Google,Drone ile 5G tesleri
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 01-02-2016, 10:54 #1

Gökçe.

Forumun Tiryakisi

Google,Drone ile 5G tesleriGoogle, SkyBender projesi ile drone destekli 5G bağlantı testlerine başladı
Google'ın Project Loon ile bütün dünyayı internet sunma projesi uzun zamandır biliniyor. Bu proje ile özellikle internet bağlantısı olmayan yerlere de erişim sunmayı hedefleyen Google'ın projeyi daha geliştirip drone'lar ile 5G teknolojisini kullanacağı iddia ediliyor.
Google,Drone ile 5G tesleri

Google'ın SkyBender adı verdiği yeni projesi ile drone kullanımı sayesinde 5G internet bağlantısını sunacağı söyleniyor. Şu anda New Mexico'da Spaceport America denilen bir bölgede 15 km kare alanı kiralayarak bu projenin testlerini gerçekleştirdiği ifade ediliyor. Testlerin amacı prototip olan alıcıların ve mikro dalga radyo frekanslarını taşıyan droneların uyumunu arttırabilmek.
Washington Üniversitesi'nde bulunan Elektrik Mühendesliği Profesörü Jacques Rudell, mikro dalganın şu anda telefonlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılan spektrumlardan bağımsız olduğu için ciddi bir avantaj sağlayacını belirtti. Bu teknolojinin dezavantajı ise standart telefon sinyallerinden daha düşük bir kapsama alanı olması.
FCC tarafından da Temmuz ayına kadar deneme için gerekli izinleri alan Google'ın bu proje ile özellikle iletişimin 1. öncelikli gerektiği alanlarda hava desteği ile internet erişimi sunmak istemesi olarak açıklandı.Google,Drone ile 5G tesleri |Benzer Konular

Görüntüleme:268, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla

Etiket
drone5g , google


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:54 .