Uzun Göl / rize
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 28-11-2009, 13:42 #1

Hürrem.

fazlasözegerekyok

Uzun Göl / rizeUzungöl / Rize
Su bisikleti ile gölde gezebilirsiniz.Orman Genel Müdürlüğü’ne ait bungalovlardan yararlanmak için Sürmene Orman Bölge Müdürlüğü ile önceden ilişkiye geçmek gerekiyor.
Buradan az bilinen bir güzergaha girerek bir saatlik otomobil yolculuğu ile önce İspil köyüne sonra da Meze Yaylası’nı varabilirsiniz.
Uzun Göl / rize

Yayladan on dakikalık bir sürüşle zirvedesiniz. (Sportmenlere bu yolu yürüyerek çıkmaları önerilir. ) Bir yanımızda Anzer, öte yanımızda Haya, beri tarafta Uzungöl’ün de bulunduğu Haldızen Vadisi. Bulutların üzerindeyiz ve aşağıda denşet bir manzara. Bir saatlik bir yoldan sonra Haya yaylasından Maura yaylasına, oradan da İksenit yaylasına inebilirsiniz.ve nehirle vuslat.
Uzungöl’den tekrar sahile inip, Rize üzerinden İkizdere’ye sapılır ve İkizdere’den sonra 45 km.’lik bir dağ yolu ile yaklaşık iki saatte Anzer Yaylası’na ulaşabilirsiniz. Buradaki doğa insanı büyülüyor. Her yer çiçeğe kesmiş. Bir metrekare içinde renk cümbüşü içinde yüzlerce çiçekten bir buket yapabilirsiniz. 430 Çiçek türü belirlenmiş. Anzer balı ile meşhur ancak gerçek anzer balını bulmak oldukça zor. Eğer doğayla iç içe olmayı seviyorsanız ve zorluklarına katlanabilecekseniz Anzer’e mutlaka gitmelisiniz.
İkizdere’ye geri dönebiliriz. İkizdere vadisinde eski konakların eşlik ettiği güzel manzarayı seyrederek nehrin akış yönünde 20 dakika ilerleyince Güneyce’ye ulaşıyoruz. Aracınızı bırakıp asma köPage Rankingüden sallana sallana karşıya geçmelisiniz. Burada Şimşirli maden suyundan içebilirsiniz. Gürül gürül akan ırmağın ve Şimşirli suyunun yanında kendin pişir kendin ye usulü karın doyurulabilir ve dinlenebilirsiniz.Gezinize denize doğru yol alarak devam edebilirsiniz.
Uzun göl - TrabzonUzungöl'de hafta sonu1090 m yükseklikteki Uzungöl, eşsiz doğal güzellikleri ile Karadeniz’in son yıllardaki en gözde turizm merkezlerinden biri. Çaykara ilçesine 20 km,Uzun Göl / rize


Trabzon’a 100 km mesafedeki Uzungöl’e yaz, kış ulaşmak mümkün.
Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Holdizon Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak biliniyor ve çevresi de aynı adı taşıyor. Özellikle yakınındaki Ferah Köyü’nün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evleri, doğanın güzelliğini tamamlar özellikte. Dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliği ile yarışan ve altyapı hizmetleri açısından oldukça donanımlı durumdaki Uzungöl’ün 10 km güneyindeki Holdizon Dağları (3000 m.) ve Balıklıgöl çevresi yaya yürüyüşü ve vahşi doğayı gözlemlemek için son derece uygun.
Çevrede trekking, kuş gözleme, botanik amaçlı turların yanı sıra daha yükseklerdeki dağların arasındaki göllere veya yakınlardaki Şekersu, Demirkapı, Yaylaönü gibi diğer yaylalara geziler düzenleme olanağı da var. Yaban hayatı bakımından Uzungöl çevresindeki dağlarda ayı, kurt, yaban keçisi, tilki, Kafkas dağ horozu gibi çeşitli hayvan türleri barınıyor. 500 bin m2 alana sahip olan gölde alabalık ve sazan balığı da yaşıyor.

Uzun Göl / rize UzungölBenzer Konular

Görüntüleme:3183, Cevaplar:3

İlginizi Çekebilir >
Alt 28-11-2009, 20:44 #2

~ Kadeгimsiп.

Forum Üstadı


Cok güzel bi yer (Y)
gitmeye deger bence

Alt 28-11-2009, 21:53 #3

-

Güzel Bir Yere Benziyor (:
Tesekkürler

Alt 28-11-2009, 21:54 #4

çîLêkê$

Ütğm. <3 Dr. | de û bâv


çok güzel bir yer tşkler..

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:27 .