Aşka Dair

#1
AŞKA DAİR
Önyargılarımız kabullerimiz ters bakış açılarımız kavramsal ve kavramsal olmayan kapasitemiz ve bunların yetersizlikleri gibi sınırlılıklarıyla yaşıyoruz. Bu kavramlarla hayatımızda sık sık karşılaşıyoruz.


Aslında karışık değil duygularımız hislerimiz, yaşanması gereken en güzeli hislerimiz ve duygularımızın ışığında yaşamaktır. Duygularımız, yani aşk dediğimiz en güzel duygu her köşede bazen bakar durur bize.


Aradığını bulamaz mahzun bekler durur. Aşk karşıda seni beni kısacası bizi, izler bakar yüreğimizdeki sisler perdesini görür ve uzaklaşır gider.


Bakar bu kişi aşk için kendinden bir şeyler katamayacak, hep kendisini bitirecek, sahibini sevda fısıltısı ile aramayacak bencil davranacak, aşk bitince ortada gönüllere bir şeyler kalmayacak ve aşk üzgün mahzun sessizce çeker ve gider.

Nedense yaşar iken gönül penceremizi aşka açık tutmayız hep kapalıdır, aşkın rüzgârı hiç esmez, sadece kara yel eser. Hiç birimizde şu gönül denen pencere ne işe yarıyor açalım pencereyi, bekleyelim ne olacak demekten aciziz ya da korkak ya da aşkın tadını karabibere benzetiyor ya da aşkın tatlı çilesinden korkuyoruz. Çilesiz aşk mı olur, çile gönlün ayıkması silkelenmesi hatta Yüce Allaha ulaşılan yolda köprüdür. Sadece nedenler üretilir, uçan renkli kelebekler görülür kıskanılır ama bilmez ki yüreğindir o kelebeğe renk veren, bilmez görmek istemez yüreğinin güzelliğini. Her şey gönül veya yürek dediğimiz o avuç kadar bedenimizin parçasındadır. Onun içinde ne varsa var. Açalım gönlümüzün penceresini, aşkın tohumlarını görelim ve gönül tarlamıza aşkı ekelim, yeşersin başak versin.

Haram bakışları toprağa gömelim, üstüne de kireç dökelim yeşermesin bir daha. Aşkın yolunda ki çile haneye uğrayalım sabırla, gözden akan yaşlarımızı gönlümüze akıtalım ekilen tohumlara yağmur olsun aşkımız yeşersin ve yeşerdik den sonrada dağıtalım, tarladan kaldırarak depolarda saklamayalım, saklarsak depoda çürür gider.


Aşk ki bir yangın gibi yukarıdan aşağıya bedeni yakar kavurur, onu söndüren tek şey paylaşmaktır…
Mehmet Aluç

İlginizi Çekebilir

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:06 .