Adrenalin dolu dalış noktaları!

#1
Adrenalin dolu dalış noktaları!

Adrenalin tutkunuysanız ve "tehlikeli sular"da yüzmeyi seviyorsanız Atlantik Okyanusu'ndan Baltık Denizi'ne kadar uzanan bu coğrafyalar tam aradığınız yerler! İşte dünyanın en macera dolu 6 dalış noktası...

Adrenalin dolu dalış noktaları!Adrenalin tutkunuysanız ve "tehlikeli sular"da yüzmeyi seviyorsanız Atlantik Okyanusu'ndan Baltık Denizi'ne kadar uzanan bu coğrafyalar tam aradığınız yerler! İşte dünyanın en macera dolu 6 dalış noktası...

Maya Rivierası Dalış Noktaları

Meksika'nın Karayip kıyısına paralel uzanan Maya Rivierası'ndaki resifler dünyanın ikinci büyük resif oluşumu olarak bilinir. Dalış tutkunlarının bu oluşumlar nedeniyle meydana çıkan karbonat mağaraları için can attığı bölgede hem tuzlu hem de tatlı su bir arada bulunmaktadır. Bu sayede tuzlu ve tatlı su canlılarını dolaşırken görmek mümkündür. Bu bölgeye gelmişken Rio Secreto ismindeki eski jeolojik bir oluşum olan yer altı labirentini de mutlaka görmek gerekir.

İlginizi Çekebilir


#2
Adrenalin dolu dalış noktaları!

Mikronezya

Mizronezya ismi Pasifik Okyanusu'na dağılmış irili ufaklı 2 bin adaya verilen isimdir. Dalış yapmak için ideal bir yer olan bölgede kültür, jeoloji, su altı yaşamı ve adayı çevreleyen ekolojik atmosfer kesinlikle görmeye değerdir. Mikronezya aynı zamanda batık gemi kalıntılarıyla da ünlüdür.


#3
Adrenalin dolu dalış noktaları!

Hawai Adaları

Hawai şüphesiz hayallerdeki tatilin varış noktasıdır. Pasifik Okyanusu'nun su altı yaşamına tanıklık edebileceğiniz Hawai'de adaların üstü ayrı altı ayrı keyiflidir. Bu bölgeye özel deniz canlılarının bulunduğu Hawai'de adanın üzerinde gezilecek yerler tükendiğinde sadece gerekli techizat ve eğitimi alıp dalmanız gerekecektir. Hawai'nin su altı zenginliğinin adadakinden çok daha fazla olduğu da söylenmektedir.


#4
Adrenalin dolu dalış noktaları!

Kaliforniya Kanal Adaları

Güney Kaliforniya'daki 8 ada zincirindan oluşan Kanak Adaları, ABD'deki en iyi dalış merkezlerinden biridir. Soğuk kuzey sularının ılık güney akıntılarıyla karıştığı noktada bulunan adalardaki vahşi yaşam inanılmaz güzelliktedir. Adanın su altı yaşantısında sadece bu bölgeye has pek çok tür bulunmaktadır.


#5
Adrenalin dolu dalış noktaları!

Barbados Bariyer Resifi

Karayiplerdeki en çok turist çeken yerlerden biri olan bu ufak adanın yüzeyinden çok su altı adından bahsettirmektedir. Binlerce eşsiz güzellikteki balığa ev sahipliği yapan resiflerde denizatlarının arasında yüzme şansını yakalayabilirsiniz. Su altındaki canlıları gördüğünüzde yer yüzüne çıkmak istemeyeceğinize eminiz. Barbados dünyadaki en ünlü su altı yaşamlarından birine sahiptir.


#6
Adrenalin dolu dalış noktaları!

Büyük Bariyer Resifi

Dünyanın en büyük resif sistemi olmasıyla ünlenen Büyük Bariyer Resifi'nde 2900 civarında resif etrafa dağılmış biçimdedir. Uzaydan görülebilen bu resif sistemi, canlı organizmalar tarafından inşa edilen en büyük yapı olarak da bilinir. 1981 yılından bu yana Dünya Tarihi olarak listenen resiflerde binlerce farklı türdeki canlı uyum içinde yaşamaktadır. Resis sisteminde 1500 çeşit balık, 4000 tür yumuşakça, 500 tür deniz yosunu ve 200 tür kuş yaşamaktadır
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:55 .