En büyük kulüp hangisi?

#1
En büyük kulüp hangisi?

Kulüpler arasında 'en büyük kim' tartışmasına piyasalar son noktayı koydu. Bilançolar açıklandı. İşte rakamlar;


En büyük kim tartışmasına son noktayı piyasalar koydu.

Fenerbahçe
1 milyon 175 liralık piyasa değeriyle diğer 3 şirketin toplamının 1,5 katına tekabül etmekte.
Galatasaray'ın özkaynakları 314 milyon 949 bin 19 lira olarak, Trabzonspor'un özkaynakları ise 119 milyon 329 bin 267 lira olarak açıklandı.
Açıklanan kar rakamlarına göreyse durum biraz farklı...
Açıklanan kar rakamlarına göreyse Galatasaray ilk sırada yer alıyor. Fenerbahçe'nin ikinciliği sürdürdüğü sıralamada Trabzonspor üçüncü...
Galatasaray 64,4 milyon lira net dönem karı açıklarken, Fenerbahçe 37 milyon 919 bin 143 lira net dönem karı açıkladı. Trabzonspor'un karı ise 20,1 milyon lira.
BİLANÇOLAR AÇIKLANDI
İMKB'de işlem gören spor klüpleri bugün bilanço açıklıyor. Yeşil sahalardakine benzer bir çekişme de borsada yaşanıyor.
Fenerbahçe Sportif Hizmetler Sanayi ve Ticaret A.Ş, 28 Şubat 2010 tarihinde sona eren 1 Haziran 2009-28 Şubat 2010 ara döneminde 37 milyon 919 bin 143 lira net dönem karı açıkladı.

Sözü edilen döneme ilişkin Sermaye Piyasası Kurulunun tebliği gereğince hazırlanan ve Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım ile Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özaydınlı imzasıyla Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamaya göre, Fenerbahçe’nin piyasa değeri, diğer 3 şirketin 1,5 katına denk geliyor.
Açıklamada, şöyle denildi:

"Şirketimiz faaliyet alanı içindeki sektörde, Fenerbahçe Sportif (FB) de dahil olmak üzere toplam 4 firmanın hisseleri İMKB’de işlem görmekte olup şirketimiz hisseleri İMKB 100 Endeksi içinde yer almaktadır.

Sektördeki 4 şirketin 26 Mart 2010 itibariyle toplam piyasa değerleri 1.945,1 milyon TL’dir. Bu rakam içinde FB’nin değeri 1.175,0 milyon TL ile diğer 3 şirketin toplamının 1,5 katına tekabül etmektedir."
Şirketin değerleme oranlarının da sektör ortalamalarının üzerinde seyrettiği kaydedilen açıklamada, öz kaynakların 103 milyon 396 bin 792 lira, net dönem karının 37 milyon 919 bin 143 lira olarak gerçekleştiği belirtildi.Aynı dönemde personel ve işçi hareketlerine ilişkin önemli bir değişiklik olmadığı, 31 Mayıs 2009 tarihinde 12 olan personel sayısının 28 Şubat 2010’da 11 olduğu ifade edildi.

TRABZONSPOR 20.1 MİLYON KAR AÇIKLADI

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş, 28 şubat 2010 tarihinde sona eren 1 Haziran 2009-28 Şubat 2010 ara döneminde 20,1 milyon lira net dönem karı açıkladı. Sözü edilen döneme ilişkin Sermaye Piyasası Kurulunun tebliği gereğince hazırlanan ve Yönetim Kurulu Başkanı Sadri Şener ile Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Hacısalihoğlu imzasıyla Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamaya göre, şirketin özkaynakları 119 milyon 329 bin 267 lira, dönem karı 20 milyon 74 bin 101 lira oldu.

GALATASARAY'IN KARI FENERBAHÇE'NİN İKİ KATI

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş, 28 Şubat 2010 tarihinde sona eren 1 Haziran 2009-28 Şubat 2010 ara döneminde 64,4 milyon lira net dönem karı açıkladı. Raporda, şirketin özkaynaklarının 314 milyon 949 bin 19 lira, net dönem karının 64 milyon 354 bin 491 lira olarak gerçekleştiği duyuruldu.

Sözü edilen döneme ilişkin Sermaye Piyasası Kurulunun tebliği gereğince hazırlanan ve Genel Müdür Selçuk İren imzasıyla Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamada, Galatasaray Sportif’in, Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı’nın Türk futbol tarihine kazınan başarılarını ticari gelirlere yansıtacak profesyonel bir marka pazarlama şirketine duyulan ihtiyaç sonucu kurulduğu belirtildi.

Medya, sponsorluk, lisanslı ürün ve reklam haklarının parasal değerini en üst düzeye çıkarmak misyonuyla faaliyet gösteren şirketin hızla gelişen medya ve eğlence sektörlerinde sahip olduğu payı artırmanın, Galatasaray Sportif’in vizyonunu oluşturduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Türkiye’nin en değerli markasının pazarlama haklarına sahip olan Galatasaray Sportif, bu markanın ticari potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Dinamik profesyonel yönetim kadrosuyla Şirket, hızla gelişmekte olan medya pazarlama sektöründe daha büyük paylar alabilecek konumda ve güçtedir.

Kazandığı sportif başarılarla Avrupa’da en çok tanınan Türk kulübü ve markası olan Galatasaray, dünyadaki gelişmeleri yakından izleyerek 1997 yılında şirketleşme sürecini başlatmıştır.

Kazandığı sportif başarılarla Avrupa’da en çok tanınan Türk kulübü ve markası olan Galatasaray, dünyadaki gelişmeleri yakından izleyerek 1997 yılında şirketleşme sürecini başlatmıştır.

Bu amaçla Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş, Kasım 1997’de Galatasaray markasının pazarlama faaliyetlerini üstlenen bir pazarlama yönetim şirketi olarak kurulmuştur.

Yeniden yapılanma ve kurumsallaşma sürecinde geçen oniki yılın sonunda Galatasaray markasının gerek Türkiye gerekse Avrupa’daki rekabetçi konumunu daha güçlü, kalıcı ve sürekli hale getirebilmek ve dünyadaki hızlı büyümeye daha iyi ayak uydurabilmesini sağlamak için Galatasaray Futbol A.Ş’nin, marka yönetimini üstlenen Sportif A.Ş. ile birleşme çalışmaları sürmektedir." Bu birleşme ile Galatasaray Spor Kulübü’nün uluslararası rekabet gücünün artırılması, Galatasaray taraftarlarına daha etkin hizmet verilmesi, futbolun tüm mali, ticari ve sportif faaliyetlerinin en iyi biçimde yönetilmesi, Galatasaray markasının yurt içi ve yurt dışındaki ününün artırılması, gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesi ve Galatasaray Spor Kulübü’nün Avrupa’nın ilk 20 kulübü arasına girmesinin hedeflendiği belirtildi.

İlginizi Çekebilir


#2
Beşiktaş'a dair bir kelime bile yok.
Biz en büyügüz zaten.
En saglam şirketleşme bizdedir.
Digerleri aynı.Karların bircogu dısarıya gidiyor.gs'n bunun için 100milyon dolar harcadı.Şirketleri birleştirecek.Daha fener ile ts'da aynı yolda olacak merak etmeyin.


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:27 .