12 gizli Chrome seçeneği!

#1
12 gizli Chrome seçeneği!
Chrome'da "saklanan" bu 12 ayar, tarayıcınızın gizli yeteneklerini ortaya çıkaracak!


Chrome'un chrome://flags sayfası, tarayıcının gizli ayarlarına ve gelecek planlarına ulaşmak için harika bir yer. Aşağıda denemek isteyeceğiniz en faydalı 12 chrome://flags seçeneğini sıraladık.

Tüm bu işlevlerin deneysel olduğunu, düzgün çalışmayabileceğini ve web tarayıcınızın kararlılığını etkileyebileceğini söyleyelim. Herhangi bir sorun yaşamanız halinde, chrome://flags sayfasındaki "Tümünü varsayılan değerlere sıfırla" düğmesini kullanabilirsiniz. Ayarları değiştirdikten sonra genellikle tarayıcınızı baştan başlatmanız gerekecek.

1. Otomatik Yazım Düzeltmeyi etkinleştir: Yazım hatalarınız için sadece öneri almakla yetinmek istemiyor, bu hataların Chrome tarafından otomatik olarak düzeltilmesini istiyorsanız, bu ayarı etkinleştirin.

2. Çok Dilde Yazım Denetimini Etkinleştir: Chrome, birden fazla dilde yazım denetimi yapabiliyor. Bu yeteneği buradan etkin hale getirebilirsiniz.

3. İndirmeyi Devam Ettirme seçeneğini etkinleştir: Gayet açıklayıcı olan bu seçenek, istem dışı kesilen indirmeleri devam ettirmenizi sağlıyor. Büyük dosyalar indiriyorsanız ve bağlantınız sıkça kopuyorsa işinize yarayabilir.

4. Şifre oluşturmayı etkinleştir: Aynı parolaları kullanmaktan sıkıldıysanız, parola oluşturma işini Google'a bırakabilirsiniz. Tarayıcınız, bir kaydolma sayfasında olduğunu algıladığında, anahtar simgesine tıklayarak parola oluşturmanıza izin verecek.

5. Hızlı sekme/pencere kapatmayı etkinleştir: Bu seçenek, Chrome'un JavaScript yöneticisini grafiksel kullanıcı arayüzünden ayırıyor. Teoride bu, sekmeleri daha hızlı kapamanızı sağlıyor. Ancak tüm bu ayarların deneysel olduğunu unutmamakta fayda var.

6. Şifreleri otomatik olarak kaydet: Chrome, parolaları kaydetmek isteyip istemediğinizi varsayılan olarak her site için soruyor. Bu ayarı etkinleştirdiğinizde ise girdiğiniz parolalar, herhangi bir soru sorulmaksızın kaydedilecek.

7. Tarayıcının üst bölümündeki arayüzde malzeme tasarımı: Bu seçenek sayesinde Android'in Material Design stilini kısmen masaüstüne taşıyabilirsiniz. İndirme ve Ayarlar sayfaları için ayrı Material Design seçenekleri bulunuyor.

8. Yumuşak Kaydırma: Bu deneysel işlev, sistemin zorlandığı durumlarda bile sayfaları yumuşak biçimde kaydırmanıza izin veriyor.

9. Uzantı araç çubuğu yeniden tasarım özelliğini etkinleştirin: Google'ın uzantı çubuğu için planladıklarını şimdiden görmek ister misiniz? Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde gizli uzantıların Chrome menüsünün üzerine yerleştirildiğini göreceksiniz.

10. Yeni Sekme sayfasında büyük simgeleri etkinleştir: Google, yeni sekme sayfasını da daha büyük, boş alanı daha verimli kullanan simgelerle yenilemek için çalışıyor. Geleceğe göz atmak için bu seçeneği etkinleştirebilirsiniz.

11. Ayarları bir pencerede göster: Chrome ayarlarını yeni bir sekmede açmak çoğu zaman pratik olsa da, onu ayrı bir pencerede açmayı tercih ediyorsanız, bu seçeneği kullanabilirsiniz.

12. Çok amaçlı adres çubuğu açılır listesinde başlıkları vurgula: Chrome'un adres çubuğunda daha fazla arama önerisi, daha az URL görmek istiyorsanız, bu seçenek sizin için.

Kaynak: chip.com.tr

İlginizi Çekebilir

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:55 .