Pemra Özgen 2. tura yükseldi

#1
Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2009 Uluslararası Bayanlar Tenis Turnuvası'nda Türk sporcu Pemra Özgen, teklerde 2. tura yükseldi.


Turnuvada İpek Şenoğlu ve Çağla Büyükakçay ile birlikte mücadele eden 3 Türk sporcudan biri olan Pemra Özgen, ana tablo tekler 1. tur karşılaşmasında, Hollandalı Arantxa Rus'u 2-1 yenerek, bir üst tura adını yazdırdı.
Pemra, kazandığı bu başarı ile 5 yıldır düzenlenen organizasyonda 2. tura çıkan ilk Türk tenisçi oldu.
ENKA Arena Merkez Kort'ta yapılan ve 2 saat 2 dakika süren karşılaşmaya iyi başlayan Pemra, ilk seti 6-3 önde geçerken, çekişmeli geçen ikinci seti, tie braek bölümü sonucunda 7-6'lik skorla rakibine kaptırdı. Etkili oyununu sürdüren Pemra, son seti 6-2'lik farkla kazanarak, 2. turun vizesini almayı bildi.
İPEK ŞENOĞLU ELENDİ
Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2009 Uluslararası Bayanlar Tenis Turnuvası'nda mücadele eden Türk sporcu İpek Şenoğlu, teklerde elenmekten kurtulamadı.
ENKA Arena'da yapılan organizasyonda ana tablo tekler 1. turda Merkez Kort'ta İtalyan Maria Elena Camerin ile karşı karşıya gelen İpek Şenoğlu, karşılaşmadan 6-0, 6-2'lık setlerle 2-0 mağlup ayrılarak teklerde ilk turda veda etti.
İpek Şenoğlu, aldığı bu sonuçla teklerde veda ettiği turnuvaya, çiftlerde Kazak eşi Yaroslava Shvedova ile devam edecek.
Turnuvada teklerde yapılan diğer karşılaşmada ise Belaruslu Olga Govortsova, Bulgaristanlı Tsvetana Pironkova'yı 6-2, 5-7 ve 6-4'lük setlerle 2-1 yenerek, 2. tura çıktı.
Turnuvada çiftler 1. turda yapılan günün tek karşılaşmasında ise Patty Schnyder (İsviçre)-Julia Goerges (Almanya) ikilisi, Vera Dushevina-Ekaterina İvanova (Rusya) çiftini 6-3, 5-7 ve 10-7'lik setlerle 2-1 mağlup ederek tur atladı.
Aravane Rezai turladı

Zvonareva: Kendime gelmeye çalışacağımPemra Özgen 2. tura yükseldi
ENKA Arena'da gerçekleştirilen turnuvada, İran asıllı Fransız tenisçi Aravane Rezai, Ukraynalı Viktoria Kutuzova'yı 7-6 ve 6-2'lik setlerle 2-0 mağlup ederek bir üst tura çıkmayı başardı.
İstanbul Cup'ta diğer sonuçlar:
Alina Jidkova - Darya Kustova: 6-7, 7-6, 6-1
Patricia Mayr - Marta Domachowska: 6-1, 2-6, 0-6
Anastasiya Yakımova - Ekaterina Ivanova: 6-4, 6-1
Yuliana Fedak - Renata Voracova: 7-6, 4-6, 6-4
Ekaterine Dzehalevich - Anna Tatishvili: 6-4, 6-3
Pemra Özgen - Arantxa Rus 6-3, 7-6, 6-2

İlginizi Çekebilir


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:48 .