Güncel Haberler
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Konu Kapatılmıştır
Seçenekler
Alt 14-03-2014, 23:23 #1

ŞevaTari

Bizden Biri

Güncel HaberlerŞu Güncel Haberler Bölümüne Bir Formül Bulun Yada Hepten Kapatın Çünkü Şu Forumda En çok Huzursuzluğu Çıkartan Yer Orası Bu Ne Ya Konu Ekleyemiyoruz Durmadan Biri Gelip Ortalığı Ververeye Veriyor Adı Üstünde Haber kardeşim Haber Ya Adı Üstünde Gazete İşine Gelmedi mi Okuma Görme Birader Görme Ona Buna Saldırmayı bırak artık x medyasını sevmiyorsun demi okuma onun haberini yorumda yapma hiç değilse ortalığı bulandırma bu ne ne ya Bi bakıyorum a kişisi yorum yapmış z kişisinin hiçbir alakası yokken gidiyor adamın yorumunu alıntılıyıp adama cevap yetiştiriyorBenzer Konular

Görüntüleme:2180, Cevaplar:32

İlginizi Çekebilir >
Alt 14-03-2014, 23:26 #2

poine

Foruma Isınan Üye


Emin ol yorum yazanların amacı ortalığı karıştırmak değil. Bir insan nasıl anlamak istiyorsa öyle anlar. Burası özgür bir platform diye tahmin ediyorum.Tabi ki sınırı belli bir şekilde. Ama herkes düşündüğünü paylaşmalı. Buna kimse itiraz edemez. Herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değildir.

Alt 14-03-2014, 23:29 #3

Bi-çare-i gedâ

Forum Heveslisi


Düsündügünü paylasmakla kalmiyo, ona buna laf ediliyor, saygi duyulmuyor!

Alt 14-03-2014, 23:31 #4

Büşra

Ciao Bella


benim fikrim; ay mod olunca da bi resmi oldum neden öyle oldum- ne yani burada potansiyel kavga olacak hiçbir konuyu açmayalım o zaman? siz nasıl ki konuyu açmakta özgürseniz okuyucu da yapmakta özgür. haa tabii olay habere değil de yoruma dönüşürse orada durulur

Alt 14-03-2014, 23:32 #5

ŞevaTari

Bizden Biri


Herkes Düşündüğünü Paylaştığında Ortalık kan Gölünü Götürüyor Burası Türkiye Güzelce Oturup Dertlerini Anlatırsın Birbirine Güzelce Oturup İçersin Güzelce Oturup Birşeyler Yapabilirsin Güzelce Oturup film izlersin ama Burada Siyaset konuşamasın Çünkü Burası Türkiye Gereksiz Yere Birbirinileri Kırıyorlar biri bi yerinden çekiyor biri bi yerindem Yok o Onu Demiş Yok Şu Şunu Yapmış İşine Gelmiyorsa okuma git kendi görüşünü oku hiç değilse karşındaki adama saygısızlık yapma zorla oku diyen yok ki

Alt 14-03-2014, 23:34 #6

poine

Foruma Isınan Üye


Hadi o adam siyasi konuyu okudu yorum yaptı diyelim.Peki konuyu açan şahıs karşıt görüşlü ise,ve o adama cevap veriyorsa?
vermesin o zaman cevap..Üyenin yazdığı cevabı okusun gitsin zorla cevap ver diyen yok ona. değil mi?

kısaca işine gelmiyorsa açma konu madem zoruna gidecek :dD

Alt 14-03-2014, 23:35 #7

ŞevaTari

Bizden Biri


Alıntı:
bsra «´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
benim fikrim; ay mod olunca da bi resmi oldum neden öyle oldum- ne yani burada potansiyel kavga olacak hiçbir konuyu açmayalım o zaman? siz nasıl ki konuyu açmakta özgürseniz okuyucu da yapmakta özgür. haa tabii olay habere değil de yoruma dönüşürse orada durulur

https://www.tatliaskim.com/guncel-haberler/635721-kilicdarogludan-provokasyon-uyarisi.html

Buyrun O zaman Moddum Dediğiniz gibi olay habere değilde kişinin direk yorumuna müdahale olmuş siz mod olarak görevinizi yapcak mısınız

Alt 14-03-2014, 23:39 #8

Melodram

we'll all become stories.


