The Boys

#1
The Boys

The Boys, Amerikan yapımı bir süper kahraman – kara mizah dizisidir. Uyarlama bir dizi olan The Boys hikayesi aynı ismi taşıyan ve Garth Ennis ile Darick Robertson tarafından kaleme alınan kitaptan alınmıştır. Amazon için Eric Kripke tarafından yaratılan dizi, kanunsuz insanlar ile süper güçlere sahip insanlar arasında geçen çatışmayı konu alıyor.

The Boys dizisinin ilk bölümü, 26 Temmuz 2019 tarihinde ekranlara yansıtıldı. Amazon, dizinin 2. sezonunu çoktan onayladı bile.

Beklendiğinden çok daha fazla olumlu oy alan dizi, IMDb’de şu anda 9.0’lık puanı ile en iyi yabancı diziler arasında gösteriliyor.


The Boys

Dizide süper kahramanların olduğu bir dünyayı görüyoruz. Bu kahramanlar, halkın büyük bölümü tarafından kahraman olarak görülüyor. Süper kahramanlar aynı zamanda bir şirket tarafından yönetiliyor ve hatta reklamları yapılıyor.

Kahramanlıkları muhteşem parıltılı iken, bu süper kahramanların kişisel hayatları da bir o kadar dipte. Dizinin kara mizahı da zaten bu çizgi üzerine kurulu. Süper kahramanlığın getirdiği şöhret ile bir süre sonra yoldan çıkan bu kibirli yıldızları, tekrar kim doğru yola getirecek?

Elbette onların dilinden anlayan kanunsuzlar. Federal hükumet yoldan çıkarak ülke güvenliğini riske atan süper kahramanları dize getirmek için, eski kötülerden oluşan bir ekip kuruyor. İşte bu ekibin adı da The Boys.

Amazon ekranlarında yayınlanacağı için hiçbir şekilde sansür içermeyen dizi, toplamda 9 bölümden oluşmakta. İlk sezonu bir çırpıda izleyip 2. sezonu mumla aramamak adına, bölümleri idareli izlemenizi öneriyorum.


The Boys
Amazon ekranlarında yayınlanacak olan dizi, oldukça güçlü bir kadroya sahip. Bu arada süper kahramanlar ve doğa üstü olaylar denince akla gelen ilk dizilerden olan Supernatural ile The Boys dizisinin yapımcısının aynı olduğunu da belirtelim.

Şimdi, The Boys dizisi oyuncularına daha yakından bakarak, başrol karakterlerini inceleyelim. İncelemenin altında ise tüm oyuncu kadrosunun listesini görüyor olacaksınız.

Karl Urban (Billy Butcher): The Boys ekibinin lideri. Homelander’ın, eşinin kaybolmasından dolayı suçlu olduğuna inanıyor ve ona karşı çok özel bir nefret besliyor.

Jack Quaid (Hugh Campbell): Kız arkadaşı Robin’in A-Train tarafından öldürülmesi sonucunda, The Boys ekibinin bir parçası olmaya karar veriyor. Pasif bir karakter olsa da, dizi ilerledikçe daha da aktif rol almaya başlıyor. Butcher’ın karşı tavsiyesine rağmen, Annie ile ilerleyen bir ilişkisi var.

Antony Starr (John Homelander):
The Seven ekibinin süper güçlü lideri. Toplum tarafından asil bir kahraman gibi görünüyor olsa da, aslında kibirli ve ego sahibi, tek derdi kendini kurtarmak olan bir adamdan başkası değil. Karakterinin çok tutarsız olmasının nedeni olarak bir aile ortamında değil, laboratuvar ortamında büyümek olarak gösteriliyor.

Erin Moriarty (Annie January): Yıldızı yeni parlayan bir süper kahraman ve The Seven yani süper kahramanlar grubunun son üyesi. Diğer kibirli süper kahramanların aksine, Annie insanlara gerçekten yardım etmeyi hedefleyen bir güç. Uzun bir süre The Seven grubuna uzaktan hayranlık beslemiş fakat içlerine girdikten sonra onların gerçekte bir kahraman olmadıklarını görmüştür. Hughie ile arasında romantik bir ilişki var.

Dominique McElligott (Queen Maeve): Uzun süredir The Seven üyesi olan Maeve, önceleri sürekli masum insanlara el uzatmaya çalışırken, grubun arka yüzünü görünce tükenmişlik sendromuna yakalandı. Homelander’ın eski kız arkadaşı olarak, onun gerçek karakterini çok iyi biliyor.

Jessie T. Usher (A-Train): The Seven grubunun en hızlı üyesi. Grubun en hızlısı olmasını takıntılı hale getirmiş bir süper kahraman zira ondan daha hızlısı gelirse öneminin kalmayacağını düşünüyor. Bu nedenle, hızını korumak adına madde bağımlısı haline geliyor. Bağımlılık artık onun sağlığına zarar veriyor. Aynı zamanda Robin’in ölümüne neden olmasının sebebi de bu madde bağımlılığı.

