Daha güvenli Facebook için bunları yapın!

#1
Daha güvenli Facebook için bunları yapın! Hesabınızın güvenliği açısında şifrenizin zor olması önemlidir. Belirlediğiniz şifrenin sonuna rakamlar ekleseniz bile sözlükten kolaylıkla bulunabilecek basit isim ve kelime kullanımlarından kaçınmalısınız. Belirleyeceğiniz şifre içerisinde büyük ve küçük harf, rakam ve hatta sembolleri kullanarak güçlü bir şifre birleşimi (kombinasyon) oluşturmalısınız. Güçlü şifre hususunda bilinen en iyi teknik rakamları ve sembolleri belirleyeceğiniz şifrenin tam ortasına yerleştirmektir, örneğin; ‘’hürriyet’’ hur38Ri17Yet! gibi.Daha güvenli Facebook için bunları yapın!
Kimlik hırsızlarının hedefi olmak istemiyorsanız, doğum tarihinizin tümünü profilinizde göstermeyin. Zira; kimlik hırsızları kredi kartı ya da banka hesaplarınıza ulaşmak için doğum tarihlerine ihtiyaç duyuyorlar. Eğer şu an hesabınızda doğum tarihiniz açık ise hemen profilinize girerek ‘’iletişim bilgileri ve temel bilgiler’’ sekmesinden düzenlemenizi öneririz.

Daha güvenli Facebook için bunları yapın!
Kullanıcılar genel olarak paylaştıkları her şeyi ya da tüm profil bilgilerini ‘’herkese açık’’ bir şekilde göstermektedir. Bu durum çoğu kullanıcının internet güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Facebook’ta bu konuda gizlilik ayarları yapabileceğiniz kullanışlı gizlilik kontrolleri bulunmaktadır. Profilinizdeki her şeyi sadece arkadaşlarınıza, arkadaşlarınızın arkadaşlarına ya da kendinize özel olarak kısıtlama getirebiliyorsunuz. Fotoğraf, dini inanç ve aile bilgilerini de erişime kapatabilirsiniz. Paylaşımlarınızı veya bilgilerinizi sadece belirlediğiniz insanların görmesine izin vererek daha güvenli bir profil sahibi olabilirsiniz.

Daha güvenli Facebook için bunları yapın!
Şüphesiz Facebook’ta etiketleme özelliği birçok kullanıcıyı rahatsız eden bir özellik. Güvenlik açısından sıkıntı oluşturabilecek etiketlemeyi kullanırken çocuklarınızın isimlerini fotoğraf etiketlerinde veya açıklamalarında kesinlikle kullanmayın. Başka bir kullanıcı sizi etiketledi ise derhal ilgili fotoğrafın üzerine gelerek ‘’Etiketi Kaldır’’ seçeneğine tıklayın.

Daha güvenli Facebook için bunları yapın!
Evden uzakta olduğunuzu paylaşmak, evinizin giriş kapısına ‘’evde kimse yok’’ notu bırakmak gibi bir şey. Eğer bir tatilde iseniz ve tatilinizin çok eğlenceli geçtiğine dair paylaşım yapmak istiyorsanız bunun için mutlaka eve dönmeyi bekleyin

Daha güvenli Facebook için bunları yapın!
Tanımadığınız kişilerin sizi bulmasını ya da arkadaş listenizde kimlerin olduğunu öğrenmelerini istemiyorsanız; gizlilik ayarlarından ‘’Aramada beni kimler bulabilir?’’ kısmından ‘’arkadaşlar’’ı seçin. Yabancılar karşısında daha güvenli bir profilinizin olması için arama motorlarının zaman tünelinize bağlantısının olmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:15 .