İslamda “Dört Kadınla Evlilik”

#1
Kur’anda sınırlama getirilmiş iyi olmuş eskiden belirsizmiş.
Adamlar bir kadınla başa çıkamıyor 4 taneyle nasıl uğraşıyorlar hayretlik bir şey.İmtihan olsa gerek.


İslamda “Dört Kadınla Evlilik”

İlginizi Çekebilir


#2
İslam'da 4 kadın olabilir, fakat benim bilincimde tek kadındır. Gerisi pek ilgilendirmez. Üstüme gül koklayanın gözünü kabak oyacağı ile oyar ağzına sokarım yeminle.


#3
Erkeğin fıtratı sebebiyle, aldatmalar açısından bir nevi mantıklı bir düzen gibi geliyor bana.
Ama sadece aldatma söz konusu ise.
Onun dışında insanın hayat arkadaşı bir tanedir. Haram olup olmaması mühim değil, her şey karşılıklı bu devirde. Zira kadınlar eski zamanlardaki gibi kendine kol kanat gerecek erkek aramıyor, yıllar boyunca dostluğuyla sevgisiyle yanında duracak birini arıyorlar sadece. Önceden iş olsun aş olsun bu konularda erkeğe ihtiyaç duyuyormuş ki, eğitim yokmuş. Ondan dolayı çağımıza uymasa da günah işlemekten iyidir fakat bence o bile olmamalıdır diye düşündüğüm durum.


#4
İslam dininde 4 kadın demek koruma amacıyla yapılan evliliktir, savaşta eşi ölmüş kadınların namusuna söz gelmesin diye yapılmıştır. Ama günümüz de dinin hangi kuralını uyguluyoruz ki bunu yapalım. Nefsimize nasıl uygun geliyor ise o şekilde yorum yapıyoruz.


#5
4x3 ten en az 12 çocuğa tekabul eden matematik hesabının bir çarpanıdır.


#6
Günümüz özgürlüğü , aynı anda miden kaldıracak kadar çok kadınla ilişkiyi hoş görüyor. Tatlı kaçamaklar yapar , gecelere akarız.

Bak düşündüğümüz gibi olmuyormuş değil mi ?

Ama islamda 4 kadın var kanka , lan yamyam günümüzde kaç kadınla ilişkiye girdiğini unutan bir gurüh var oğlum , neyin kafası bu ? *

Ama 4 be kanka !

Lan oğlum , günümüzde gayr-ı meşru çocuğu doğurup tuvalete atan kadınlar var neyin aklını yaşıyorsun ?

Ama 4 be kanka !

Lan bak son defa diyorum , sevgilisinden ayrıldı diye intihar eden kızlarla erkeklerle dolu bu ülke.


Ama 4 be kanka!

Böyle mi olsaydı ?
https://www.tatliaskim.com/tatli-sozl...dirilmesi.html

Bir daha 4 dersen , dalacağım yeminle.

*Ehe , kendimi hiç saymıyorum bile. İyice ahlaksız oldum.

Bu güzel ve veciz yorumlardan ötürü kendime Strauss'tan The Blue Danube Waltz ısmarlıyorum. Kendimle kavga edebilecek potansiyele sahibim , o derece.Konu NecatiEmre tarafından (10-10-2014 Saat 17:08 ) değiştirilmiştir. Sebep: Strauss
#7
İnsan birine tahammül edemiyor.

Eş cinsel değilim direk mesaj atmayın.


#8
O gene tek eştir.
Kuran da çok eşlilik önce eşler arasında adaleti sağlamaya bağlandı
daha sonra çok eşler arasında adaleti sağlayamazsınız denilerek çok eş edinmek iyice zora koşuldu daha sonra çok eş edinmeyi ancak yetim bir çocuğun malını alma gibi bir durum olursa izin verildi en son inen ayette de sizin için en hayırlısı tek eştir denildi.
Bu saydığım çok eşlilik ile ilgili hükümlere toplu olarak baktığımız zaman çok eş almak bir nevi imkansız hale geliyor tabi ki Allahtan korkan için.

