Dünyanın en güzel bahçeleri

#1
Dünyanın en güzel bahçeleri

İnsanın içini ferahlatan ve ruhunu canlandıran bu bahçeleri gördüğünüzde kesinlikle gidip gezmek isteyeceksiniz!

Dünyanın en güzel bahçeleriVersailles Bahçeleri, Fransa

Versailles Bahçeleri, Versailles Şatosu’nun en önemli özelliklerindendir. Versailles sarayının bahçe mimarı, aynı zamanda Vaux sarayının bahçe mimarı olan Le Notre dur. Sarayın batısındaki Versailles kasabası tarafından başlayan bahçe esasen sarayın arka tarafına yerleştirilmiştir. Büyük kanalın çevresine toplanmış olan asimetrik planlı arka bahçe sonradan yapılan şehircilik planlarında da etkili olmuştur. Haç şeklinde olan Büyük Kanal, 2 mil uzunluğunca ormanlar arasından geçer. Ağaçlar arasında, sonsuz paralel veya radyal yollar bunların etrafında budanarak şekillendirilmiş yeşillikler tarafından sınırlandırılan çiçek paralelleri, su bahçeleri, merdivenler ve köşkler vardır.

İlginizi Çekebilir


#2
Dünyanın en güzel bahçeleri
Butchart Bahçeleri, Kanada

Yüzlerce gizli ışık sayesinde masal bahçelerine dönen ünlü Butchart bahçelerinin asıl güzelliği güneş batarken ortaya çıkar.

Bahçe çiçekleri, nadir ağaçlar ve dolambaçlı yolları ile doludur. Güzel Ross Çeşmesi, yemyeşil bahçeler merkezinde fotoğraf çekmek ve izlemek yaratıcı ışıklandırma efektleri ile dans gibi aktiviteler insanları adeta yeniden doğmuş gibi hissettirir.


#3
Dünyanın en güzel bahçeleri
Kirstenbosch Ulusal Botanik Bahçesi, Güney Afrika

1913 yılında yaratılan bahçeler en zengin ve az bulunur bitki örtülerinden olan Güney Afrika florasının en güzel örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. Kirstenbosch bahçeleri Güney Afrika bitki örtüsünü görebileceğiniz en güvenilir yerdir. Doğal alanlarda vahşi hayvan tehlikesi nedeniyle bu bölgeyi tercih etmenizi öneririz.


#4
Dünyanın en güzel bahçeleri
Huntington Botanik Bahçeleri, ABD

485,624 m²’lik alan üzerinde kurulmuş olan bahçelerde pek çok tema bulunmaktadır. Bunlar arasında Avustralya Bahçesi, Kamelya Koleksiyonu, Çocuk Bahçesi, Çöl Bahçesi, Japon Bahçesi ve Shakespeare bahçeleri bazılarıdır.Bunlar arasından en ünlü olanı Çöl Bahçesidir. Dünyanın dört bir yanından toplanmış ekstrem hava koşullarında yetişen bitkiler sergilenmektedir.


#5
Dünyanın en güzel bahçeleri
Rikugien Bahçesi, Japonya

Tokyo’da bulunan bahçede ufak bir gölet, ağaçlar ve bir tepe bulunur. 1695-1702 yılları arasında inşa edilen parkta bulunan Japon Bahçesi turistlerin özel ilgi gösterdiği bölümdür.


#6
Dünyanın en güzel bahçeleri
Keukenhof Bahçesi, Hollanda

Hollanda, Lise yakınlarında bulunan parkın anlamı “Mutfak Bahçesi”dir. Dünyanın en büyük çiçek bahçesidir ve 7 milyon çiçek bulunmaktadır. Çiçekler her yıl yeniden dikilmektedir ve 32 hektarlık bir alanı kaplamaktadır.

Genellikle Mart ayının son haftası açılıp Mayıs’ın ortasına kadar ziyaret edilebilmektedir. Laleleri görmek için en uygun dönem Nisan ortasıdır.


#7
Huntington Botanik Bahçeleri, ABD ve Rikugien Bahçesi, Japonya bunları beğendim


#8
Hepsi birbirinden güzel yaa harika


#9
en güzel bahçem kendi bahçem her akşam yeşilliğin içinde çayımı içerim


#10


benim güzel anlayisima uymuyor bu bahceler..
fazla kalabalik..

kendi adima tek tük agaclarin oldugu.. dümdüz cimlerle kapli alani tercih ederim..


#11
Fransada yasiyorum ama bi türlü kismet olmadi Versailles'yi gormek


#12
botanik bahçe abd ye gitmek isterdim


#13
Benim gördügüm en hos bahcelerden biri saray Schönbrunn'un bahcesiydi (:


#14
Dünyanın en güzel bahçeleri

Böyle bir yerde yaşamak isterdim..


#15
ikinci resimdeki gibi bir bahçem olsa keşke


#16
Emrenin bahçesini eklemeyi unutmuşlar
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:17 .