Karadenizli'nin Uzungöl Keyfi

#1
Gittiğimizde bahardı. Çiçekler şenlenmişKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi börtü böcek serpilmişKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi kıştan kalan karlar iyice kenara köşeye çekilmişti. Uzungöl’ün yerlisiKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi köylüsü Faruk Bey “İyi ettinizKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi şimdiden geldiniz. Temmuz ve ağustosa kalsaydınız; üzerinize kalabalıkla birlikte beklenmedik sağanaklar yağacaktı.” dedi ve ekledi: “Size bir tavsiye çocuklar; Uzungöl’e eylülde gelin. O zaman hem kalabalık dağılırKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi hem yağmurlar yorulurKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi hem taze ballar süzülür.”

Şimdi aylardan eylül. Rotayı Karadeniz’eKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi bilhassa Uzungöl’e kırmanın tam zamanı. Sizi biraz zahmetli bir yolculuk bekliyor ama değecek. Gökyüzünden bırakılmış da etrafa gelişigüzel saçılmış evlerin silme ağaçlardan zor seçildiği yollardan geçe geçe varacaksınız Uzungöl’e. Gözünüz yeşile alıştı zaten. Şimdi sıra mavide. Ama ne mavi!


KAYIT TAMAMSA SOFRAYA!
Takip eden beş dakika içindeKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi hissettiğiniz yorgunluğu bir tarafa bırakacak ve acıkmaya başlayacaksınız ama hiç zor gelmeyecek yemek vaktini beklemek. Güneş göl üzerinden geçip “bu günlük bu kadar” derken siz ışığın oynadığı oyunları izleyecekKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi olan biteni kayda geçirmenin telaşına düşeceksiniz. Açlığınız dâhil her şeyi unutacaksınızKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi yanınızdakini bileKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi. Kayıt tamamsa sofraya!

Sizi bekleyenler arasında; mıhlamaKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi kuymakKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi hamsili kayganaKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi kiremitte alabalıkKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi turşu kavurmaKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi lahana sarma ve güveçte köy sütlacı var. Yavaş yavaşKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi tadını çıkara çıkara yemeli ve kemençe çalıp horon tepenlerin sizi sürüklemesine izin vermelisiniz ki erkenden yorulup yatağa düşesiniz. Sizi nasıl bir uykunun beklediğini tahmin etmek mi? Hadi canım!


BALI SAKIN UNUTMAYIN!
Bunu ancak sabah serinliğine uyandığınızda anlarsınız. Sabah ki en güzel vakti gölün. Yürüyüş müKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi hülyalara dalmak mıKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi yoksa doğrudan kahvaltı mı? Seçim sizin. Gölün en delişmen sakinleri yaban ördeklerini izleyerek kahvaltınızı ettiniz diyelimKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi bir bardak ve bir bardak daha çayla…
Şimdi zannediyor musunuz ki sıkılacaksınız? Hiç bile! Bisiklet kiralamaKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi doğa yürüyüşüKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi yamaç paraşütü ve jeep safari birer birer yapılacaklar arasında.

Gün içinde sislendikçe sislenecek Uzungöl. Büyülendikçe büyülenecek yani. Hani ‘Göl Evi’ filmindeki gibi… Kendinizi fazlaca kaptıracaksınızKaradenizli'nin Uzungöl Keyfi bu belli. Ama unutmayın ki aylardan eylül ve bal almanın tam zamanı!

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:53 .