Önemli Şahsiyeter..

#1
Hayatımda altı önemli insan ile tanışıp, aynı dönemi yaşamak isterdim.

Birincisi, Allah'ın Resulü Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v). Hoşgörüsüne, sabrını, Kuran ahlakına ve Allah sevgisine birebir şahit olmak ve onunla birlikte şehadete yürümek. Onunla islamî yaymak, mucizlerine şahit olmak, kararlılığını tanımak ve onu yaşamak. Gözlerine bakıp Cenneti görmek, kokusunda cenneti koklamak, sesinde cenneti duymak isterdim.

Ikincisi Hz. Ebubekir büyük halife. Yüreği insan ve Allah sevgisi ile dolu, kendinden başka herkesi düşünen iyilik abidesi, Resulün halifesi büyük yürekli Ebubekir. Onunla birlikte mekke ve medine sokaklarında islamı yaymak ve yardım etmek isterdim ayaklarım su toplayana kadar.

Üçüncüsü Hz. Ömer, adaletin bükülmez bileği. Dışı sert ama yüreği sakin Ömer. Haksızlık karşısında elini kaldırınca asasıyla, herkesin saklandığı ve ailesinin bile hatasına göz yummayan adaletin bükülmez bileği koca halife Ömer. Paradan ve onun gücünden korkan, ailesine bile sefa YAŞATMAYAN, Allah korkusundan sefa yaşayamayan, devletin parasına ve gelen hediyelere dokunmayan adam. Haksızlıklara onunla birlikte karşı durmak ve onun gibi bir devlet adamı olmak, onun gibi mert ve cesur olmak isterdim. Hakkı düşünen ve Hak için yaşayan.

Dördüncüs, Hz. Osman, terbiyenin insan şekline bürünmüş hali Hz. Osman. Yanında hiç insan yokken bile meleklere ve Allah'a karşı terbiyesini koruyan ve yaşayan güzel insan. Hayır da Hz. Ebubekir'in bile yetişmediği tek insan. Yoksulların babası, kimsesizlerin kardeşi. Ne de güzel olurdu seninle tüm varlığımı feda etmek Muhammed ümmetine.

Beşincisi büyük imam Allah'ın aslanı, Peygamber'in hem damadı hem amcaoğlu, Hasan ve Hüseyin'in babası, zülfikar'ın sahibi Hz. Ali. Seni yazmaya yürek yetmez. Hz. Muhammed'in en güzel yanlarını alan, onu asla yalnız bırakmayan ve savaşlarda hep en ön safta yer alan, kendini feda eden güzel halife Ali. Elinde zülfikar varken kim durabilir ki karşısında. Aynı safta yer alıp, birlikte ölüme gitmek yiğitçe ne de güzel olurdu seninle Ali'm.

Altıncısı ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Milletine, vatanına ve dinine sadık, ileri görüşlü cesur ve sert. Cumhuriyetin kurucusu, ezanlarımızın ve dinimizin koruyusu. Herşey bitmisken, ingiliz, fransız sömürgesine girmiş, Osmanlı tüm topraklarla birlikte artık dinimizide teslim ederken ortaya atılan bir cengaver. Tokyo da bile ezan sesi duymamızı sağlayan, Efendimizin mezarına göz dikenlere savaş esnasında meydan okuyan güzel insan. Seninle ve şanlı askerinle bu Cumhuriyeti kurmak ve Allah yolunda Şehit olmak isterdim.

Serkan Berberoğlu
18 Nisan 2015

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:32 .