#21
Bir gün alırım intikamı toprağımmmm#22
2 Yıldır düşünüyorum bir sinema eleştirmeni Gurmesi olarak eleştirsem mi eleştirmesem mi diye,neden mi içinde bana da bir kaç sözlük replik vermişler,bunu anlamam ancak iki yıl sürdü,e öyle ha deyince sinema eleştirmeni ve gurmesi olunmuyor,en iyisi ben okumadım sizde yazmadınız sayıyorum ve es geçiyorum,bu kıyağımı da unutmayın sakın ...

Mehmet Aluç

Az buçuk Sinema Eleştirmeni Gurmesi(Aramızda Kalsın)


#23
Tek kelime ile harika olmuş kardeşim,filmi sinemaskop şeklinde okudum ve izledim o nedenle yazmam uzun sürdü,Böylesine güzel betinleme ile yazmanıza hayran oldum-aramızda kalsın içinde ben olduğum için film Oskara aday olur- yani,demesin kimse hani falan filan.Selam ve dua ile.


#24
Dün yine çocukluğuma döndüm o delice roman çizgi roman okuduğum bol film veyahut da halk diliyle filim izledim tıpkı çocukluğumda ki gibi zevk alarak neşeyle… Tekrar okumaya başladım bu filmin senaryo sonu, bende aynısını yazabilir miyim diye düşündüm bir Sineme gurmesi olarak yazamam bunu benden istemeyin çok zor ve de imkânsız, şimdi o günlere dönmek ve döndükten sonra o çocukluk yıllarında bu günüme dönersem kaldıramam dayanamam lütfen zorlamayın. Bir kaç aksaklıklarda yok gibi, mesela girişte evin salonuna dünya kurulmaz ve sığmaz ama hayallere sığar hatırlatayım bir tatbilir olarak, hem o kadar Le cococolayı neden içiyorsun, Mecnun gibi Leyla’ya mı âşık oldun çölde kaldın susuzda içiyorsun, gaz yapar pankreası bozar şeker hastası yapar o cocacollallar? Hem küçükken tabi insanın annesi kızar, hep çocuğunu yanında dayağa hazır bekler görmek ister yani, tabi o çocukluk yıllarına giderek yazıldığı için bu senaryo olabilir sanırım bence yani evet evet bunlar küçük ayrıntı oluyor, şimdi fark ettim… Aksaklık yok senaryoda, büyünce insan aksak yolda yürüye yürüye her şeyi aksak görüyor pardon özür… Haliyle çocuk olmak havalarda sevinçle uçmak bu yaşta olmadığı için, anladınız siz leb demeden Çorumu.

Ah o çocukluğuma dönseydim
Her gün bir araba dolusu dayak yeseydim
Karnım acıkmazdı sokakta bir dönebilseydim
Elimde topacım sevinç dolu olarak koşarak coşarak döndürebilseydim
Mehmet Aluç
Sinema Gurmesi
Kardeşim ne dil sürtçmesi Gurmesi diyorum-Tat alan tatlandıran- anlamında.Neyse ben yine dönerim tabi çocukluk yıllarımdan fırsatını bulursam.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:47 .