Twitter'ı En Çok Kullanan Ülkeler Belli Oldu

#1
Twitter üzerinde ülke bazlı yapılan bu araştırma sonuçları mikro blog'un dünya genelindeki kullanım oranlarını gözler önüne seriyor. Peki Türkiye sosyal ağın dünya sıralamasında kaçıncı oldu?

Sosyal ağ oluşumunun en önemli üyelerinden birisi de şüphesiz Twitter. 140 karakterlik sınır ile kişilerin istedikleri konularda içerik girmelerini sağlayan servis alışılmışın dışında bir deneyim sunuyor.
Dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça aktif olarak kullanılan platform özellikle gündem konularının tartışma merkezi haline geldi. Yaşanan her türlü gelişmenin çok kısa sürede "Trend Topic" listesine girdiği site, gerek sunduğu dil desteği gerek ülke bazlı özellikler yüzünden tercih sebebi oluyor.

Twitter'ı En Çok Kullanan Ülkeler Belli Oldu

Konuya ilişkin Semiocast'in 517 milyon hesap üzerinde yaptığı araştırmaya göre ülkelerin Twitter'daki aktiflik sırası gözler önüne seriliyor. Buna göre dünyada en çok tweet'leyen topluluk 141 milyonu aşkın kullanıcısı ile Amerika. Hemen arkasında ise -%23 büyüme yaşayan- 41 milyon üye sayısıyla Brezilya yer alıyor. Türkiye ise mikro blog kullanımında 11. sırada yer alıyor.
Ek olarak lisan araştırması da yapan şirket Twitter'ın en popüler dillerini açıkladı. Yayınlanan raporun ilk sırasında İngilizce bulunurken onu bir basamak geriden Japonca takip ediyor. Yakın dönemde yaşanan "Arap Baharı" ile Arapça ise üst sıralara tırmanmaya başladı.


Twitter'ı En Çok Kullanan Ülkeler Belli Oldu

En çok tweet gönderilen şehir listesinde Endonezya'nın başkenti Cakarta tahtın sahibi. Ülkemizden listeye girmeyi başaran İstanbul ise sosyal ağda en fazla içerik üreten 12. şehir konumunda.
Yaptığı yenilikler ile ileri seviye deneyim sunmayı amaçlayan Twitter yönetimi diğer taraftan sürdürdüğü yayılma politikası sayesinde daha fazla coğrafyada adını duyurmak istiyor. Bunun için altyapı ve tasarım çalışmalarına titizlikle yaklaşan yöneticiler sanal dünyadaki güçlerini arttırma adına sıkı bir tempo içerisindeler.

İlginizi Çekebilir


#2
Dogrudur ben bile yenice kullanmaya basladimm halada cözemedimm
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:46 .