Vücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler

#1
Vücut güzelliği cilt güzelliğiyle orantılıdır.

Önce parmağınızı cildinizde gezdirin. Cildinizin yağlı bir tabakayla kaplı olduğunu fark edeceksiniz. Bu tabakaVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler sebum ve sudan oluşan cildin koruyucu tabakasıdır. İşte bu koruyucu tabakanın içerisindeki sebum yani yağ oranı cilt tipinizi belirler.Eğer sebum oranı az ise cildiniz kuru; fazla ise yağlı; normal ve dengeli ise normal ve karma cilttir.


Kuru cilt oldukça incedir ve gözenekleri çok küçüktür. Görünümü mat ve serttir. Dokununca kuru ve pürtüklüdür. Cilt kendini koruma özelliğini tam olarak yerine getiremediği için iç ve dış faktörlerden kolayca etkilenip tahriş olur. Sık sık gerilirVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler kaşınırVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler karıncalanırVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler çatlar ve soyulur. Banyodan sonra kızarıklıklar oluşurVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler sabun ve kireçli su rahatsızlık verir. Fazlasıyla nemsizdirVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler günlük bakım kremi kullanılmasına rağmen hala kuruluk ve gerginlik hissedilir.

Yağlı cilt kalındır ve gözenekleri çıplak gözle rahatlıkla görülecek kadar genişlemiştir. Rengi donukVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler görünümü yağlı ve parlaktır. Dokununca kaygandır. Sık sık sivilce ve siyah nokta oluşur. Makyaj çok çabuk bozulur hatta akar. Oldukça dayanıklıdırVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler en geç kırışan cilt türüdür.Karma cilt yağlı ile kuru arasındaki cilttir; ne yağlıVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler ne kurudur.AlınVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler burun ve çene ( T bölgesi ) yağlı; yanaklar normal veya kurudur. Yanak bölgesindeki cildin tipi dış etkenlere bağlı olarak değişebilir.Normal cildin gözenekleri optimal açıklıktadır. Rengi pembedir. Görünümü taze ve sağlıklıdır. Dokununca yumuşak ve pürüzsüzdür.

Bir önemli notVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler cildiniz hangi tipte olursa olsunVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler fazla güneşlenmeVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler mevsim değişimleri ve hormonal etkenler nedeniyle nemsizlikVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler hassasiyet veya kuruluk gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gerekenVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler özel bakım programları uygulamaktır.Cilt bakımı için önce arındırma yani keselemenin cilt bakımı için önemi inkar edilemez. Haftada bir kez cildi ölü hücrelerden korumak için keseleme yapılmalıdır. Bedenin üst kısımlarına doğru dairesel hareketlerle yapılır. Ardından cilt mutlaka nemlendirilir. GöğüslerVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler boyun el ve bacaklar dış etkilere daha açıktırVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler her gün bakım ister. Cildin temel esnekliğini korumak ve ileriki yaşlarda sarkma ve çizgileri azaltmak için genç yaşlarda koruyucu ve nemlendiricileri kullanmak gerekir. Cilt hem sıcak hem soğuktan etkilenir. Nemini yitirirVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler hassaslaşır ve kurur. Cildi sağlıklı tutmak için yıl boyunca nemlendirici kullanmak yararlıdır. Cildin gerilmesiyle kuruduğunu anında anlayabiliriz.

Vücudun en büyük düşmanı selülitlerdir. Genç yaşlıVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler şişman zayıf fark etmez. Her kadında oluşur. SelülitVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler kısacaVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler derideki yapının bozulupVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler yağ dokularının suVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler tuz ve metabolizma atığı maddelerle dolarak şişmesi anlamına geliyor. Bu durumVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler lenf ve hücrelerarası sıvının birikmesine yol açıyor ve deriyi "portakal kabuğu" görünümüne büründürüyor. Dolaşım bozukluğuVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler kalıtımVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler yaşVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler cinsiyetVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler hormonal düzensizlikVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler hareketsizlikVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler iklim koşullarıVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler psikolojik etkenler gibi pek çok oluşum nedeni var. Sağlıklı beslenmeVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler spor yapmaVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler gerekirse koruyucu kremlerle selülitle savaşılır. Selülit sağlıkla orantılıdır.

Yeterli uyuyun : Uyku sırasında enerji yenilenirVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler zehirli maddeler vücuttan atılırVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler dokuların beslenmesi düzelir ve hücre metabolizması normale döner.Stresli olmayınStresliyken vücut insulin salgılar. Bu durum vücutta yağ ve şeker birikimine yol açar.

Kilonuzu sabit tutun : Sık aralıklarla yüksek miktarda kilo alıp vermek deride esneklik kaybına neden olur. Bu durum deri yapısını bozar ve selülit oluşumuna zemin hazırlar.

Gelişigüzel ilaç kullanmayın : Özellikle idrar söktürücü ve müshil ilaçlarını doktor tavsiyesi ile kullanın. SelülitVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler vücuttaki su-tuz dengesi değişikliklerine son derece duyarlıdır. İlaçların kötü kullanımı bu dengeyi bozabilir.Güneşlenirken dikkatli olun.Fazla güneşlenmek cildin yaşlanmasına ve direncinin azalmasına neden olur. Sıcak saatlerde (12-16 arası) güneşlenmeyin ve mutlaka güneşten koruyucu bir ürün kullanın.Kan dolaşımını engelleyen nedenlerden uzak durun.Kan dolaşımındaki yavaşlamalar ve düzen bozuklukları selülitin oluşmasında çok etkilidir. Bu yüzden:

- Vücudunuzu çok sıkan giysiler giymeyin.
- Sürekli yüksek topuk kullanmayın.
- Kambur durmayın.
- Kabızlık sorununuz varsa tedavi olun.

