Otlardaki Mucizeler!-1

#1
Otlardaki Mucizeler!

Dün bahsettiğim gibi çağımızın vebası kanser. Kanser tedavisi sırasında karşılaşılan en zor durumlardan birisi de hastalıklı hücrelerle beraber, sağlıklı hücrelerinde yok oluyor olması. Tedavinin amacı hastalıklı hücreleri yok edip, bireyin tekrar sağlığına kavuşmasıdır. Ama vücutta ki hücrelerinde yenilenmesine ihtiyaç vardır. Tam bu noktada hastalar kendi doktorları gözetiminde ve onlardan bilgi alarak alternatif tıbba yöneliyorlar. Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarda buğday çiminin ve kefirin etkileri göz ardı edilemez halde. Televizyon programlarında, sağlıkla ilgili birçok internet sitesinde buğday çimi ile kefirin faydaları ve kullanım şekilleri anlatılmaktadır. Bende bugün sizler için buğday çimini ve çok tüketilmese de oldukça faydası olan kefiri ve kullanım şekillerini araştırdım.
Buğday çimi suyunun en büyük özelliklerinden birisi %70 klorofil içeriyor olmasıdır. Klorofil hücre ve dokulara nüfuz ederek onları temizlediği, canlandırdığı ve yeniden yapılanmalarına destek olduğu gözlenmiştir ki, kanser tedavisinde de ihtiyaç duyulan en önemli noktalardan biriside hücre yenilenmesidir. Klorofil vücuttaki ilaç artıklarını ve kimyasalları temizler, vücuttaki toksinleri nötralize eder, yani diğer deyişle "zararsız" hale getirir. Karaciğeri de temizlediği yapılan araştırmalarla kanıtlanmış.
Nasıl tüketilir konusuna da değinecek olursak da, yapılan araştırmalara göre pişirilmeden çiğ ve taze iken tüketilmesi gerekmekte. Evinizde saksıda yetiştirip çimler 10-15 cm uzayınca 1 cm yukarıdan makasla kesebilir, bu çimleri her gün salatanızda kullanabilirsiniz. Çok ektiyseniz mutfak robotundan geçirip suyunu çıkararak da kullana bilirsiniz.
Gelelim kefire, daha çok süte benzeyen ekşimsi bir içecek. Çok fazla tüketmiyoruz her ne kadar marketlerde rastlasak da. Oysa vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir içecektir. Araştırmalara göre, düzenli olarak kefir tüketmek tümör gelişimini önlüyor ve bu özelliği ile kanserin ilerlemesini durdurmak için kullanılabilecek gıdalar arasında gösteriliyor. Ancak bu konuda yapılan bilimsel çalışma sayısı oldukça az ve daha çok araştırmaya ihtiyaç duyulmaktadır.
Kullanmadan önce mutlaka bu işin uzmanından da görüş almanızı tavsiye ederim. Sağlıklı mutlu nice günlere…
Yarın başka bitkiler ve faydaları ile beraber olmak dileğiyle.

Berna Utaş Utangan

İlginizi Çekebilir
 • OTLARDAKİ MUCİZELER...
  Alternatif tıp günümüzde oldukça kullanılır hale geldi. Hangi aktara gitsek dükkânlar dolu. Çevremiz...

 • Fotografli Mucİzeler...

 • Mucizeler......
  http://www.vuslatkervani...

 • mucizeler...
  Muhammed peygamberligini ilan ettikten sonra, cevresindeki Kureys'liler Allah'dan ve/veya Muhammed'den mucizel...

 • Mucizeler...
  Mücize: Peygamberler tarafindan Allah'in izniyle peygamber olduklarini isbat etmek için, insanlarda olmayaca...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:16 .