İki önemli kısa film yarışmasında son durum

#1
İki önemli kısa film yarışmasında son durum


İki önemli kısa film yarışmasında son durum
ALİ MURAT GÜVEN


Bu yaz-sonbahar periyodunda jürilerinde görev aldığım iki önemli kısa film yarışmasında, katılımcı yapıtları değerlendirme aşamasına doğru yavaş yavaş ilerliyoruz. Bunlardan ilki olan, Fatih Üniversitesi'nin düzenlediği, “Kısa Olsun Bizim Olsun” sloganlı Kristal Klaket Ulusal Kısa Film Yarışması'nda başvuru süreci 30 Temmuz günü sona erdi. Ancak, yarışma koordinatörlüğü, filmlerini bitirme aşamasında olan bazı yönetmenlere anlayış göstererek, yazılı başvurusunu yapmış olanlara film teslimi için kısa bir süre daha verdi. Ağustos ayı içerisinde adayların yapıtların ön elemeleri tamamlanacak ve Eylül ayının ikinci haftasına kadar da ilk 20 film belirlenerek yarışmanın internet adresi olan www.kristalklaket.com'dan duyurulacak. Ön değerlendirmede yer almayan 5 kişilik jürinin görevi ise finale kalan bu 20 filmi değerlendirmek. Yapacağımız nihai değerlendirmelerden sonra dereceye giren filmlerin Eylül ayının son günü medyaya duyurulması planlanıyor.
Mehtap TV tarafından düzenlenen “Çek Bi Kısa Film!” sloganlı diğer kısa film yarışmasında ise başvurular halen sürüyor. 1 Eylül'e kadar bu yarışmaya katılımlarınız mümkün. Sonuçları ise Eylül-Ekim ayları içinde kamuoyuna duyuracağımızı ümit ediyorum. Uluslararası ölçekte düzenlenen bu yarışmaya ilişkin ayrıntıyı bilgiyi de www.mehtap.tv internet adresinden edinebilirsiniz. Yapacağımız nihai değerlendirmeler öncesinde bütün katılımcılara başarılar dilerim.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 18:05 .