Birde kuran bu metod ile çok eşliliği vijdanlarda bitirmeye çalışmıştır.Günümüzde yasalar tek eşe izin veriyor ama görüyoruz eşini aldatanları metres tutanları vs.
Kuran çok eşliliği yasaklasaydı bile vijdanlarda bitirilmediği için erkekler çok kadınla olmaya hala devam edicekti.
Bence kuranın bu metodu çok yerinde birşey


#9
Sene olmuş 2019 hatta 2020 ama biz hala islamda kim kiminle beraber olabilir onu tartışıyoruz
Bu yıllardır bitmeyen nasıl bı açlık ya


#10
Ben şahsen 4 kadın istiyorum. Ama Türk değil. Aklımdakiler Rusya,Katar,İspanyol ve Koreli. Şuan araştırmalarım sonucunda Rus ve İspanyol buldum. Onlar diğer kişileri de kabul edeceklerini söylediler.


#11
Alıntı: erhanvb´isimli üyeden Alıntı
Ben şahsen 4 kadın istiyorum. Ama Türk değil. Aklımdakiler Rusya,Katar,İspanyol ve Koreli. Şuan araştırmalarım sonucunda Rus ve İspanyol buldum. Onlar diğer kişileri de kabul edeceklerini söylediler.
nasıl bir düşünce böyle
İslamiyetten haberdar olmayanların kendilerine göre uydurup alet ettikleri rezalet bir yaşam ve düşünce


#12
Alıntı: Yönetici´isimli üyeden Alıntı
nasıl bir düşünce böyle
İslamiyetten haberdar olmayanların kendilerine göre uydurup alet ettikleri rezalet bir yaşam ve düşünce
İslam'a göre 4 kadın alma hakkım var. Ve bunu kullanmak en doğal hakkım.


#13
Alıntı: erhanvb´isimli üyeden Alıntı
Ben şahsen 4 kadın istiyorum. Ama Türk değil. Aklımdakiler Rusya,Katar,İspanyol ve Koreli. Şuan araştırmalarım sonucunda Rus ve İspanyol buldum. Onlar diğer kişileri de kabul edeceklerini söylediler.
Bulduğunuz kişiler müslüman mı çok merak ettim
Zira müslüman olmayan kişilerle dini nikah kıyamazsınız. Bu kadarını akıl ediyorsunuzdur inşallah
ha gerçi dini kendi menfaatleri için sömüren zihniyetlerde bu zeka var mıdır onu da bilemeyeceģim
Birde saymış şampiyonlar ligi gibi hasbinallah ya
23 nisan için her ülkeden öğrenci mi getiriyorsun be adam bu nasıl bir kafa!


Cariye almak hakkında

#14
Alıntı: ♪Soluk Bir Mavi♪´isimli üyeden Alıntı


Bulduğunuz kişiler müslüman mı çok merak ettim
Zira müslüman olmayan kişilerle dini nikah kıyamazsınız. Bu kadarını akıl ediyorsunuzdur inşallah
ha gerçi dini kendi menfaatleri için sömüren zihniyetlerde bu zeka var mıdır onu da bilemeyeceģim
Birde saymış şampiyonlar ligi gibi hasbinallah ya
23 nisan için her ülkeden öğrenci mi getiriyorsun be adam bu nasıl bir kafa!
Dinimi sorgulamanız veya başka birinin dini hakkında atıp tutmak büyük günahtır. Bir müslüman olarak uyarmak istedim.

Dinimi bilerek yaşıyorum tabiki de.Dolayısıyla 4 eş almak hatta cariye alma hakkım da var.

Nisâ Suresi - 25 . Ayet Tefsiri

وَمَنْ لَمْ يَسْتَطِـعْ مِنْكُمْ طَوْلاً اَنْ يَنْكِـحَ الْمُحْصَنَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ فَمِنْ مَا مَلَكَتْ اَيْمَانُكُمْ مِنْ فَتَيَاتِكُمُ الْمُؤْمِنَاتِۜ وَاللّٰهُ اَعْلَمُ بِا۪يمَانِكُمْۜ بَعْضُكُمْ مِنْ بَعْضٍۚ فَانْكِحُوهُنَّ بِاِذْنِ اَهْلِهِنَّ وَاٰتُوهُنَّ اُجُورَهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ مُحْصَنَاتٍ غَيْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلَا مُتَّخِذَاتِ اَخْدَانٍۚ فَاِذَٓا اُحْصِنَّ فَاِنْ اَتَيْنَ بِفَاحِشَةٍ فَعَلَيْهِنَّ نِصْفُ مَا عَلَى الْمُحْصَنَاتِ مِنَ الْعَذَابِۜ ذٰلِكَ لِمَنْ خَشِيَ الْعَنَتَ مِنْكُمْۜ وَاَنْ تَصْبِرُوا خَيْرٌ لَكُمْۜ وَاللّٰهُ غَفُورٌ رَح۪يمٌ۟ ﴿٢٥﴾


