Satın aldığınız kıyafetleri yıkamadan giymeyin
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 09-01-2008, 15:41 #1

[A]b-ı haya[T]

....

Satın aldığınız kıyafetleri yıkamadan giymeyinİndirimden aldığınız malı, yıkamadan giymeyin Giyilip çıkartılan giysiler, mikrop yuvası oluyor
International Hospital Etiler Tıp Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Hasibe Özkılıç, ciltteki beyaz lekelerin önemli hastalıkların habercisi olduğunu belirtti.
Özkılıç; vücuttaki beyaz lekelerin 'lupus' hastalığının habercisi olabileceğini söyledi. Bu hastalıkta, cildin üzerinde pullu, kelebeğe benzeyen lekelenmeler oluştuğunu kaydeden Özkılıç, bunun da bağışıklık sistemindeki sorundan kaynaklandığını ifade etti. Özkılıç, "Beyaz lekeler 'maling melanoma' denilen, karışık renkli, kenarları düzensiz görünümlü benlerle ortaya çıkan deri tümörüne de yol açabiliyor. Vitiligoda ise, vücudun değişik bölgelerinde normal cilt renginden çok daha açık tonda önceleri küçük sonları giderek büyüyen lekeler oluşuyor ve bu lekeler bazen yarım santimetreye kadar ulaşabiliyor” dedi.
Özellikle kol ve bacaklarda ileri yaşlarda ortaya çıkan beyaz lekelerin lupus hastalığından kaynaklanabileceğini ifade eden Özkılıç, beyaz lekelerin kadınlarda erkeklere oranla daha yaygın görüldüğünü ancak beyaz lekeli mantar hastalığının erkeklerde daha sık göründüğünü belirtti.

-İNDİRİMDEN ALDIĞINIZ ÜRÜNLERİ YIKAMADAN GİYİNMEYİN-

Özellikle indirimli satışlardan alınan, çok sık giyilip çıkartılan kıyafetlerin mutlaka yıkanması gerektiğini belirten Özkılıç, ürünlerin özellikle iç yüzlerinden ütülendikten sonra giyilmesi gerektiğini söyledi.
Mantar enfeksiyonunun mutlaka tedavi edilmesi gerektiğini kaydeden Özkılıç, “Derinin ph dengesi bir defa bozulduysa, bundan sonra da bozulabiliyor. Mantara karşı her yıl yaz mevsiminden önce koruyucu tedaviler vermek gerekiyor. Ayrıca çamaşırların iç yüzünden ütülenmesi mantarın bulaşmaması açısından da büyük önem taşıyor” dedi.Benzer Konular

Görüntüleme:466, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:19 .