Facebook'un gizlilik ayarları değişti! İşte yeni uygulama!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 28-05-2010, 19:06 #1

DAMLA22

NevsehirLi

Facebook'un gizlilik ayarları değişti! İşte yeni uygulama!

Facebook, kullanıcılarının kişisel bilgileri üzerindeki kontrolü kaybettikleri yönündeki eleştirilerin ardından, gizlilik ayarlarını yeniden yapılandırdı.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, kullanıcılarının kişisel bilgileri üzerindeki kontrolü kaybettikleri yönünde giderek artan eleştirilerin ardından, gizlilik ayarlarını yeniden yapılandırdıklarını duyurdu. Facbook kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, konuyla ilgili gerçekleştirilen bir dizi düzenlemeyi kendisinin yer aldığı bir video ile kullanıcılara sundu.
Zuckerberg, eğer bu gizlilik düzenlemelerinden memnun kalınırsa şirketin hiçbir değişiklik yapmadan bu yapıyı uzun süre devam ettireceği bildirdi.
Gizlilik konusundaki sıkıntılara çare bulacağı umulan bu yeni düzenlemeler öncelikle çok daha kolay bir ara yüz ile sadeleştirilmiş gizlilik ayarlarını beraberinde getirdi. Zuckerberg, yapılan değişiklikler sonucunda, "Önerilen" gizlilik ayarları ile kullanıcılarını daha açık olmaya yönlendirmeye çalışan Facebook, "Herkes", "Arkadaşlarımın arkadaşları" ve "Sadece Arkadaşlarım" şeklinde kategorilendirilmiş hazır seçimler de sunulduğunu ifade etti.
Facebook'un tüm internete açılımı ve web siteleri ile çok daha yoğun entegrasyonu sonucu başlattığı "kişiselleştirme" hareketine de katılmak istemeyen kullanıcılar, bu yeni gizlilik ayarları ile kolaylıkla "beni benimle bırak" dercesine sistemlerin dışında kalabiliyorlar. Facebook, CEO'su Zuckerberg, basitleştirilmiş ayarların yer alacağı yeni tasarımın birkaç gün içinde 400 milyon kullanıcıya ulaşacağını söyledi.
Kullanıcıların arkadaş listeleri ve beğendikleri sayfalar gibi bilgilerin paylaşımını da kullanıcının kontrolüne veren Facebook, bu tür temel bilgileri tek bir çatı altında kontrol etme imkanı sunuyor.
Facebook varsayılan gizlilik ayarlarını geçen Aralık ayında değiştirmişti. Sosyal paylaşım sitesi, profil bilgilerinin site dışındaki internet kullanıcılarına açılmasına izin veren yeni bir varsayılan gizlilik ayarını devreye sokmuştu. Bu durumu protesto eden bir grup Facebook kullanıcısı da, sitenin boykot edilmesi çağrısıyla bir kampanya başlatmıştı.


Benzer Konular

Görüntüleme:376, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:09 .