Haberse yaşadığımız ülkenin haberi, haber ne için yapılır? Olan bitenden insanları haberdar etmek için, ha her haber doğru değil orası ayrı ama bizi ilgilendiriyorsa elbette konuşuruz, yazarız, yorum yaparız. Huzursuzluk yaratan demişsin ama herkesten önce birilerinden alıntı yapıp da çirkin üsluplarla konuşan sensin, bu durumda acaba sana mı bir çözüm bulmak lazım? Daha az önce bir arkadaşa '' kadınlar gibi ortalığı velveleye verme, erkek gibi konuş '' gibi saçma bir cümle yazmışsın, insanların düzgün şekilde cevap vermesini bekliyorsan sen de aynı üslupla konuşmak zorundasın. Farkında değilsiniz sanırım ama Osmanlı nicki üye ikide bir '' vatan haini '' Aze nickli üye geçen gün '' vatansız köpek '' bir başka üye Cold '' leş yiyici akbaba '' gibi saygısız şekilde konuşuyor, bunları görmek işine gelmiyor da birileri açtığın konuyla aynı fikirde olmuyor diye mi rahatsız oluyorsun? Çok rahatsızsan, sen haber açmazsın, biz de senin konularına yazmamış oluruz. Senin tekelinde mi forum? Kusura bakmayın da artık biraz haddinizi bilin, bu kadar saldırgan konuşmak sizi haklı kılmıyor, doğru söylediğinizi de ispatlamıyor. Bu şekilde yaklaştığınızda benimde haddimi aşan birkaç kelimem olmuş olabilir, o da en fazla sana söylediğim '' barikata koyup yakalım mı? '' tarzı bir cümledir, gelip de direkt bu şekilde çirkin hakaret etmem. Çünkü ben güzelce yazabilen, konuşabilen insanım, bunu anlamayıp saldırgan davranan sizsiniz. Ha bir de '' artist '' demişsin birine, konunda. Rayiha nickli üye de, gayet normal dille yazıp verdiğim bir eksi repe, eksi reple karşılık vererek '' Ne diyorsun sen be değişik? '' demiş.
Yavaş gelin arkadaşlar, sakin olun. Birbirimizin hoşuna gitmiyor olabiliriz ki bu umrumda da olmaz ama konuştuğunuz kelimelerin sınırını bilin, sonra gelip buralarda şikayette bulunun. Bunu da alıntılayıp bakalım nasıl çirkin bir hitap şekli bulacaksın, hoş bunu okuduktan sonra yine öyle devam edersen, bu sefer şüphe edeceğim.
Dramelodi ve Greenstreetholigans Bunu beğendi.

Alt 14-03-2014, 23:44 #9

Vera.

nevbahar

Yahu kapatın gitsin Güncel Haberleri, malesef insanlar birbirinin düşüncesine saygı göstermiyor/uz.

Alt 14-03-2014, 23:44 #10

Alaz

mother's daughter


Sevatari; genelinde sizin de karistiginiz bir çok konu oluyordu güncel haberlerde.
Huzursuzluk cikaran kişiler için gereken yapiliyor zaten..
Her düşünceye (SAYGİ çerçevesi)nde olduğu surece bir şey yapamayiz.Herkesin kendi görüşü.
Yalniz durumların boyutu hakarete gittiği vakit saygi yerlerde geziyor orasi ayri.
Her neyse güncel haberlerde siyasi olan konularda kişiye/hakaret içeren/ amacini asan her mesaj siliniyor&silinecek.
Uyari alip devam eden zaten uyari bani aliyor.
Dikkatiniz ve öneririz icin teşekkürler.

Alt 14-03-2014, 23:50 #11

Impossible.

Nothing lasts forever.


Açtığı konulara " kendi düşüncelerine aykırı yorum" gördüğünde,anında alıntı yaparak cevap verme derdinde olan mı söylüyor bunu ? Hıım oldu o zaman.

Alt 14-03-2014, 23:52 #12

Yönetmen

Karmate


Güncel haberler kapatılamaz, sadece sorun çıkaranların girişi engellenir. Ya da şöyle bir uygulama yapılabilir, bilmem yapılabilir mi, bir konuya tek mesaj atma hakkı verilebilir, ikinci mesajı yazmak istesek bile gönderemeyiz. Böylelikle karşılıklı atışmalara son verilmiş olur.
♂kyanus Bunu beğendi.

Alt 14-03-2014, 23:55 #13

Melodram

we'll all become stories.


O zaman ben öteki konulara gidip oradan cevap yazarım Karmate, terörist olduğum için beni durdurmak mümkün değil. Ne günlere kaldık.
En güzeli üslup düzeltmeleridir, başka bir şey değil, biraz da sakin olmaları lazım.

Alt 14-03-2014, 23:55 #14

Alaz

mother's daughter


Alıntı:
Karmate´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Güncel haberler kapatılamaz, sadece sorun çıkaranların girişi engellenir. Ya da şöyle bir uygulama yapılabilir, bilmem yapılabilir mi, bir konuya tek mesaj atma hakkı verilebilir, ikinci mesajı yazmak istesek bile gönderemeyiz. Böylelikle karşılıklı atışmalara son verilmiş olur.
Çok güzel dusunce sekli bu.
Fakat; biz insanlar egomuzun tatmini için oyunlardan bile saldiririz be moruk.
O yüzden etkisi uzun soluklu olmaz.
İnsanlar konuşarak anlasirlardi halbu ki.Artik düşünce özgürlüğüne saldırarak anlaşamıyorlar bile.

Alt 14-03-2014, 23:56 #15

Yönetmen

Karmate


Düzeltin düzeltebiliyorsanız üslupları. Bakalım yaptırım yapılmadan başarılıyor mu.

