Yanlış Kimlik Arayışımız

#1


Yanlış Kimlik Arayışımız

Benim bildiğim hatta kesin bildiğim Müslümanın kimlik sorunu olmaz. Müslüman kimliği Kâinatı hayatı yaşamı anlatan Kuran’ı kerim asıl kimliğimizi vermiştir.

Hala bizler sağcı, solcu, Kürt, Laz, muhafazakâr, ılımlı… Cart curtların peşinde kendimize bu zararlı faydası olmayan kimliksizliğin peşindeyiz.

İşte Kuran’ı Kerim'imiz ve biz Müslümanın kimliği.

• Müminler ancak Allah'a kulluk ederler. O'ndan başka zihinlerinde ilahlaştırdıkları hiçbir varlık yoktur. (Fatiha, 1/1-7; Nisa, 4/36)

• Allah'tan korkup-sakınırlar. Allah'ın yasakladığı veya rızasına aykırı olan bir şeyi yapmaktan çok çekinirler. (Al-i İmran, 3/102; Yasin, 36/11; Tegabün, 64/15-16; Zümer, 39/23)

• Yalnızca Allah'a güvenirler. (Bakara, 2/249; Tevbe, 9/25-26)

• Allah'tan başka hiç kimseden korkmazlar. (Ahzab, 33/39)

• Allah'a şükrederler. Bu nedenle ekonomik yönden darlıkta ya da bollukta olmaları onlara herhangi bir üzüntü ya da böbürlenme vermez. (Bakara, 2/172; İsra, 17/3; İbrahim, 14/7)

• Kesin bilgiyle iman etmişlerdir. Allah'ın rızasını kazanmaktan dönmek gibi bir düşünceye asla kapılmazlar. Her gün daha şevkli ve heyecanlı biçimde hizmetlerini sürdürürler. (Hucurat, 49/15; Bakara, 2/4)

Hal böyle iken bizler neden referans denilen zırvalığın faydası olmayan kimliksizliğin peşinde koşarız?

Neden bunu anlamakta zorlanırız veya başkaları neden bu doğruyu yanlışla değiştirerek bize empoze eder ve bizlerde safça utanmadan araştırmadan inanırız anlamış değilim!

Mehmet Aluç

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:08 .