Sponsorlu Bağlantılar:
  Aile Olmak belgeseli izleyiciyle buluşuyor
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 14-01-2016, 17:48 #1

efsunkar

Sarhoş eder,tenin meyhane

Aile Olmak belgeseli izleyiciyle buluşuyor

Aile Olmak belgeseli, aile kurumunu ayakta tutmak için mücadele eden annelerin babaların ve çocukların hikayesini ekranlara getirecek.


TRT'nin yeni Belgesel serisi “Aile Olmak” izleyiciyle buluşuyor.

Aile Olmak belgeseli, her şart altında, bütün yıkıcı unsurlara rağmen, aile kurumunu ayakta tutmak için mücadele edenannelerin, babaların ve çocukların hikâyesini ekranlara taşıyor.

“Çölün Başladığı Yer”

Belgeselin ilk bölümü Moritanya'da “Çölün Başladığı Yer” ismiyle hazırlandı. Bir Batı Afrika ülkesi olan Moritanya toprakları Türkiye'nin yaklaşık iki katı büyüklüğünde. Ancak tarıma elverişli arazilerin oranı %1 bile değil.

Devasa çöller

Ülkenin büyük bölümü hiç bir yerleşimin olmadığı devasa çöllerle kaplı. Ve ülkede çöl, giderek büyüyor. Moritanya'da İnsanların hayatta kalabilmeleri suya bağlı. Çölde suya ulaşmak ise oldukça zahmetli.


Suya ulaşmak için kilometrelerce yol

Kırsal bölgelerinde yaşayanlar suya ulaşmak için her gün kilometrelerce yol gitmek zorunda. 40 dereceyi aşan çöl sıcakları tek problem değil. Çölde yolunu kaybetmemek ve 20 litreyi bulan su bidonlarını taşımak gerekiyor.


Bir annenin mücadelesi

Belgeselde eşi uzun süresidir uzaklarda tedavi gören bir Annenin tek başına çöl şartlarında 4 çocuğunun ihtiyaçlarını giderme mücadelesi anlatılıyor. Ümeyme isimli annenin bir evi yok. Akrabalarının verdiği bir barakada yaşıyor. Bu barakada dört çocuğuna ve felçli kayınpederine bakmak zorunda.


Her bölümde farklı ailelerin mücadeleleri

Aile Olmak ilerleyen bölümlerde farklı coğrafyalardan Aile hikâyelerini konu edinmeye devam edecek. Her bir bölümde yeryüzünün farklı bölgelerinde yaşanan birbirinden farklı insan hikâyelerine şahit olacağız.

Görüntüleme:376, Cevaplar:0

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerAile Olmak belgeseli izleyiciyle buluşuyor Konusuna Benzer Konular

FIPRESCI seçkisi Sevin Okyay'danUçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 10-17 Mayıs tarihlerinde 15. kez izleyiciyle buluşuyor. Festivalde bu yıl FIPRESCI bölümünde yer alacak filmleri sinema yazarı Sevin Okyay seçti.


Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 10-17 Mayıs tarihlerinde 15. kez izleyiciyle buluşuyor. Festivalde bu yıl FIPRESCI bölümünde yer...

yunan sınırı içindeki batı trakyada TÜRK olmak ( bu belgeseli mutlaka izleyin komşu ülkedeki kardeşlerinizden habersiz olmayın )


kXCVnwNZmEk LİNK 1 : rAhlkMd5Ah0 LİNK 2 :

On dördüncü kez gerçekleşecek olan festival mayıs ayında izleyiciyle buluşacak...


On dördüncü kez gerçekleşecek olan festival mayıs ayında izleyiciyle buluşacak... Doris Dörrie, Margarethe von Trotta, Iciar Bollain, Tahmineh...

Geniş Aile'nin Sevim'i olmak için Sezen Aksu'dan mı etkilendi?


Geniş Aile'de Sevim karakterini canlandıran Ceren Bozoğlu, Saba Tümer'in program konuğuydu. "Geniş Aile" dizisinde canlandırdığı 'Sevim'...

Sadece aile olmak istedim


Kanaltürk'teki 'Laf Aramızda' programına katılan Seren Serengil, çocukluğundan beri bir aile özlemi çektiğini anlattı. Küçükken oturdukları...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:08 .