Bizlerin Hala Yıkılmadan İmanıyla Dimdik Durduğunun Şokunu Yaşayanlar…
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 26-06-2017, 21:45 #1

mehmetaluc

Bizden Biri

Bizlerin Hala Yıkılmadan İmanıyla Dimdik Durduğunun Şokunu Yaşayanlar…Bizlerin Hala Yıkılmadan İmanıyla Dimdik Durduğunun Şokunu Yaşayanlar…Bizlerin Hala Yıkılmadan İmanıyla Dimdik Durduğunun Şokunu Yaşayanlar…Bizlerin Hala Yıkılmadan İmanıyla Dimdik Durduğunun Şokunu Yaşayanlar…


Daha dün Ramazanlıkta, boğazımızın nefsimizin isteklerini telaşını dizginlemişken, ruhu tertemiz nura gark etmişken, dünyaya değil alemler ötesi ahirete sultan olmanın sevinci ile mübarek Ramazan bayramını bu duygularla idrak etmenin, sevinci gönlümüzü alemi kaplamasını gönüllerde kutlayarak birlik ve beraberliğimizi, çok şükür pekiştirerek imanın yıkılmaz gücüyle birbirine kopmaz zincirlerle bağlıyoruz bu bayramda çok şükür. İslam alemini yıkmaya çalışan egemenliği altına almaya çalışan haçlı zihniyetinin uşaklarının, daha dün Çanakkale de ve 15 Temmuzda yıkmamızla yerle yeksan ederek, imanını yıkılmaz gücüyle vatan millet bayrak aşkıyla, hakka yürümenin Şehadetinin nuruna bürünerek, onları hala süründürmemize rağmen, hala yenilmenin yıkılmanın şokunu atlatamadan, yine yenilmeye yıkılmaya doyamamanın hazımsızlığı ile hala saldırı peşinde olmaları, imanımızdaki yıkılmaz gücü anlamamaları ile hala hezimet peşinde olmalarının idraki ile Ramazan bayramımızı idrak ediyoruz çok şükür.

Onlar için mide doyma, yedikçe doymama bir çatlama nefsi bu yeme ile çatlatma bedeni hasta ederek, aklı fikri nefislerine şeytana satarak doyuma ulaşırken, bizler midenin Rahman’ın emri ile az yiyerek aç kalarak açları anlamanın bir uzvu, hatta onu oruçla dinlendirerek, ruhu tertemiz nurla nurlandırarak imanımızı daha da kuvvetlendirerek, kardeşliğimizi aç olan fakirlerin sofralarını zenginleştirerek, gönülde hakkın yanında zengin amellerimizle, kardeşlikle beraberlikle bizlerin yıkılmadığını, gören batı hala imanın gücünü anlamadan idrak etmeden Alemlerin Rabbinin bizimle olduğunu bilmemenin sancısı ile, hala yıkmaya çalışırken, yıkıldığını hezimete uğradığının şoku ile saldırmaya devam ederken, bizler insanlığın mutluluğu için dualarımızda haktan dünya ve ahiret mutluluğunu isteyerek idrak ediyoruz çok şükür.

Gıdasını midede alanların hezimeti bu dünyada devam ederken, gıdasını ruhunda gönlünde imanın mutfağında pişirerek alan biz Müslümanların galibiyeti-Alemlerin Rabbine ait olan- zaferi yıkılmazlığı gülümsemesi, alemi sarması ahiret yurdunu, bu amellerin nurunu ahirete gitmeden göndererek ahiretini de inşa ederek yaşayan bizlerin, zaferi yıkılmazlığı Alemlerin Rabbinin izni ile devam edecektir. İşte bunu bilmeyen bu haçlı ordusu düşmanlar bununla cehennemi doldururken nefreti kini ile, Müslümanlarda şehadetle cenneti doldurmaktadır. İşte bu idrakle bu Ramazan bayramımızı idrak ederek, kardeşliğimizi ruhumuzu imanın nuruyla kaplayarak kutluyoruz buna da şükürler olsun Rabbim izni ve yardımıyla. Osmanlıyı yıkarak zafer kazandığını sananlar, bizlerin hala yıkılmadan imanıyla dimdik durduğunun şokunu yaşayanlar, kıyamete kadar bu şoku atlatamamanın sancısı ile her saldırdıklarında, bu şokları daha çok yaşayacakları kesin, Rabbimin izni ve yardımı ile. Rabbim cümlemizin yar ve yardımcısı olsun Mübarek Ramazan bayramını İslam aleminin dirilişine vesile etsin, selam ve dua ile kalın kardeşlerim.
Mehmet Aluç

Not: Üstat yazar D. Ali Taşçının” Domatesin kilosu kaç lira” yazısından gönlündeki kaynak pınarından ilham alınarak yazılmıştır.Benzer Konular

Görüntüleme:432, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:57 .