Sponsorlu Bağlantılar:
  Antalya Plajları
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 31-08-2008, 12:58 #1

Mσllaѕѕє.

Forumun Tiryakisi

Antalya Plajları

Antalya Plajları


Konyaaltı Plajı: Antalya'nın 3 km batısındaAntalya Plajları yaklaşık 1.5 km uzunluğunda kum çakıl karışımı bir plajdır. Belediyenin yaptırıp işletmeye açtığı halka açık plaj tesisleriyle yemeAntalya Plajları içme ihtiyacına cevap verebilecek gazinolarAntalya Plajları pansiyonlar ve oteller vardır.


Kleopatra plajı: Uzunluğu 2 km olan plaj Alanya'nın batısında yer alır. İnce kumlu alabildiğine geniş bir plaj olup burada ilçe belediyesinin işletmeye açtığı plaj tesisleri vardır. Kleopatra'nın bile banyo yaptığı söylenen bu plajın bir özelliği de denizin sığ olmasıdır.
İncekum Plajı: Alanya'nın yaklaşık 20 km batısında; çamlıkAntalya Plajları doğalAntalya Plajları ince kumlardan oluşan güzel bir plajdır. Burada "Orman İdaresi Tesisleri" de bulunmaktadır. Yaz aylarında kurum personeli buradan yararlanabilmektedir. Ayrıca halkın çadır kampı yapabileceği alan da mevcuttur.
Antalya Plajları


Doğu Plajı: Alanya'nın doğusundaAntalya Plajları Antalya - Mersin karayolu üzerindedir. Keykubat Plajı ile bunun 14 km'lik sahil uzantısından oluşur. Sahil boyunca plaj tesisleri bulunmaktadır.
Ulaş Plajı: Antalya - Mersin karayolu üzerinde Alanya merkezden batıya doğru 6 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ulaş plajı'ndaki "Karayolu Ulaş Dinlenme Parkı" sahil yolunu takip eden arabalı yerli ve yabancı turistlerin dinlenme yeri olarak düşünülmüş ve bu amaçla yapılmıştır.
Sorgun Plajı: Antalya'nın en güzel plajlarındandır. Manavgat'a giderken güneye inen yoldan 5-6 km gidilince fıstık çamları arasında şirinAntalya Plajları doğal bir plaj ve sahildir.
Koru Plajı : Gazipaşa'nın Koru Mahallesi'nde bulunan bu plajda deniz; kendi kendini filtre eden tek deniz olma özelliğine sahiptir. Üç doğal havuzu vardır. Bunlardan iki doğal havuz özellikle yeni yüzme öğrenenler için idealdir. Gazipaşa' ya 3 km uzaklıkta İskele Plajı ve Kahyalar beldesinde de Kahyalar Plajı vardır.
Lara Plajı: Antalya'nın 12 km doğusundadır. Kumu gayet ince olup çam ormanları ile kaplıdır. Halka açık plajlarıAntalya Plajları yiyecek ve içecek ihtiyacını karşılayacak gazinoları ve soyunma kabinleri vardır.
Karpuzkaldıran Plajı: Lara Plajı'nm batısında Düden Şelalesi'nin denize döküldüğü yerdedir. Askeri dinlenme kampı olarak kullanılan plajın kumu çok inceAntalya Plajları denizi sığdır.
Adalar Plajı: Karaalioğlu Parkı'nda kayalık bir plajdır. Yeme-içme ihtiyacının karşılandığı gazinosu ve soyunma kabinleri vardır.
Mermerli Plajı: Mermerli Parkı'nın altında olan plajın soyunma kabinleri ve duşu vardır.
Antalya Plajları


