Aşka Dair
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 24-02-2014, 08:44 #1

mehmetaluc

Bizden Biri

Aşka DairAşka DairAŞKA DAİR
Önyargılarımız kabullerimiz ters bakış açılarımız kavramsal ve kavramsal olmayan kapasitemiz ve bunların yetersizlikleri gibi sınırlılıklarıyla yaşıyoruz. Bu kavramlarla hayatımızda sık sık karşılaşıyoruz.


Aslında karışık değil duygularımız hislerimiz, yaşanması gereken en güzeli hislerimiz ve duygularımızın ışığında yaşamaktır. Duygularımız, yani aşk dediğimiz en güzel duygu her köşede bazen bakar durur bize.


Aradığını bulamaz mahzun bekler durur. Aşk karşıda seni beni kısacası bizi, izler bakar yüreğimizdeki sisler perdesini görür ve uzaklaşır gider.


Bakar bu kişi aşk için kendinden bir şeyler katamayacak, hep kendisini bitirecek, sahibini sevda fısıltısı ile aramayacak bencil davranacak, aşk bitince ortada gönüllere bir şeyler kalmayacak ve aşk üzgün mahzun sessizce çeker ve gider.

Nedense yaşar iken gönül penceremizi aşka açık tutmayız hep kapalıdır, aşkın rüzgârı hiç esmez, sadece kara yel eser. Hiç birimizde şu gönül denen pencere ne işe yarıyor açalım pencereyi, bekleyelim ne olacak demekten aciziz ya da korkak ya da aşkın tadını karabibere benzetiyor ya da aşkın tatlı çilesinden korkuyoruz. Çilesiz aşk mı olur, çile gönlün ayıkması silkelenmesi hatta Yüce Allaha ulaşılan yolda köprüdür. Sadece nedenler üretilir, uçan renkli kelebekler görülür kıskanılır ama bilmez ki yüreğindir o kelebeğe renk veren, bilmez görmek istemez yüreğinin güzelliğini. Her şey gönül veya yürek dediğimiz o avuç kadar bedenimizin parçasındadır. Onun içinde ne varsa var. Açalım gönlümüzün penceresini, aşkın tohumlarını görelim ve gönül tarlamıza aşkı ekelim, yeşersin başak versin.

Haram bakışları toprağa gömelim, üstüne de kireç dökelim yeşermesin bir daha. Aşkın yolunda ki çile haneye uğrayalım sabırla, gözden akan yaşlarımızı gönlümüze akıtalım ekilen tohumlara yağmur olsun aşkımız yeşersin ve yeşerdik den sonrada dağıtalım, tarladan kaldırarak depolarda saklamayalım, saklarsak depoda çürür gider.


Aşk ki bir yangın gibi yukarıdan aşağıya bedeni yakar kavurur, onu söndüren tek şey paylaşmaktır…
Mehmet AluçBenzer Konular

Görüntüleme:521, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla

Etiket
aşk


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:03 .