Alt 14-03-2014, 23:59 #16

Yönetmen

Karmate


Alıntı:
Asminâ.´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster


Çok güzel dusunce sekli bu.
Fakat; biz insanlar egomuzun tatmini için oyunlardan bile saldiririz be moruk.
O yüzden etkisi uzun soluklu olmaz.
İnsanlar konuşarak anlasirlardi halbu ki.Artik düşünce özgürlüğüne saldırarak anlaşamıyorlar bile.
karşılıklı cevaplar yani alıntı cevap sistemi olduğu sürece o konu uzar gider. O yüzden her konuya tek mesaj sistemini önerdim. Valla kim kime ne diyor pek umursamıyorum artık moruk, benim siyasi görüşüme ters olan bir yazı okuduğumda cevap vermek yerine sistemden çıkıp sakinleşince dönmeyi tercih ediyorum. Bu yeni alınmış bir karar. 3-4 ay oluyor. Belki herkes bir karar alır ve tatlı sohbet olur , olur mu olur. Bence olur ya, olmalı aslında. B.k olur la, nereye olcak o/:

Alt 15-03-2014, 09:55 #17

Greenstreetholigans

Deneyimli


Bu başlıktan yola çıkıp da forumda bir kısıtlanma gelmesi taraftarı değilim.
Aksi bir şey yazan şutlanıyor zaten.
Hem ne güzel oldu, forumda hareketlilik var biraz

Alıntı:
ŞevaTari´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şu Güncel Haberler Bölümüne Bir Formül Bulun Yada Hepten Kapatın Çünkü Şu Forumda En çok Huzursuzluğu Çıkartan Yer Orası Bu Ne Ya Konu Ekleyemiyoruz Durmadan Biri Gelip Ortalığı Ververeye Veriyor Adı Üstünde Haber kardeşim Haber Ya Adı Üstünde Gazete İşine Gelmedi mi Okuma Görme Birader Görme Ona Buna Saldırmayı bırak artık x medyasını sevmiyorsun demi okuma onun haberini yorumda yapma hiç değilse ortalığı bulandırma bu ne ne ya Bi bakıyorum a kişisi yorum yapmış z kişisinin hiçbir alakası yokken gidiyor adamın yorumunu alıntılıyıp adama cevap yetiştiriyor
Huzur istiyorsan başbakanı durdurmalısın çünkü dün ortaya çıkan kasetlerden birinde başbakanın ortalığın durmasını istemediği vurgulanıyordu.

Yorum özgürlüğümüze mi tahammül edemedin ne iş
Okunmayacak gazetelere zaten yorum yapmam. Sen de açmasan onları ne güzel olur
Tayyip gibi provakatörlük yapıyorsun.
Çözüm ne diyeyim mi:
Bilgilenmelisin.

Alt 15-03-2014, 10:43 #18

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Aksi bir yorum yazan şutlanıyormuş hahahay güldürmeyin insanı, gelmişime geçmişime başlıyor birileri ama sadece mesajdan o bölümü silinip yoluna devam ediyor, hani gereken cezası.

Alt 15-03-2014, 10:54 #19

ŞevaTari

Bizden Biri


Ben Çıkıp Kendi Görüşümdeki İnsanları Savunmadım ki Veya Kendimide Savunmadım Bakın ne Demişim


Alıntı:
Herkes Düşündüğünü Paylaştığında Ortalık kan Gölünü Götürüyor Burası Türkiye Güzelce Oturup Dertlerini Anlatırsın Birbirine Güzelce Oturup İçersin Güzelce Oturup Birşeyler Yapabilirsin Güzelce Oturup film izlersin ama Burada Siyaset konuşamasın Çünkü Burası Türkiye Gereksiz Yere Birbirinileri Kırıyorlar
Evet Kimi Zaman Savunduğumuz Görüşler uğruna birbimizi kırıyoruz gerek yok görme yorum yapma işine gelmediyse. Eskiler Bilir eskiden bu forumda siyaset yoktu Takımlar O kadar Çok Konuşulmazdı yasaktı ve o zaman huzur vardı ve o zaman gerçekten mutluluk vardı dostluk Vardı Siyaset Girdi mi forumun prestiji bile kırılıyor

Benden Bu Kadar Benim Bi Fikrimde Muhalif olan Arkadaş Öyleyse Daha Güzel Bi Fikir Bulun Oturup Kardeşce Konuşmayı Öğrenelim Hepbirlikte Olur mu (:Ayrıca Melodram O Artist Dediğim Mesajıda Bir Kaç konun Altına Bakarsan görürsün Başka Kişilerde Başka Konulardada Vardır Birinin Yorumuna Direk Yorum Olanlara Bir Nevi Uyuz Oluyorum konuya Yap ne dersen Başkasının Yorumuna Direk girme (:
Alt 15-03-2014, 22:53 #20

Hastasıyız

Deneyimli


Desenize güncel haberler bölümünün tatlı sözlükten pek bir farkı kalmayacak.

Konu Kapatılmıştır


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:55 .