Facebook sürekli onay isteyecek

#1

Şirket kullanıcıların kişisel mahremiyetini etkileyebilecek her tür değişiklik karşısında herbirinin onayını almak zorunda kalabilir.

Facebook bundan sonra yapacağı değişiklikten sonra her bir 800 milyon kullanıcısının onayını almak zorunda kalabilir.

ABD FEDERAL TİCARET KOMİSYONU'NUN SIKI MARKAJI

Facebook'un bundan iki yıl önce yaptığı bir değişiklikle kullanıcıların kişisel bilgilerinin herkes tarafından görünür hale gelmesi ile ABD Federal Ticaret Komisyonu'nun(FTK) sıkı markajı ve baskısı altındaydı.

800 MİLYON'DAN İCAZET ALMAK ZORUNDA KALABİLİR

Daily Mail'e göre, Facebook FTK ile internet devinin kullanıcılarının profilini daha geniş bir izleyici kitlesine açacak herhangi bir değişiklik yapmadan önce 800 milyon kullanıcısının onayını almayı gerektirecek bir anlaşmaya varmaya yaklaştı.

ŞU AN UYGULANAN 'OPT OUT' SİSTEMİ YETERSİZ KALIYOR

Şu an ise Facebook sahip olduğu sosyal ağı güçlendireceğine inandığı hususlarda değişiklik yapabiliyor ve ancak değişikliğin ardından sonra hoşlanılmayan birşeyi devre dışı bırakacak yeniden ayarlama işlemini kullanıcının kendisine bırakıyor, bu işleme 'opt out' deniyor.

Bir özellik ya da hizmet takdim eden şirketler genellikle opt out sistemini tercih ediyorlar çünkü çok az insan yapılan yeni bir değişikliğin dışına çıkacak adımlar atıyor bu sistemde.

Fakat eğer Federal Ticaret Komisyonu ile bir anlaşmaya varılırsa, Facebook kişisel mahremiyet ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmadan önce her bir kullanıcısından açık onay almak zorunda kalacak, The Wall Street Journal'ın bildirdiğine göre.

İHA

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:46 .