Kişinin Kendi Yararına Kazancına Dönük Kazanımlar Bir Adımdan Öteye Taşıyamaz.
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 16-11-2017, 16:00 #1

mehmetaluc

Bizden Biri

Kişinin Kendi Yararına Kazancına Dönük Kazanımlar Bir Adımdan Öteye Taşıyamaz.Kişinin Kendi Yararına Kazancına Dönük Kazanımlar Bir Adımdan Öteye Taşıyamaz.

Duyularımız ve duyu merkezimiz maddiyata doğru bizi yönlendirecekse, onlardan bir duyum his anlama mana beklememiz haliyle çok zor olacaktır. Doğruların merkezine manevi olanla saranla duyanla hissettirenle vardıran olmadıktan sonra, duyularımız ve merkezi ideal olan gerçekliğe bizi ulaştırmayacaktır. İdeal olan nedir derseniz; saf olan insanın değil toplumla var olan tüm insanların birlikte, ortak kararı niteliklerle yani kalite ile yıkılmaz gönül bağıyla kenetlenmiş, nicelikle ortak bir pay ile paylaştırılmış ortak kazançların yarınların el ele inşa edilmesiyle, duyular ve bunun merkezi olan akıl doğru yönde kullanılmış olur. Kişinin kendi yararına kazancına dönük kazanımlar bir adımdan öteye taşıyamaz, toplumu doğru olana birliktelikle olmaktan uzakta, yıkımla olmasına olanak verir, buda kişiler kazanırken toplumun yok olmasına olanak verir.

Düşünceler fikirler adımlar, bireysellikle yön alıyor ve bireyi toplumun bir parçası yapmıyorsa, düşünceler fikirler adımlar hep boş olan yönlere anlamsızlıkla dolu yıkımlara çatışmaya, bireyin ben daha fazlasını hak ediyorum, saçmalığı ile hakkı olmayanı almanın edepsizliği çirkinliği ile hak etmeden kazanmaya sevk edecektir. Bu da haliyle yıkımdır düşmanların olmasını istediği bizleri yıkmak için ortaya atığı, kendi elleriyle yazdığı bir senaryo olacaktır, bunu da oynamak oynarken farkına varmadan yok olmamızı sağlayacaktır. Her şeyin maddiyata dönüştüğü, maddiyatla varıldığı bu yolda bir adım atılmaz ancak çıkar kavgası içinde kanlı savaşlar meydana çıkar, bu da çıkar için insana değer vermeyen batının o düşmanların, ekmeğine yağ sürmeye benzer ki buda şanlı tarihimizde dört kıtaya merhameti ile gülümsemesi ile güzelliği imanı ile taşımış, ecdadın hatırasına kara leke sürmemize neden olur, bu nedenle, duyu ve duyularımız ve merkezi, imana merhamete insana endeksli olursa, bu oyunların üstünden gelir, düşman bizi yıkmadan biz düşmanları yıkarız. Unutmayalım maddi çıkar ruhu bedenden ayıran ona cefa veren bir adım olur, bunun cezasını da ahirette çekmemek için, maddiyattan çok maneviyata önem vermeliyiz. Zihinsel olarak aklı ruhtan ayrı düşünenlerin, düşüncelerin maddiyatla karşılık bulduğunu savunanlar her zaman bu yanlışlığın hezimeti ile yıkılırken, bizimde yıkılan olmamız için çabalamaktadır vesselam, selamlarımla.
Mehmet Aluç

Benzer Konular

Görüntüleme:227, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla

Etiket
denemeler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:50 .