Sponsorlu Bağlantılar:
  Kırışıklıklarla savaşta işe yarayan yöntemler
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 12-12-2015, 14:00 #1

efsunkar

Sarhoş eder,tenin meyhane

Kırışıklıklarla savaşta işe yarayan yöntemler

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Belma Şahin, "İster 35'inizde yaşlanmanın ilk işaretlerini görmeye başladığınız dönemde olun isterseniz de cildinizin doğum tarihinizi sır olmaktan çıkardığı 55'inizde, her hâlükârda kırışıkları azaltmanın yollarını aramak muhtemelen gündeminizdedir" dedi.

"Birçoğumuzun kırışıklıklara karşı olan savaşı kaybettiğini, gençlik ışıltımızın azalmasını çaresizce izlediğini görüyorum" diyen Op. Dr. Şahin, "Birçok kadın ve erkek cilt yaşlanmasının kaçınılmaz olduğuna inanıyor. Ancak bugün sahip olunan bilgi ve teknoloji sayesinde gerçekten hissedilen yaşta görünebilmek mümkün" diye konuştu.


İşte kırışıklıkların azaltılmasında gerçekten işe yarayanlar:

Kırışıklıklarla savaşan yöntemler

- Gözleri kısmak gibi tekrarlanan her türlü yüz hareketi yüz kaslarının gereğinden fazla çalışmasına ve cilt yüzeyinin altında derin çizgi oluşmasına sebep oluyor.

- Bir diğer önemli nokta ise güneş gözlüğü takılması... Güneş gözlüğü göz etrafındaki deriyi güneşin hasarından korur ve dahası gözlerinizi kısmanıza engel olur.

- Uykunuzu yeterli derecede alın. Yeteri kadar uyku almadığınız zaman vücudunuz, cilt hücrelerini bozan ekstra kortizol üretimi yapar. Yeterince dinlenin, böylece vücudunuz cildin daha kalın, daha elastik ve daha az kırışık olmasını sağlayan HGH - büyüme hormonunu daha fazla üretir.

- Tütün ürünleri kullanılmamasını öneren Op. Dr. Şahin, bazı araştırmalar halen tartışmaya açık olsa da, her gün daha fazla çalışma sigara içmenin bilhassa cildin önemli bileşen maddelerinden olan kolajen ve elastin yapısını bozan enzim salgılayarak cildi yaşlandırdığını doğruluyor.

- Kardeşler üzerinde yapılan çalışmalar sigara içen kız veya erkek kardeşlerin içmeyenlere oranla yüzde 40 daha fazla kırışıklığa sahip olduğunu bulmuştur.

- Sırt üstü uyuyun. Bazı pozisyonların bir sonraki sabah cildin yüzeyinde aşınmaya sebep olan ve kalkar kalmaz kaybolmayan uyku çizgilerinin - kırışıklıklarının oluşumuna yol açar.

- Yan uyumak yanaklarınızda ve çenenizdeki kırışıklıkları artırırken yüz üstü uyumak ise kaş hattınızda paralel çizgi oluşmasına sebep olur. Kırışıklık oluşumunu azaltmak için sırt üstü uyumalısınız.

Görüntüleme:308, Cevaplar:0

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerKırışıklıklarla savaşta işe yarayan yöntemler Konusuna Benzer Konular

Hıçkırığı geçirmeye yarayan 6 yöntem


Hıçkırık genellikle kısa süreli oluyor ve bazen kendiliğinden geçiyor. Ancak bazı yöntemlerle de hıçkırığın geçmesi sağlanabiliyor. 1-Derin...

İşe Yarayan Günah


İnsan, günahlarının üzerinden elli sene geçse de bir türlü unutamıyor ve onun hicabını üzerinden atamıyorsa o günah ona çok zarar veremez. Hakikî...

Saçma ama işe yarayan sağlık tavsiyeleri


Etin içine batan tırnaklar, öldürücü kas krampları ve bir türlü geçmeyen ağrı atakları... 1. Parmağınıza kıymık girerse... O zarar görmüş...

Belleği güçlendirmeye yarayan besinler


Uzmanlar, beynin yiyeceklerle alınan enerjinin yüzde yirmisini harcadığını belirterek, "Belirli yiyecekler algılama yeteneğimizi arttırır, daha...

Kırışıklıklarla nasıl savaşmalı?


Kırışıklar yaşlanma sürecinin bir parçasıdır. Yıllar içinde deri incelir, kurur ve esnekliğini yitirir. Deri yaşlanmasının en önemli belirleyicisi...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:56 .