Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın 10 yolu

#1
Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın 10 yolu Yayının içeriği canlı yayının beğenilmesini ve takip edilmesini sağlar. İlgi çekici bir konu üzerine canlı yayın yapmak hem yayının kalitesini artırır hem de canlı yayının daha fazla yayılmasına yardımcı olur. Gündemdeki olaylar, yaşadığınız komik anlar veya hikayeler, seyahat, spor, sahne arkası görüntüleri, dans etmek, şarkı söylemek, ilginç bir konu belirleyip takipçileriniz ile “Soru- Cevap” yapmak, arkadaşlarınızı canlı yayınınıza konuk olarak almak, güzellik, stil sırlarınızı paylaşmak, resim çizmek ve oyun oynamak en çok dikkat çeken ve beğenilen konular arasında yer alıyor.

Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın 10 yolu
Arkadaşlarınızı, yakınlarınızı ya da takipçilerinizi canlı yayınınıza konuğunuz olarak alıp, eğlencenizi çevrenizle de paylaşın. Konuk almak yayın içeriğinizi zenginleştirirken etkileşiminizi de artırmanıza yardımcı oluyor.Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın 10 yolu
İnsanların en çok beğendiği yayınları mutlaka inceleyin. Kendi tarzınızı geliştirmek için araştırma yapmanız daha farklı içerikler bulmanızı sağlıyor. Beğendiğiniz başka yayıncıları mutlaka destekleyin.

Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın 10 yolu
Siz yayınızdan ne kadar keyif alıp eğlenirseniz izleyiciler de o kadar eğlenir ve sizi destekler. Mutlaka gülümseyin. Gülümsemek yayında olumlu bir enerji yayılmasını sağlar. Yaratıcılığınızı kullanın. Konuları ne kadar farklı bir yaklaşımla aktarırsanız izleyici sayınızı o kadar çok artırma şansı yaratmış olursunuz.Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın 10 yolu
Takipçileriniz olumsuz bir yorum yaptığında kötü karşılık vermeyin. Olumsuz yorumlarını dikkate almayın, her zaman pozitif olun. Takipçilerinizden beğeni istemektense kararı onlara bırakın.Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın 10 yolu
Zamanınızı iyi ayarlayın. Tüm vaktinizi gelen yorumları okumak ile geçirmeyin. Mutlaka yayında kendinizi tanıtın. Kimseye hakaret etmeyin, cinsel içerikli yayınlar ve yorumlar yapmayın, saygılı olun.

Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın 10 yolu
İzleyicilerinizle iletişim kurmanız oldukça önemlidir. Onlarla etkileşime geçeceğiniz sorular sorun. Özellikle “ Evet- Hayır” olarak cevap vermelerini sağlayacak sorular sormanız izleyicilerle iletişiminizi arttırır. İzleyicilerinizden “Paylaş” butonuna basarak yayınızı paylaşmalarını rica edin.

Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın 10 yolu
Yayın yapacağınız yerin ışıklandırmasının iyi olmasına önem gösterin. Arka planınızın iyi görünmesi, yayın kalitenizi yükseltmenize yardımcı olur. Mobil yayın yapın, dışarı çıkıp değişik mekanlar gösterin.

Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın 10 yolu
Yayın zamanınızı sosyal medya hesaplarınızdan duyurun. İzleyicilerinize ne zaman yayın yapacağınızı duyurmanız, etkileşimi artırır ve takipçi sayınızı yükseltir.

Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın 10 yolu
En iyi etkileşim için haftada en az 2 gün yayın yapın. Hatta yayınlarınızı aynı gün ve saate denk getirmeye çalışın. Önemli bir noktada çekim için tripod vb. malzemeleri kullanmaya çalışın. Sürekli titreyen bir ekran izleyicileri kaçıracaktır.Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın 10 yolu
İnternetten canlı yayın yapabileceğiniz siteler arasında YouNow, YouTube, Twitch, Web TV, UStream, LiveStream bulunuyor. Canlı yayın uygulamaları arasında Periscope, Merkaat, Facebook sayılabilir.

İlginizi Çekebilir


#2
o canlı yayınlar başımı çok yaktı.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:42 .