1,3 MİLYON KİŞİ YURTDIŞINA ÇIKTI, SURİYE İLK SIRADA

#1
1,3 MİLYON KİŞİ YURTDIŞINA ÇIKTI, SURİYE İLK SIRADA
1,3 MİLYON KİŞİ YURTDIŞINA ÇIKTI, SURİYE İLK SIRADA
Yılın ilk çeyreğinde (Ocak, Şubat, Mart) 1,3 milyon kişi yurtdışına çıkış yaptı. Bunların 212 bini Suriye'ye gitti.Yılın ilk çeyreğinde yurtdışına çıkışların ülkeler göre dağılımında Suriye ilk sırayı aldı.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’in verilerinden derlenen bilgilere göre, yılın ilk çeyreğinde (Ocak, Şubat, Mart) 1,3 milyon Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı, başka bir ülkeye gitmek için Türkiye'den çıkış yaptı. Söz konusu 1,3 milyon kişinin yarısından fazlası Türkiye'nin komşu ülkelerine gitti.

5 kişiden biri Suriye'ye
Suriye'ye yaklaşık 212 bin, diğer batı Asya ülkelerine 190 bin, Azerbaycan'a 138 bin, Bulgaristan'a 130 bin, Gürcistan'a ise 88 bin kişi seyahat etti.
Bu ülkelerin ardından en çok gidilen ülke Almanya olurken, komşu ülkeler İran ve Yunanistan da yine vatandaşların seyahat için en fazla tercih ettiği ülkelerden oldu. Listenin ilk 10'unda son olarak İtalya ve ABD yer aldı. İlk çeyrekte İtalya'ya yaklaşık 43 bin, ABD'ye ise 41 bin kişi gitti.

Seyahatler ençok iş amaçlı
Bu arada, söz konusu dönemde yurttaşların seyahat amaçlarının başında ''iş'' geldi. Yurt dışına iş amaçlı çıkanların sayısı yaklaşık 374 bin kişi olurken, yakınlarını ziyaret etmek isteyenlerin sayısı ise 347 bin civarında gerçekleşti.
Yurt dışına gezi, eğlence, sportif ve kültürel faaliyetler için çıkan yurttaşların sayısı da bu dönemde yaklaşık 292 bin oldu.

İlginizi Çekebilir


#2
suriye her konuda1 numara
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:46 .