Gönüllere akmak
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 22-03-2014, 12:41 #1

mehmetaluc

Bizden Biri

Gönüllere akmakGönüllere akmak

Gönüllere akmak, coşmak gönülleri açmak ve sevindirmek kadar mutluluk verici ve haz duymak ve haz vermek dünyada en güzel bir haslet ve duygudur. Gönül adamı olmak ve hazcılık ilkesini benimseyerek insanları, dünyayı haz ederek bakmak ve hazır kıta gibi bekleyerek muhtaç olan gönüllere akmak hatta hizmeti başkalarından isteyenlere-hazır mezarın ölücüsü olanlara- hazin gönüllere hazinelerle dolu bu gönüllülükle coşmak koşmak hayatta en birinci vazifemiz olmalıdır.

Yoksa hazinenin anlamını, hazine bonosu, hazine kâğıdı gibi anlayarak kâğıt olarak görmek ve bilmekten başka hiçbir anlamı olmaz. Hazine altın ve değerli elmaslar olarak adlandırırsak bunları bulmaya belki ömrümüz yetmeyecek ama gönüllerimizi; gönüllere açmak sevindirmek, mutluluk verici olmakla donatırsak en değerli hazine budur ki bu da aranınca hemen bulunacak bir hazinedir.

Hayatta her an duygu alışverişinde olmak için çekinmeden karşımızdaki ile samimi ve dürüst olarak insanca yaklaşımda bulunarak yaklaşılmalı ve bu duygu akışını sağlayarak duygu dönüşümünü sağlaya biliriz.

Bu yaklaşım bazen ters tepki verebilir toplum ve kişiler buna hazır olmadığı için garipseyebilir yılmadan usanmadan bu kararlılıkla devam edilmelidir. Burada duygu sezişini çok iyi bilmeli ve gönlümüzde gözlemlemeliyiz ve duygu tonlamasını hissettirecek bir sesle konuşarak bir duygu uyandırışı içinde olmalıyız.

Vurgu, duygu vurgusu çok önemlidir bu vurgu duygu yatırımına götürür, en mükemmelli de budur. Yatırım sadece maddi olmamalı, kâğıtlara maddi yatırım yapmak sonu iflasa giden bir yatırım olur ki sadece kişisel olur ve topluma bir şey kazandırmadığı gibi kişiyi de bir süre sonra mutsuzluğa ve monotonluğa sürükler ki… Sonu hazindir.

İnsana yatırım yapmak en doğrusudur. Düşünün, insanlarla duygulanım uyumluluğu içinde yaşadığını hayal edin. Bu duyarlılıkla beraberce muhabbet ettiğinizi tüm sıkıntılara omuz omuza vererek birbirinize, birbirimize duygusal destek olduğumuzu düşünün..

Bu yatkınlık ve doyumla beraberce coştuğunuzu ve gönüllere aktığınızı düşünün.. Gerçekçi bir yaklaşımla gönülden hissederek ve duyarak sırtımızdaki yükleri paylaştığımızı düşünün ve hayal edin.. Korkmayın, gerçekleşecek bir hayaldir bu, düşününce korkmayın yaklaşın birbirinize. Ne kadar güzel ve harika bir durum değil mi? Ne dersiniz?

MEHMET ALUÇ.28.03.2013 SAAT:03:30Benzer Konular

Görüntüleme:539, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla

Etiket
akmak , gönül


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:12 .