Reşat Adası Plajları: Eskiden Sultan Reşat'ın mesire yeri olan plaj; Antalya'nın 15 km kadar batısındaAntalya Plajları Kemer yolu üzerinde etrafı ormanlarla kaplı tabii bir plajdır. Karayolları tarafından düzenlenip ayrıca piknik yeri olarak da değer kazanmıştır. Kemer'de Beldibi mevkiinden başlayıp Tekirova'ya kadar olan bölüm genellikle ince kumlardan oluşan doğal plajdır. Kemer merkezde Belediye PlajıAntalya Plajları yat limanı yanındaki Ayışığı Plajı ve Phaselis Plajı denize girenler tarafından tercih edilen plajlardandır.
Phaselis Plajı: TarihAntalya Plajları dağAntalya Plajları denizAntalya Plajları ormanAntalya Plajları sığ bir koy ve ince kumun birleşmesiyle meydana gelen eşine az rastlanır güzellikte bir plajdır.
Tekirova Kıyıları: Tekirova; Kayalık ve kumsal kıyılarıAntalya Plajları vahşi tabiat güzellikleri ve nefis kokulu portakalları ile dikkat çekmektedir.
Finike sahilleri: İnce kumlan ve güzel manzara ile Akdeniz sahillerinin tabii plajlarına sahiptir.
Adrasan Kıyıları: Antalya'nın doğal bir limanı olup kayalık ve ince kumlu doğal plajlara ve çok güzel bir manzaraya sahiptir.
Antalya Plajları


Patara Kumsalı: Özel Çevre Koruma Bölgesi olan patana (Ovagelemiş)Antalya Plajları Kaş-Fethiye yolu üzerinde ilçe merkezine 45 km. uzaklıktadır. PataraAntalya Plajları Türkiye'nin en geniş (800 m) ve en uzun (15 km) kumsalıdır. Akdeniz'de yaşayan 5 ayrı deniz kaplumbağası türünün ikisi Caretta caretta (Loggerhead turtle) ve Chelonia Mydas (Green turtle) Antalya sahillerinin 17 bölgesini yumurtlama kumsalı olarak kullanmaktadır. (Belek BölgesiAntalya Plajları Manavgat BölgesiAntalya Plajları Tekirova KumsalıAntalya Plajları ÇıralıAntalya Plajları Olimpos KumsaliAntalya Plajları Adrasan KumsalıAntalya Plajları Kumluca KumsalıAntalya Plajları Kale (Demre) Kumsalı : Patara Kumsalı da birinci dereceden deniz kaplumbağası yumurtlama sahasıdır. Deniz kaplumbağası popülasyonu Patara Kumsalı'nın Eşen Çayı ağzının doğusundan başlayarak doğuya Gelemiş Köyü'ne doğru antik kentin önündeki kumsalın doğu ucundaki dağlık kısmına kadar devam eder. Yaklaşık 7 km uzunluğunda olan bu kumsalAntalya Plajları çok ince ve temiz bir kum ihtiva etmektedir.

Görüntüleme:10182, Cevaplar:4

Alt 31-08-2008, 13:07 #2

'ραиđσяα'

Ghoul
lara plajı en güzeli bnce

bilgi için teşekkürler


Alt 31-08-2008, 13:08 #3

Mσllaѕѕє.

Forumun Tiryakisi
Rica ederim


Alt 31-08-2008, 14:46 #4

» MЧ Łovέ «

-

side ye gittim sadece
ama güzel pLajLarıda vardır
tşkkrler..


Alt 07-09-2008, 09:47 #5

EvReMeRvE

Deneyimli

çok güzel yerler var

paylaşımın için Teşekkürler


Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerAntalya Plajları Konusuna Benzer Konular

Antalya plajları şenlendi


Antalya plajları şenlendi ANTALYA’da yüzde 80’lere ulaşan nem oranı ile birleşen sıcaklık, kent merkezinde hayatı olumsuz yönde etkiledi. 12:14...

Antalya Plajları


Konyaaltı Plajı: Antalya'nın 3 km batısında yaklaşık 1.5 km uzunluğunda kum çakıl karışımı bir plajdır. Belediyenin yaptırıp işletmeye açtığı halka...

Türkiye'nin en iyi ve en popüler plajları


Türkiye'nin en iyi plajlarını sizler için derledik. Peki bu yerlere ne zaman gidilmeli? İşte rüya gibi tatil önerileri; Türkiye’nin en popüler...

Avrupanın En Popüler Plajları


Kolocep Adası (Adriyatik Denizi) Kolocep, Elafiti adalarından biridir ve Adriyatik'e bakar. Dubrovnik'in tam karşısında, Avrupa'nın en kuytu,...

TürKiyenin En iYi pLajLarı...


Türkiye'nin en iyi plajlarını sizler için derledik. Peki bu yerlere ne zaman gidilmeli? İşte rüya gibi tatil önerileri; Türkiye’nin en popüler...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:55 .