Chace Crawford (Kevin The Deep): The Seven grubunun su altı yaşam ile iletişime geçebilen üyesi. Kibirli ve kadın düşmanı olan Kevin, aynı zamanda Annie’yi düşmanlığından dolayı taciz etmektedir. Kendini güvende hissetmiyor zira The Seven grubunun onu tam olarak benimsediğini düşünmüyor. Sadece çeşitlik olsun diye onu aralarına aldıklarını düşünüyor.

Elisabeth Shue (Madelyn Stillwell): Süper kahramanların yönetiminden sorumlu olan Vought International şirketinin başkan yardımcısı olarak görev yapıyor.

Nathan Mitchell (Black Noir): The Seven grubunun sessiz süper kahramanı ve siyah bir kostüm giyiyor.

Laz Alonso (Marvin): İri fakat bir o kadar da kibar ve diksiyonu düzgün bir The Boys üyesi. Frenchie ile yaşadığı çatışmalar ve ailesinin güvenliğini korumak nedeni ile sürekli grubu terk etme kararı alır fakat bir şekilde kendini Butcher tarafından ikna edilmiş olarak geri grupta bulur.

Tomer Kapon (Frenchie): The Boys grubunun paragöz üyesidir. İletişimde ve sızma operasyonlarında çok yeteneklidir. Genel olarak grubun planlarını izlemeyen bir yapısı vardır ve bu nedenle Marvin ile sürekli çatışma halindedir. İlerleyen zamanlarda Kimiko ile arasında bir ilişki başlayacaktır.

Karen Fukuhara (Kimiko): Eski bir süper kahramandır. Bir terör olayına karışmış olması nedeni ile Vought International tarafından gruptan atılmıştır.

The Boys dizisinde göreceğiniz baş karakterlerin kısa özetini geçmiş olduk. Şimdi tüm oyuncu kadrosunu aşağıda listeleyelim.

Karl Urban ( Billy Butcher )
Jack Quaid ( Hughie Campbell )
Antony Starr ( Homelander )
Erin Moriarty ( Annie January )
Dominique McElligott ( Queen Maeve )
Jessie T. Usher ( A-Train )
Laz Alonso ( Mother’s Milk )
Chace Crawford ( The Deep )
Tomer Capon ( Frenchie )
Karen Fukuhara ( The Female )
Nathan Mitchell ( Black Noir )
Elisabeth Shue ( Madelyn Stillwell )
Jennifer Esposito ( Agent Susan Raynor )
Colby Minifie ( Ashley )
Simon Pegg ( Hughie’s Dad )
Shaun Benson ( Ezekiel )
Christian Keyes ( Nathan )
Nneka Elliott ( Female News Anchor )
Jess Salgueiro ( Robin )
Alex Hassell ( Translucent )
Shantel VanSanten ( Becca Butcher )
Malcolm Barrett ( Seth Reed )
Ann Cusack ( Donna January )
Jordana Lajoie ( Cherie )
Brittany Allen ( Popclaw )
Mishka Thébaud ( Shockwave )
Haley Joel Osment ( Mesmer )
Billy Zane ( Billy Zane )
David Andrews ( Senator Calhoun )
David Reale ( Evan Lambert )
Laila Robins ( Grace Mallory )
Brendan Beiser ( Phil )
Nicola Correia-Damude ( Elena )
John Doman ( Jonah Vogelbaum )
Mike Massaro ( ESPN Sunucusu )
Bill Turnbull ( Trevor )
Roger Peterson ( Haber Spikeri )
Giancarlo Esposito ( Stan Edgar )
Wallace Langham ( Dr. Damien Hodgman )
Brit Morgan ( Rachel )
Jackie Tohn ( Courtenay )
Anna Khaja ( Lydia Parker )
Jaden Martin ( Jamie )
Alvina August ( Monique )
Jim Beaver ( Robert Singer )
Ana Sani ( Anika )
Bruce Novakowski ( Doug Friedman )
Christian Bako ( Alesky Lutz )
Toby Bisson ( Colby )
Parker Corno
Paulino Nunes ( Mayor of Baltimore )
Keller Viaene ( Küçük Sevimli Kız )
Da’Vinchi ( Anthony )
Adrian Falconer ( Colby’nin Babası )
Akiel Julien ( Deeaygo )
Jack Mosshammer ( Gary )
Melanie Peterson ( Anne )
JD Smith ( Officer )
Steve Coombes ( Güvenlik görevlisi )
Deidre Cross ( Flight Attendant )
Nalini Ingrita ( Janine )
Ashton James ( Oslo )
Shanice Johnson ( Meraklı kız )
Deshay Padayachey ( X-Ray Tech )
Tara Reid ( Tara Reid )

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:26 .