Aile Olmak belgeseli izleyiciyle buluşuyor

#1
Aile Olmak belgeseli, aile kurumunu ayakta tutmak için mücadele eden annelerin babaların ve çocukların hikayesini ekranlara getirecek.


TRT'nin yeni Belgesel serisi “Aile Olmak” izleyiciyle buluşuyor.

Aile Olmak belgeseli, her şart altında, bütün yıkıcı unsurlara rağmen, aile kurumunu ayakta tutmak için mücadele edenannelerin, babaların ve çocukların hikâyesini ekranlara taşıyor.

“Çölün Başladığı Yer”

Belgeselin ilk bölümü Moritanya'da “Çölün Başladığı Yer” ismiyle hazırlandı. Bir Batı Afrika ülkesi olan Moritanya toprakları Türkiye'nin yaklaşık iki katı büyüklüğünde. Ancak tarıma elverişli arazilerin oranı %1 bile değil.

Devasa çöller

Ülkenin büyük bölümü hiç bir yerleşimin olmadığı devasa çöllerle kaplı. Ve ülkede çöl, giderek büyüyor. Moritanya'da İnsanların hayatta kalabilmeleri suya bağlı. Çölde suya ulaşmak ise oldukça zahmetli.


Suya ulaşmak için kilometrelerce yol

Kırsal bölgelerinde yaşayanlar suya ulaşmak için her gün kilometrelerce yol gitmek zorunda. 40 dereceyi aşan çöl sıcakları tek problem değil. Çölde yolunu kaybetmemek ve 20 litreyi bulan su bidonlarını taşımak gerekiyor.


Bir annenin mücadelesi

Belgeselde eşi uzun süresidir uzaklarda tedavi gören bir Annenin tek başına çöl şartlarında 4 çocuğunun ihtiyaçlarını giderme mücadelesi anlatılıyor. Ümeyme isimli annenin bir evi yok. Akrabalarının verdiği bir barakada yaşıyor. Bu barakada dört çocuğuna ve felçli kayınpederine bakmak zorunda.


Her bölümde farklı ailelerin mücadeleleri

Aile Olmak ilerleyen bölümlerde farklı coğrafyalardan Aile hikâyelerini konu edinmeye devam edecek. Her bir bölümde yeryüzünün farklı bölgelerinde yaşanan birbirinden farklı insan hikâyelerine şahit olacağız.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:21 .