İyi soluk alıp verin: Göğsünüzü iyice şişirerek burnunuzdan derin ve yavaşça soluk alın ve yine burnunuzdan yavaşça geri verin. Dokuların bol oksijenle dolmasıVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler yanma işlemini hızlandırarak zehirli maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırırVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler selüliti engeller.

Aromaterapi yapın : Selüliti engellemeye yarayacak en etkili yağ özleri greyfurtVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler portakal ve limon yağlarıdır. Çok konsantre oldukları için sadece 2 ya da 3 damla uygulayın.Haftada 1 kezVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler vücudun üst kısımlarına doğru ve dairesel hareketlerle yapılmalıdır. DirsekVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler dizVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler kolVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler kalçaların üst kısımları gibi vücudun pürtüklü bölümlerinde ısrarcı olunmasıVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler buna karşın göğüslerVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler boyun gibi hassas bölümlerine uygulanmaması gerekir.

Günde en az 1Vücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler5 litre su için : SuVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler hem vücudu zehirli atıklardan temizler hem de selülitli dokulardaki tuzu atarak bu dokuları temizler.

Tuzu azaltın : Tuz ve sucukVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler sosis gibi tuzlu yiyecekler dokularda su tutulmasına neden olur.

Proteinli gıdaları tercih edin : Protein yönünden zengin yiyecekleri sindirme sırasında vücut fazla enerji harcar. Bu da sağladıkları kaloriyi azaltır.

Bol bol meyve ve yeşil sebze yiyin : Meyve ve yeşil sebzeler dokulardaki zehirli artıkların atılmasında son derece etkilidir.

PatatesVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler pirinç gibi nişastalı yiyeceklerle yağlı yiyecekleri bir arada yemeyin.Nişasta fazla miktarda insulin salgılanmasına neden olur bu da yağların organizma içine iyice yerleşmesine yol açar....Ve tahmin edeceğiniz gibiVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler

Yemek aralarında atıştırmayın.

SigaraVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler kahveVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler alkolVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler gazlı ve kolalı içecekler içmeyin.

ÇikolataVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler kuruyemişVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler muzVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler yağlıVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler bol salçalı ve baharatlı yiyecekler yemeyin.

Selülitle savaşmakta kararlıysanız mutlaka düzenli spor yapmalısınız. Haftada bir kez 2 saat yürümek yerineVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler her gün 45 dakika yürümek çok daha faydalıdır.

Selülite karşı en etkili sporlarVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler yürüyüşVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler yüzmeVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler jimnastik gibi kan dolaşımını artıracakVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler bacak ve kalçalarınızı kuvvetlendirecek özellikte olanlardır.

Eğer spor yapmaya hiç vaktim yok diyorsanızVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler işte size akşamları evinizde uygulayabileceğiniz iki egzersiz:

- Yan yatınVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler kolunuzu başınızın altına koyunVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler dizlerinizi vücudunuza dik açı yapacak şekilde bükün ve bacaklarınızla dairesel hareketler yapın.
- Sırt üstü yatınVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler dizlerinizi bükünVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler karnınızı içinize çekinVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler bedeninizin üst kısmını kaldırarak ayak bileklerinizi tutmaya çalışın.

Spordan sonra mutlaka banyo yapın ya da duş alın : Banyoda 37°C den fazla su sıcaklığı kullanmamaya gayret edin. Spor sonrası vaktiniz varsaVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler banyonuzu ılık suyla doldurun ve ayaklarınızı uzatacak şekilde oturup kalçalarınızdan baldırlarınıza doğru soğuk duş tutun.

Arındırma (keseleme) vücut bakımının önemli bir etabıdır Cilt bakımı öncelikle güneş ışınlarından korumayla başlar. Güneş ışınlarının en güçlü olduğuVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler sabah 10.00 ile 15.00 arasındaki saatlerde güneş ışınları ile direkt temastan kaçınınız.Geniş kenarlı bir şapka kullanınız ve güneş ışınlarını engelleyen giysiler giyiniz. Islak T-shirt-lerin ve bir çok hafif giysinin güneş ışınlarını geçirdiğini unutmayınız. UV (ultraviyole) ışınlarını süzen bir güneş gözlüğü kullanın. Mutlaka güneş ışınlarına karşı en az 15 SPF (sun protecting factor = güneş engelleme faktörü) lik koruma sağlayan cilt ürünleri kullanınız. Bu ürünleri güneşle temasınızdan 30 dakika kadar önce uygulamaya özen gösteriniz.Kış veya soğuk dönemlerde de uzun süreler güneşe çıkmak özellikle cilt kanserleri açısından risk oluşturur. Güneş ışınlarına karşı korumanızı bu
dönemlerde de sürdürün .

Siyah cilt rengine sahip insanların ciltlerinde sadece melanin pigmentinin daha fazla olduğunu ve o ciltlerde de kanser olabileceğini unutmayınız.Özellikle yaz aylarındaVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler bir an önce yanmış bir cilde sahip olmak için kullanılanVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler yanma hızlandırıcı ürünlerden kaçınınızYanma hızlandırıcı ürünlerinVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler sadece yanık bir ten sağladığını ve ciltte UV koruması yapmadığınıVücut güzelliği bakım önerileri cilt bakımı yararlı bitkiler ciltte kırışıklıklara ve kurumaya neden olduğunu unutmayınız.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 18:05 .