Dünya Kentleri - Auckland
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 23-07-2009, 12:58 #1

- Eylül .

ÖZEL ÜYE

Dünya Kentleri - AucklandDünya Kentleri - Auckland


Auckland metropolitan alanı Yeni Zelanda'nın kuzey adasında yer alır. Bu alan ülkenin en fazla şehirleşmiş yerleşimidir. Yaklaşık 1.3 milyon nüfusuyla ki bu rakam Yeni Zelanda'nın nüfusunun dörte birinden fazladırDünya Kentleri - Auckland ülkedeki nüfusu en fazla olan merkezdir. Ayrıca nüfus artışının ülkenin geri kalanından daha yüksek olması bu durumun gelecekde de süreceğini göstermektedir.


Şehir ülkedeki ekonomik faliyetlerinin en yoğun olduğu merkezdir

Dünya Kentleri - AucklandKardeş şehirler


  • Dünya Kentleri - Auckland Los Angeles Amerika Birleşik Devletleri 1971


Konum Auckland yarımadasının güney bitiminde yer alan Waitemata ve Manukau limanlarıyla sınırları belirlenmş olan dar berzahta yer almaktadır.Genel Özellikler Auckland Yeni Zelanda'nın ana giriş kapısı ve ticaret ve endüstri merkezidir. Burası yaklaşık bir milyon nüfusu ile Yeni Zelanda'nın en büyük kentsel bölgesidir. Auckland size geniş kumsallarDünya Kentleri - Auckland güzel bir limanDünya Kentleri - Auckland inanılmaz alış-veriş imkanlarıDünya Kentleri - Auckland gece eğlenceleri ve metropolit bir şehir kültürü sunar.


Auckland eşiğinin sağındaDünya Kentleri - Auckland şehrin kuzey ve güney sahillerinde 250 km'lik geniş bir alan boyunca olağanüstü Hauraki Körfezi uzanır. Yelkenliler şehri olarak bilinen AucklandDünya Kentleri - Auckland yatçılıkta en büyük yarışma ve ödül olan Amerikan Kupasının şimdiki ev sahibidir.


Önemli Özellikler / Faaliyetler Kır manzaralarının farklılığıDünya Kentleri - Auckland macera tutkunları için çekici bir faaliyet alanı sunar. Az bulunan pahalı ve leziz deniz yemekleri içeren Yeni Zelanda mutfağı dünyanın en iyi ve en taze mutfakları arasındadır.


Çok kültürlü bir şehir olan AucklandDünya Kentleri - Auckland galerilerDünya Kentleri - Auckland müzelerDünya Kentleri - Auckland tiyatro ve konserler gibi büyük şehirlerde bulunan tüm kültürel ve sanatsal etkinliklere sahip kozmopolit bir yerdir. Bunların hepsiDünya Kentleri - Auckland Avrupa ve Polinezya kültürlerinin özel bir karışımı ile meydana gelmiştir.

Benzer Konular

Görüntüleme:3580, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 26-07-2009, 17:55 #2

hayallmuhendisi

J o k e r


tskLer

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:30 .