Asetonun Zararları Nelerdir?

#1
Asetonun Zararları Nelerdir?


Ojeler tırnak cilalarını çıkartan kimyasal çözücülerdir. Aseton ismi yakın zamana kadar tırnak cilası ile eş anlamlı idi. Yeni çıkan tırnak cilası çıkartıcıları aseton kadar etkili ve tırnaklar için zararsızdırlar. Ayrıca içerdikleri bazı maddeler ilede tırnakalrı korumakta ve ek bakım yapmaktadırlar. Tırnak cila çıkartıcılarının içerisinde genelde iki gurup madde bulunur. Bunlar yumuşatıcı koruyucu maddeler ve çözücü maddelerdir. Genelde kullanılan maddeler ve etkileri aşağıda özetlenmiştir

Yumuşatıcı ve koruyucu maddeler Bu maddelerin amacı tırnak içi nem seviyesini korumak ve tırnak üzerinde su sızdırmaz bir katman yaratmaktır. Bu maddeler aynı zamanda tırnağa doğal bir parlaklık verir. Tırnak ölü hücrelerden oluştuğundan bu maddeler tırnağa kuvvet veremezler.

MaddeEtkisiBalmumuSıvı haldeki balmumu tırnakları korur ve ince bir su geçirmez katman sağlarLanolinTırnağın nem oranını korurMaden SuyuTırnağa nem vermekte kullanılırPanthenolÖzellikle tırnak köklerini besler tırnakları nemlendirir ve cildi korurVitamin EAntioksidan bir maddedir. Cildi ve tırnak kökünü korur yağlı yapısı ile nemlendirmede de katkısağlar.Aloe VeraNemlendirici etkisi ile birlikte cildi korur yara tamiri sağlar

Çözücüler
Kimyasal çözücüler tırnak cilalarını çözer ve tırnaktan kolayca uzaklaştırırlar. Gelende 2 gurupta incelenirler aseton bazlılar ve aseton bazlı olmayanlar olarak. Her iki gurup çözücüde aynı etkiyi gösterirler.

Aseton; Tırnak cilalarını etkin bir şekilde çıkartan kimyasal çözücüdür. Tırnakları ve tırnak köklerini etkiler. Tırnaklar daha kolay kırılabilir hale gelebilir.Ciltte tahriş yapabilir.

Ethyl Asetat;Tırnak cilalarını çıkartıcı yapımında kullanılan bir diğer madde. Hafif meyva kokusu vardır.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:23 .