Altın Koza'da tüm kategorilere para ödülü

#1
Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde Türkiye genelinde bugüne kadar düzenlenen film festivalleri arasında en yüksek miktardaki para ödülünün dağıtılacağı açıklandı.


ADANA - Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 17-25 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde, tüm kategorilerde para ödülü verileceği açıklandı. Altın Koza'dan yapılan yazılı açıklamada, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması için başvuruların 25 Temmuz 2011 tarihinde sona ereceği, Türkiye genelinde bugüne kadar düzenlenen film festivalleri arasında en yüksek miktardaki para ödülünün bu festivalde dağıtılacağı kaydedildi.
Altın Koza Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında, geçen yıl 250 bin lira olan ''en iyi film ödülü''nün bu yıl 350 bin liraya çıkarıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:'''Büyük usta Yılmaz Güney adına verilecek 'Yılmaz Güney Ödülü' sahibine 75 bin lira kazandıracak. Adanalı sinemaseverlerin oylarıyla belirlenen 'Adana izleyici ödülü' için verilecek para ödülü 50 bin lira tutarında olacak. Jüri tarafından yarışmanın en başarılı yönetmenine verilecek olan 'en iyi yönetmen ödülü'nün sahibi ise 75 bin lira alacak.''
Türkiye'de ilk defa bir film festivalinde tüm kategorilerde para ödülünün dağıtılacağı vurgulanan açıklamada, şöyle devam edildi:
''Daha önce para ödülü verilmeyen 'en iyi oyuncu' dalları ile 'en iyi sanat yönetmeni' ve 'en iyi kurgu' dallarında da para ödülü verilecek. Festivalin geleneksel bölümlerinden olan ve sinema eğitimi alan lisans öğrencilerinin başvurduğu 'Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması' kapsamında, 'en iyi belgesel', 'en iyi canlandırma', 'en iyi deneysel' ve 'en iyi kurmaca' kategorilerinde 7 bin 500'er lira ödül dağıtılacak. Ayrıca, bin 500'er lira tutarında jüri özel ödülü verilecek. Kabul edilen tüm kısa filmlere de gösterim bedeli ödenecek. Türkiye'de ilk ve tek olan olduğu bildirilen bu yarışma için başvurular 25 Temmuz 2011 tarihinde sona erecek.
Jüri özel ödülünün 20 bin TL olduğu yarışmada, en iyi senaryoya 30 bin TL, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi müzik, en iyi kadın oyuncu ve en iyi erkek oyuncuya 20'şer bin TL, en iyi yardımcı kadın oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi sanat yönetmeni ve en iyi kurguya 10'ar bin TL ödenecek. Umut veren genç kadın ve umut veren genç erkek oyuncu ise 5'er bin TL kazanacak.''


Sinemazon
İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:21 .