Webcam üzerinden direkt video paylaşma olmayacak

#1
Webcam üzerinden direkt video paylaşma olmayacak

YouTube Destek sayfasında paylaşılan duyuruya göre artık direkt Webcam üzerinden YouTube’a video yüklenmesine son verilecek. Söz konusu özellik, YouTube’un ilk yıllarından bu yana kullanılıyordu. Ancak YouTube’un yeni standartları için bu uygulamaya artık son verildi.

Google, Webcam üzerinden direkt video yüklenmesinin kaldırılmasını artık pek fazla kullanılmaması ve günümüz standartlarına uymaması gerekçeleriyle kaldıracak. Çünkü Webcam üzerinden kayıt, Flash altyapısını kullanıyor ve Flash artık ikinci plana atılan bir yazılım konumuna geldi. Sistem kaynaklarını aşırı tüketmesi sebebiyle çoğu platform, Flash ile olan bağlarını koparıyor. İlgili özellik 16 Ocak 2016 tarihinden itibaren kullanılamayacak. Alternatif yöntem olarak Webcam ile videoyu bilgisayara kaydedileceği ve o şekilde yüklenebileceği belirtilmiş. YouTube, Mac için Photo Booth, Windows için ise “Kamera” yazılımlarını öneriyor ve bu şekilde kullanıcıların olumsuz olarak etkilenmemesini istiyor. Android ve iOS cihazlardan video yüklemelerin kaldırılmadığı özel olarak belirtilmiş.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:58 .