Ve Nihayet, Yeni FIA Başkanı Oluyor

#1
Ve Nihayet, Yeni FIA Başkanı  Oluyor


Uzun zamandan beri FIA başkan adayları hakkında çeşitli haberler ve iddialar ortaya atıldı ve belirsizlikte son geceye geldik.
Yarın, Formula 1 ve Motor Sporları dünyası için tarihi bir gün olacak ve 1993'ten beri FIA başkanlığı görevini sürdüren Max Mosley'in yerine kimin geçeceği belli olacak.
Mosley, başkanlığı döneminde genel olarak güvenlik hususunda Formula 1 ve motor sporlarında çağ atlatırken, bazı politik tavırları ve skandalları nedeniyle eleştirilere maruz kaldı. Son olarak ise Mosley'in en büyük hedefi Formula 1'deki harcama seviyelerini 1990'lı yılların ilk başlarına indirme oldu.
Mosley'in yerine geçmek için aylardan beri mücadele veren isimler ise Ferrari'nin eski takım patronu Fransız Jean Todt ve 1981 Dünya Ralli Şampiyonu Finlandiyalı Ari Vatanen.
Genel olarak mevcut yönetim ve Mosley'in JEan Todt'u desteklediği düşünülüyor ve Todt, başkan olarak seçilmesi halinde kendisi ile birlikte ekibinin sıkı çalışacağını ve yeni dönemde ekip çalışmasının ön plana çıkacağını, FIA üyelerine ve motor sporlarına bağımlı kalacaklarını söylüyor.
Ari Vatanen ise FIA'da yeni bir sayfa açılması gerektiğini düşünüyor ve başa gelmesi halinde köklü değişikliklere gideceğini söylüyor.
Todt, kendisiyle birlikte güçlü bir ekip kurdu ve daha önce Le Mans'ta Peugeot ve Formula 1'de Ferrari ile kazandığı takım çalışmasına benzer bir şekilde ekibiyle sıkı çalışarak başarılı olacaklarını iddia ediyor. Ancak Todt, Ferrari yılları nedeniyle Formula 1 dünyasında diğer takımlar tarafından pek desteklenen bir isim değil. Bunun yanında Todt'un para karşılığı üyelerden oy topladığı söyleniyor.
Vatanen ise FIA'yı geçmişte yaptıklarından temizleyerek tamamen yeniden yapılanmaya gideceğini, taraftarların düşüncelerine saygı göstererek motor sporlarını geliştirmek için çalışacağını ve her kesime karşı adil olacağını söylüyor, adalete vurgu yapıyor. Ancak Todt'a karşı yaptığı bazı yanlış suçlamalar ve Todt kadar bu seçim sürecinde detaylı çalışmalar yapmaması onun zayıf kaldığı yönler olarak gösteriliyor. Bunun yanında Vatanen'in FIA yönetim tecrübesi de yok.

İlginizi Çekebilir


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:32 .