Sunay Şentürk
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 15-12-2009, 17:53 #1

JeSsy

~TanımSızım~

Sunay Şentürk1973 yılında Hasköy (Bulgaristan )'da doğdu.ilköğretimden itibaren resimle yoğun bir şekilde ilgilendi. 6 sınıfta resim öğretmeni aynı zamanda ressam olan Lıçezar Mihov'la çalışmalarını yoğunlaştırdı.Bu dönemde Ermitaj müzesinde bulunan Rus ve Batı sanatçılarının eserlerini inceledi ve röprodüksiyonlardan çalışmalar yaptı.Güzel Sanatlar Lisesi sınavlarına hazırlık amacıyla desen çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü.Bulgaristan'da ilköğretim öğrencileri arasında yapılan ulusal yarışmalarda yağlıboya ve özgün baskı dallarında birincilik ödülleri aldı.
1989 yılında ailesiyle birlikte Türkiye'ye göçetti.Balıkesir Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde Özdemir Yemenicioğlu gözetiminde desen çalışmalarını sürdürdü.1992 yılında Lise resim öğretmeni Orhan Karakoyun'un teşvik ve çabalarıyla Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü sınavlarına girdi ve kazandı.
Çalışmalarını atölye hocaları Avni Yamaner, Rast Bailley, M.Tolga Karahasan,Hayati Çetin,Dilek Şahiner, Mahmut Durmuş, Merih Ercan gözetiminde sürdürdü.
Son sınıfta Balıkesir ve Bursa'da kişisel sergiler açtı.
1996 yılında Çanakkale'nin Bayramiç ilçesine Resim Öğretmeni olarak atandı.Aynı yıl Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans eğitimine başladı.Birsen Çeken gözetiminde çalışmalarını sürdürdü .
2000 yılında 'Resim Sanatında Anatomi ve Figüratif Resme Etkisi ' konulu tezini Prof. Dr.Ali Osman Uysal danışmanlığında tamamladı.Çalışmalarını son üç yıldır H.A.Terzioğlu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde görevlendirme ile sürdürmektedir.
Rusça,Bulgarca ve orta düzeyde Fransızca bilmektedir , kendisi gibi resim öğretmeni olan Gülfidan Şentürk'le evlidir .

  • 1996 - Balıkesir Belediyesi Sanat Galerisi 1. Kişisel Sergi.
  • 1996 - Bursa Radyo S Sanat Galerisi 2. Kişisel Sergi
  • 2002 - Bozcaada Rengigül Sanat Galerisi 3. Kişisel Sergi
  • 2003 - Çanakkale Devlet Güzel Sanatlar Galerisi 4. Kişisel Sergi
  • 2003 - Bozcaada Rengigül Sanat Galerisi 5. Kişisel Sergi
  • 2004 - Çan Belediyesi Sanat Galerisi 6. Kişisel SergiBenzer Konular

Görüntüleme:793, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 18:52 .