Türkçesi: Burada câriye olmayan kadınlar için kullanılan muhsan vasfı, “hür” mânasında, câriyeler için kullanılanı ise “iffetli, namuslu” mânasındadır (bk. Nisâ 4/24). Müminler hür ve müslüman kadınlarla evlenebilmek için gerekli bulunan maddî güce sahip olmazlarsa daha az bir masrafla câriye nikâhlayabiliyorlardı. Eşin hem gayri müslim hem de câriye olması ondan doğacak çocukları daha ziyade olumsuz etkileyeceği için hiç değilse mümin olması istenmiştir. Gayri müslim kadınlarla mümin erkeklerin evlenmelerini câiz görmeyen müctehidlere göre burada bir mesele yoktur; hür olsun, câriye olsun müminin evleneceği kadın mümin olacaktır. Ancak “Hür ve Ehl-i kitap olan gayri müslim kadınlarla mümin erkeklerin evlenmeleri câizdir” diyen müctehidler bu âyette hem hür kadınlar hem de câriyeler için geçen “mümin” vasfını şu şekilde te’vil etmek durumunda kalmışlardır: Kadın hür ve kitâbî ise onunla evlenmek câizdir. Burada “mümin” sıfatının kullanılması, müslüman erkeklerin genellikle mümin kadınlarla evlenmeleri vâkıasından kaynaklanmıştır. Ebû Hanîfe’ye göre câriyeler için kullanılan “mümin” sıfatı da böyledir ve mümin olmayan câriyelerle de evlenmek câizdir. Diğer müctehidler aynı âyette geçmiş olmasına rağmen hür kadınlar için “mümin”i te’vil etmiş, câriyeler için ise hakiki mânada almış ve “Mümin olmayan câriye ile evlenmek câiz değildir” demişlerdir. Doğrusu her iki sınıf kadın için de kullanılan “mümin” sıfatını aynı mânada almak, hükmü buna göre tesbit etmektir (gayri müslim kadınlarla evlenmenin cevazı için bk. Mâide 5/5; Mümtehine 60/10).

Câhiliye devrinde köle ve câriyeye insan nazarıyla bakılmadığı için İslâm’dan sonra da bunlarla evlenme hususunda isteksiz davranılacağı göz önüne alınmış, “feteyât” (genç kızlar), “ailelerinin (ehl) izni ile”, “birbirinizden türeyip gelmektesiniz, hepiniz aynı köktensiniz” gibi deyim ve ifadelerle bu telakkinin kırılması istenmiştir. Câriyeler için Allah Teâlâ’nın kitabında kullandığı bu üç vasıf, yalnızca o devir için değil, son yıllara kadar kölelere hayvan muamelesinin yapıldığı bütün zamanlar için bir inkılâptır ve İslâm’ın köleliği ortadan kaldırmak üzere attığı adımların ontolojik ve psikolojik alt yapısını hazırlamaktadır. Evet köle ve câriyeler de hür olanlar gibi insan çocuklarıdır, hepsi insanlıkta birbirine eşit olan “insanlar”dan doğup meydana gelmişlerdir. Köle ve câriyelerin sahiplerinin bu sahipliği, insan dışındaki malların sahipliği gibi değildir, aile büyüklerinin diğerlerine sahipliği gibidir, köle ve câriyeler de aile fertlerinden sayılır. Ailenin kızları nasıl “feteyât” ise câriyeleri de öyle feteyâttır; yani ailenin evlenme çağına gelmiş kızlarıdır.

Câhiliye devrinde câriye sahipleri, bunları ücret karşılığında fuhuş yapmak üzere kiralar ve üzerlerinden para kazanırlardı. Âyet bu çirkin ve insanlık dışı âdeti de ortadan kaldırmış, câriyelerle evlenmenin namuslu, ciddi ve hukukî bir evlenme olmasını istemiştir.

