Google'ı da yendi!

#1
Google'ı da yendi!


Facebook ve Google'ı dize getiren adam.

Facebook'un fikir babası olduğunu söyleyen ve bu sayede servet kazanan adam, şimdi de Google'ı yendi.

Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg için pek çok kişi geleceğin Bill Gates'i yorumunu yapıyor. Fakat son zamanlarda Facebook'un asıl fikir babası olduğunu iddia eden Harvard'dan eski okul arkadaşları yüzünden Zuckerberg'in başı epeyce ağrıdı. Özellikle de Facebook'un asıl fikir babası olduğunu iddia eden Aaron Greenspan'ın davası nedeniyle... Greenspan, Harvard'dayken Facebook'u kendisinin bulduğunu ve hatta başlattığını, sonrasında ise Zuckerberg'in sosyal ağ projesini sahiplendiğini iddia ediyordu.

Dava devam ederken, henüz yargıç bir karara varmadan önce taraflar anlaştılar ve mahkemeden adli bir sonuç çıkmadı. Fakat Zuckerberg'in Greenspan'a 60 milyon dolar ödemesi ile varılan anlaşma büyük oranda Zuckerberg'in yenilgisi olarak yorumlandı.

Greenspan daha sonra bu konuyu insanlara kendi açısından duyurmak için hazırladığı bir dokümanı internet üzerinden Google reklamları ile duyurmak istedi fakat Google, anahtar kelime olarak Facebook'u seçmesine izin vermedi. Greenspan bunu Facebook'un Google'a bir baskısı olarak yorumladı. Bundan bir süre sonra bir de sitesinde reklam yayınladığı Adsense hesabı kapatılınca Greenspan artık bunu tamamen kişisel aldı ve Google'ı reklam hesabında birikmiş 721 dolar için mahkemeye verdi. Bu davayı da kazanan Greenspan böylece hem Facebook, hem de Google'a karşı üstünlük sağlamış oldu.

İlginizi Çekebilir


#2
paylasimin icin Trk Silahl Kuvvetleri


#3
rica ederim
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:58 .