HP Yazılım, hız kesmeyecek

#1
HP Yazılım, hız kesmeyecek

Son iki yılda toplam 6 milyar doların üzerinde satın alma gerçekleştirerek "uçtan uca çözüm" portföyünü genişleten HP, 2008 yılına da iddialı başladı. 2 milyar doların üzerindeki geliri ve 7 bini aşkın çalışanıyla HP, dünyanın en büyük kurumsal yazılım firmalarından biri olma özelliğini koruyor. HP Türkiye Yazılım Grup Müdürü Tayfun Topkoç, firmanın globaldeki büyüme politikasını Türk bilişim pazarında da sürdüreceğini belirtiyor.

HP, 2002 yılındaki Compaq birleşmesinden sonra 2006 yılında da 4,5 milyar dolara Mercury'yi bünyesine katarak en büyük ikinci satın alma operasyonunu gerçekleştirdi. Bu birleşme, HP OpenView sistemlerinin, ağ ve BT hizmet yönetim yazılımlarının gücüyle Mercury'nin uygulama yönetimi, BT yönetişimi ve hizmet odaklı mimari yönetişimi alanındaki deneyimini bir araya getirdi.

2007'nin Şubat ayında da, iş süreçlerinin takibine yönelik yazılımlar geliştiren Bristol Technology yazılım firmasını bünyesine katan HP, yazılım alanındaki atağını hızlı sürdürdü. Üçüncü olarak dünyanın önde gelen web uygulama güvenliği değerlendirme yazılımı ve hizmetleri sağlayıcılarından olan SPI Dynamics Inc.'ı satın alan firma, uygulama kalitesi yönetimi pazarındaki liderliğini güçlendirdi.

Yılın son satın alması ise Kasım ayında gerçekleşti. Bilgi teknolojilerinin (BT) en hızlı gelişen iş alanlarından biri olan veri merkezi otomasyonunun lideri Opsware firmasını 1,6 milyar dolara bünyesine katan HP, İş Teknolojisi Optimizasyonu (İTO) çözüm portföyünü daha da genişletti.

HP Türkiye Yazılım Grup Müdürü Tayfun Topkoç, gelecek 5 yıl içinde Türkiye'de ciddi yatırımlar yapacaklarını ifade etti. 2008 yılı hedeflerinin hız kesmeden büyümeyi sürdürmek olduğunu belirten Topkoç: "Türkiye'de özellikle büyük kurumlarda, mevcut portföyümüzle verimlilik düzeyini yükseltecek projelere imza atmayı planlıyoruz. Bu yükseliş de mutlaka ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacak ve inovasyon imkanlarını artıracaktır. HP, sadece dünya genelinde değil, Türkiye'de de yazılım alanındaki yatırımlarını ve büyümesini sürdürüyor. Yeni satın almalar sayesinde, Türkiye'deki müşterilerimize daha geniş bir yazılım portföyü sunacağız," dedi.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:30 .