Mobil internet coşuyor!

#1
Mobil internet coşuyor!ComScore'un açıklamasına göre, haber ve bilgi için mobil internet kullananların sayısı geçen yıla göre yüzde 100, bloglar ve sosyal ağlarda sekenlerin sayısı ise yüzde 427 artmış.


Pazar araştırması firması ComScore'un yayınladığı bir kısım bir takım bir bilgilere göre, internete mobil cihazlardan (burada bahis konusu olan, "akıllı telefon"lar) erişim miktarı, geçtiğimiz yıla göre çılgınsal boyutlarda artmış durumda.
2009 yılının ocak ayı içinde mobil internet üzerinden haber okuyan ve araştırma yapan 63.2 milyon bünyenin yüzde 35'i, yani 22.4 milyon tanesi, bu işi günlük olarak gerçekleştirmiş. Bu da, bu sayıda 2008 yılının aynı dönemine göre yüzde 100 artış demek. Mobil cihazlardan sosyal ağlara ve bloglara bağlanan kullanıcı sayısı ise yüzde 427 artarak 1.7 milyondan 9.2 milyona çıkmış.
Bu popülerliğin başlıca sebebinin, mobil internetin tuzu biberi haline gelen indirilebilir telefon uygulamaları olduğu düşünülüyor. Böyle giderse de, telefonların yakında kullanıcısına göre özelleşmiş internet-odaklı cihazlar haline geleceği ve kısa zaman içerisinde cep telefonu nüfusunun çoğunun "akıllı telefon"lardan oluşacağı öngörülüyor.

İlginizi Çekebilir


#2
paylasimin icin Türk Silahlı Kuvvetleri


#3
teşekkür
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:19 .