Gurbet Akşamlarında

#1

GURBET AKŞAMLARINDA
Gurbet akşamlarında hüznünü giderecek bir dostun yoksa, yüreğindeki acıları anlatacak bir arkadaşının da olmaması, karanlık gecelerde içini ısıtacak bir tatlı söz söyleyecek kimsen yoksa gurbet akşamları çok zordur. Sevdayı yakalamak için kuş olup uçacağın bir sevgilin yoksa o daha da zordur. Candan öte bir sığınacağın liman, yalnızlığının uçurumlarında elinden tutacak bir gönül arkadaşının olmamasın tek hatasını, gönlüne sormak gerekir. Bu yolda neden tek başınayım, bu soğuk yüreğim neden soğuk, diye kendi kendine sormak ve irdelemek gerekir.
Taşların taşlı ’lığından daha sert olan kalbini yoklaman gerekiyor. Ateşi yakıp kavurmayan, yolcusu olmayan gönül yolunun ıssızlığını çözmen gerekir. Kendin söyler, kendi anlarsan yanındakine seslenemez yanındakini duyamazsan, olduğumuzdan fazlası olmaya niyetli değilsen hatayı yanlışlığı başkasında arama kendinde ara. Belki de dağın öbür tarafında bırakıyorsun kendini, hep kendi bulunduğun yamaçta kalıp kendi kuyunu kazıyorsun hem de hiç farkında olmadan. O nedenle tekrar hayatını gözden geçirmen gerek. Selam ve dua ile.
Mehmet Aluçİlginizi Çekebilir

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:05 .