ABD'nin XP'si çok farklı!

#1
ABD hükümetine özel XP geliştirildi!

Microsoft ABD hükümeti için özel ve daha güvenli bir XP geliştirdi ama bu XP herkese açık gibi.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft ve ABD hükümetinin bir süre önce ortak bir projede çalıştığı haberleri duyulmaya başladı. Habere göre Microsoft, ABD Hava Kuvvetleri'nin isteği üzerine var olan Windows XP sistemi üzerinde bazı değişiklikler yaptı ve çok daha güvenli bir hale getirdi. Haberlerde özel geliştirilen ve ABD askeri standartlara uygun bir şekilde düzenlenmiş XP'nin dışarıdan kullanıma kapalı olduğu bilgisi de yer alıyordu.
Microsoft'tan bu habere yalanlama geldi. Yalanlanan kısım ise özel geliştirilmiş XP değil, bu XP'nin sadece ABD Hava Kuvvetleri'ne özel olması bölümü. Microsoft'tan Roger Grimes; "Herkes ile aynı alt yapıyı kullanıyorlar. Özel ayarları ise sadece Hava Kuvvetleri'nin erişebileceği şekilde dağıtmadık" dedi.
Yani bu özel yapım XP herkese açık. Tabii ki bu "özel kasa" XP'yi almak için Microsoft'la ayrıca görüşmek ve "özel" bir ücret ödemek gerektiği de kesin. Bunlara ek olarak arttırılmış güvenlik önlemleri, normal kullanıcıların ihtiyaç duyacağı pek çok yazılımın çalışmasını da engelleyebilir...

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:51 .