Evli câriyenin zina yapması halinde kendisine verilecek cezanın, hür kadınlarınkinin yarısı kadar olması müfessirleri ve fıkıhçıları, burada “hür” diye tercüme edilen muhsanât kelimesiyle ilgili farklı yorumlara sevketmiştir. Eskilerin büyük çoğunluğu burada kelimeyi, “evli kadın” değil, “bekâr olan hür kadınlar” mânasında anlamışlardır. Böyle kadınların zina yapmaları halinde cezaları yüz sopadır, câriyelere ise elli sopalık ceza uygulanacaktır. Muhsanât kelimesinin “namuslu” ve “evli” kadınlar mânasında da kullanıldığı bilinmektedir. Burada kelimeye “evli kadın” mânası vermeyi engelleyen karîne, evli kadınların zinasına uygulanan recim cezasının bölünemez oluşudur. Bu ceza Kur’ân-ı Kerîm’de yoktur. Meseleye Kur’an içinde kalarak çözüm getirmeyi tercih edenler burada da muhsanât kelimesini “evli kadın” diye anlamış ve onların zina cezasının da yüz sopa olacağına bu âyeti delil olarak göstermişlerdir. Bu anlayışa göre hadislerde ifade edilen recim cezası ya müslümanlara ait değildir, ya da evlilerin zina suçunun had cinsinden cezası olmayıp ta‘zîr türünden bir cezasıdır ve uygulanması, ceza siyasetinin gereğine göre yöneticilere bırakılmıştır.


Kaynak : Kur'an Yolu Tefsiri Cilt: 2 Sayfa: 47-48


#15
Sizin o sapkın düşüncelerinize cevap verecek kadar fıkıh bilgim yok, ayetleri gösteriyorsunuz da idrak edebilirseniz eğer orda söz edilen dönem kadınların Müslüman veya değil kimsesiz ortada kalanlar için durumun imkanın varsa yapılabilecek bişey

Şimdiki zamanla o zaman bir mi tek başına çaresiz kalan kadın mı var
Ha bide şu var İslam Kuranı kerim için bişey söylendiğinde
Aman bırakın bunları hangi çağda yaşıyoruz deniyor
Ne hikmetse iş bu konuya gelince İslam da var
Bu hakkımız denir nasılda çelişiyorsunuz

Dediğim gibi bu konularda bilgi sahibi değilim çok fazla sadece
ALLAH akıl vermiş düşünebiliyorum


#16
Alıntı: erhanvb´isimli üyeden Alıntı
Ben şahsen 4 kadın istiyorum. Ama Türk değil. Aklımdakiler Rusya,Katar,İspanyol ve Koreli. Şuan araştırmalarım sonucunda Rus ve İspanyol buldum. Onlar diğer kişileri de kabul edeceklerini söylediler.
Abim sana net şekilde 'YALLAH ARABİSTANA' demek istiyorum.
Sen islama göre olanı çok yanlış anlamışsın.
İslama göre denilen şey: bakıma muhtaç - çocuğu yetim olan kadınlar- erkeklere evlilik hakkı verildi.
Nr güzel ya islam bana bunu buyurdu bende hakkımı kullanıp dört kadınla evlendim.
Yok ya.....


#17
Oha konuya bak, benim hakkımı kim yiyorsa haram olsun


#18
Alıntı: Alaz´isimli üyeden Alıntı


Abim sana net şekilde 'YALLAH ARABİSTANA' demek istiyorum.
Sen islama göre olanı çok yanlış anlamışsın.
İslama göre denilen şey: bakıma muhtaç - çocuğu yetim olan kadınlar- erkeklere evlilik hakkı verildi.
Nr güzel ya islam bana bunu buyurdu bende hakkımı kullanıp dört kadınla evlendim.
Yok ya.....

yallah arabistana demeye gelmiştim içimde kalmasın bari fkfkfkfkf
YALLAHHH ARABİSSSTANAA


#19
şaka bir yana harbiden insan işi değil bu 4 kadın nedemek onlarda insan kim isterki eşini 3 başka kişiyle paylaşmak


#20
Alıntı: Alaz´isimli üyeden Alıntı


Abim sana net şekilde 'YALLAH ARABİSTANA' demek istiyorum.
Sen islama göre olanı çok yanlış anlamışsın.
İslama göre denilen şey: bakıma muhtaç - çocuğu yetim olan kadınlar- erkeklere evlilik hakkı verildi.
Nr güzel ya islam bana bunu buyurdu bende hakkımı kullanıp dört kadınla evlendim.
Yok ya.....

Arabistan'a gitmeme gerek yok. Türkiye'de yapabilirim.Ki zaten yasalara göre herhangi bir engel yok.

Ayrıca evleneceğim kişilerin durumunu biliyor musunuz? 1'i resmi nikahlı diğer 3'ü cariyem gibi olacak. Kendileri de zaten kabul ettiler bu durumu. Saygı duymanız yeterli.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:15 .