Bir Sıçrama Yaparak Değişime Doğru Koşmak...

#1
Bir Sıçrama Yaparak Değişime Doğru Koşmak...

Bir Sıçrama Yaparak Değişime Doğru Koşmak...

Aslında söylemlerimiz adımlarımız sanki bir kanunmuş gibi yanlış olsa da, bile bile sahiplenerek yanlışlıklara düşe kalka yürüyoruz? Kendimize bir değişimi reva görmeden, bu değişim sürecinde olması gereken doğruların yanlışımızı meydana çıkaracak korkusuyla endişesiyle, bir sıçrama yaparak bizi rezil edeceğinin korkusundan mı izin vermiyoruz acaba?

Şöyle bir baksak uyumsuz mutsuz halimize, topluma zorlama ile olanlar olmuyor, gönülden tatlı sözleri içine alarak, bu gülümsemeler sözlerle, uyumsuzluğu çatlamaları onarsak, bizde onarılsak aşk dolu sözlerle, aşkın sökülmek kopmaz ipliğiyle gönlümüzü diksek, daha mutlu refah güzel yaşasak güzel olmaz mı?

Her gün kendi yanlışlıklarımızı doğru bilerek süzmeyerek bir doğru olanla karşılaştırmadan daha doğrusu, Nur Kur’an ve nur Sünnet ile tartmadan bu sorgulama safhasını atlatmadan, üstün körü yaşamasak daha güzel olmaz mı? Bu sorulara gayem birlikte cevap bulmak, sizlerin de görüşüne başvurmak. Eğer doğru olanı birlikte bulamazsak bu yanlışlıkların sonucunda aydınlıklar karanlığa dönüşür, karanlıklar içinde yaşamak zorunda kalırız, bu benim düşüncem, sizlerinkini de merak ediyorum.

Birlikte paylaşarak yarınlara doğru olanı bırakmak için yazıyorum sizlerin görüşünü de içine, yazarsanız katarak yazmak paylaşmaktır amacım, yoksa günlerce saatlerce mütemadiyen yazarak bir kazanç sağlamak için değildir. Burada herkes kendi fikrini doğru ile içine katarak bulduğu birlikte paylaşım sitesidir, belli bir ücret karşılığında yazılar yazılan bir platform değildir. Yöneticiler bu paylaşım için gönüllerini içine katarak hazırlamış ve bizlere sağ olsunlar sunmuşlar, onlara sizlerin adına teşekkürler ederim, vesselam, selamlarımla.

Mehmet Aluç

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:28 .