"Mucize" işlemciye girdi! Yonga üretiminde çığır açacak "mucize"

#1
Bu "mucize madde", çok daha hızlı ve güçlü işlemcilerin yolunu açmak için hazır!
"Mucize" işlemciye girdi! Yonga üretiminde çığır açacak "mucize"
"Mucize" işlemciye girdi! Yonga üretiminde çığır açacak "mucize"Manchester üniversitesindeki araştırmacılar "mucizevi madde" olarak adlandırılan grafeni işlemci üretiminde kullanmaya bir adım daha yaklaştılar.

Bu malzeme ile üretilen yeni yongaya "Big Mac" adı verildi. Zira grafen katmanları arasında bor nitrürü yer alıyor. Bor nitrürü sayesinde grafen dış etkenlerden etkilenmeden normal şeklini koruyabiliyor. Bu yöntem, ileride işlemci üretiminde bir çığı açabilir.

Sadece birkaç ay sonra eksiye nazaran çok daha iyi karakteristiğe sahip grafen temelli yongalar üretebileceklerini bildiren Professor Andre Geim, malzemenin kararlılık ve kalite sorunlarını çözdüklerini dile getirdi.

2004'te Manchester üniversitesinde keşfedilen atom inceliğinde iki boyutlu grafen, ününü gücü, iletkenliği ve inceliğine borçlu. Grafen sayesinde süper hızlı işlemciler, bükülebilir telefonlar, kağıt inceliğinde televizyonlar ve ışık hızında internet bağlantıları yapılabilecek. Grafen araştırma ağı kuran İngiltere bu teknolojiye şimdiden 50 milyon £ yatıracağını açıkladı.</I></U>

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:23 .