Doğa ile buluşacak en iyi yerler!

#1
Doğa ile buluşacak en iyi yerler!

En iyi 10

1. Yedİgöller / Bolu
2. Kapadokya / Nevşehir
3. Polonezköy / İstanbul
4. KazDağları Mİllİ Parkı / Balıkesir
5. Yenİce Ormanları / Zonguldak
6. Maçahel / Artvin
7. Küre Dağları Mİllİ Parkı / Kastamonu
8. Bafa Gölü / Muğla
9. Ayvalık Tabİat Parkı / Balıkesir
10. Kekova / Antalya

Yedigöller
Yedigöller Milli Parkı’nı oluşturan göller şunlar: SazlıgölDoğa ile buluşacak en iyi yerler! İncegölDoğa ile buluşacak en iyi yerler! KüçükgölDoğa ile buluşacak en iyi yerler! DeringölDoğa ile buluşacak en iyi yerler! BüyükgölDoğa ile buluşacak en iyi yerler! Kurugöl ve Seringöl. Farklı arazi şekilleriDoğa ile buluşacak en iyi yerler! şelalelerDoğa ile buluşacak en iyi yerler! yürüyüş yollarıDoğa ile buluşacak en iyi yerler! çeşitli cins ve türde bitki ve ağaçlar var. Çevresi de mükemmel bir piknikDoğa ile buluşacak en iyi yerler! dinlenme alanı.

Kapadokya
Kapadokya Bölgesi UçhisarDoğa ile buluşacak en iyi yerler! ÜrgüpDoğa ile buluşacak en iyi yerler! AvanosDoğa ile buluşacak en iyi yerler! GöremeDoğa ile buluşacak en iyi yerler! DerinkuyuDoğa ile buluşacak en iyi yerler! KaymaklıDoğa ile buluşacak en iyi yerler! Ihlara ve çevresinden ibaret. Bölgedeki peribacaları dünyaca ünlü. Yanardağlardan püsküren lavların milyonlarca yıl boyunca akarsular ve rüzgâr tarafından aşındırılmasıyla oluşmuş. Binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşıyan bölge her mevsim bir başka güzellikle.

Polonezköy
İstanbul’un hemen yanındaDoğa ile buluşacak en iyi yerler! Beykoz’a bağlı. Tertemiz havadaDoğa ile buluşacak en iyi yerler! kuş sesleri ve yemyeşil tabiat eşliğinde yaşayabileceğiniz eşsiz bir yer. Doğanın ortasında yemek yemekDoğa ile buluşacak en iyi yerler! trafik kargaşasından uzak bir yürüyüş yapmak isteyenler için ideal. İrili ufaklı konaklama imkânları da mevcut.

Kazdağları Milli Parkı
Balıkesir iliDoğa ile buluşacak en iyi yerler! Edremit ilçesi sınırlarındaDoğa ile buluşacak en iyi yerler! Edremit Körfezi’nin kuzeyinde. Antikçağlarda "İda Dağı" olarak anılan KazdağıDoğa ile buluşacak en iyi yerler! Biga yarımadasının en yüksek kütlesinde. Derin vadi ve kanyonlarının yanı sıra flora ve faunaDoğa ile buluşacak en iyi yerler! bitki örtüsünün taşıdığı biyolojik çeşitlilik çok zengin. 600-700 rakımlar arasında kızılçamDoğa ile buluşacak en iyi yerler! daha yükseklerde karaçamDoğa ile buluşacak en iyi yerler! kayınDoğa ile buluşacak en iyi yerler! göknarDoğa ile buluşacak en iyi yerler! kestaneDoğa ile buluşacak en iyi yerler! meşeDoğa ile buluşacak en iyi yerler! kızılağaçDoğa ile buluşacak en iyi yerler! çınar ağaçları var. Kontrollü noktalarda çadırla ve karavanla konaklama yapılabilir.

Yenice Ormanları
KarabükDoğa ile buluşacak en iyi yerler! Zonguldak il sınırı yakınında. Yürüyüş ve bisiklet parkurları uluslararası standartlarda. 21 yürüyüş rotası var. Uluslararası Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) biyolojik çeşitlilik açısından en değerliDoğa ile buluşacak en iyi yerler! acilen korunması gereken 100 Avrupa ormanı listesinde. Geyik ve karacalarla karşılaşma olasığınız yüksek. Karavan ve kampa uygun.

Küre Milli Parkı
GeyikDoğa ile buluşacak en iyi yerler! karacaDoğa ile buluşacak en iyi yerler! ayıDoğa ile buluşacak en iyi yerler! kurtDoğa ile buluşacak en iyi yerler! tilkiDoğa ile buluşacak en iyi yerler! çakalDoğa ile buluşacak en iyi yerler! tavşanDoğa ile buluşacak en iyi yerler! yabandomuzuDoğa ile buluşacak en iyi yerler! ötücü ve yırtıcı kuşlarla sürüngenleri barındırıyor. Bölgede 80 endemikDoğa ile buluşacak en iyi yerler! 46 da tehlike altında olan bitki var. 37 bin hektarlık alan 2000 yılında milli park ilan edildi.

Bafa Gölü (Herakleia)

Söke’ye 25 kilometre mesafede ve en derin yeri 25 metre. 60 kilometrekareye yayılıyor. Çevresinde doğa yürüyüşleri yapabilirDoğa ile buluşacak en iyi yerler! kuşları izleyebilirDoğa ile buluşacak en iyi yerler! kamp kurabilirsiniz. Gölde tekne turu mümkün. Göldeki adalarda manastır kalıntıları var.

Ayvalık Tabiat Parkı

17 bin 950 hektarlık bir alana yayılıyor. 1995’te tabiat parkı ilan edildi. İçinde günübirlik tesisler ve kamp alanları var. Trekking aktiviteleri için ideal. Sahili dalışa elverişli. Park sınırları içinde 86 kuş türü yaşadığı belirlendi.

Kekova
Doğayla tarihin bütünleştiği bir yeryüzü cenneti. Eşsiz lacivert koyları binlerce turisti cezbediyor. Kekova’nın tadını çıkarmanın en güzel yollarından biri kıyıda tarihi kalıntılara oturup güneşin batışını izlemek. Diğerleri de kamp kurup yakaladığınız balıkları pişirip yemekDoğa ile buluşacak en iyi yerler! ayrıca Simena’yıDoğa ile buluşacak en iyi yerler! Batıkşehir’iDoğa ile buluşacak en iyi yerler! Theimusa’yı ve Aperlai’yi görmek.

Maçahel

Artvin’in Borçka ilçesine bağlı. Biyolojik çeşitlilik açısından çok zengin. Türkiye’den UNESCO’nun "İnsan ve Biyosfer Rezervi Projesi"ne dahil edilen ilk bölgesi. SularıDoğa ile buluşacak en iyi yerler! bitki örtüsü ve yaban hayatı nefes kesiyor. Maçahel’de yeşiller içinde kaybolmuş tam beş köy var. Camili Köyü bölgenin merkezi. EfelerDoğa ile buluşacak en iyi yerler! MaralDoğa ile buluşacak en iyi yerler! Düzenli ve Uğurlu vadideki diğer köyler. Dağ tarafı göller ve muhteşem yaylalarla çevrili.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:58 .