aqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!!

#1
Zaman zaman herkesin ağzı kokabilir. Özellikle de sabahları! Bazen karnımız acıktığında veya diyet yaparkenaqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! hele soğanaqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! sarmısak gibi şeyler yediğimizde kokudan kurtuluş yoktur. Birisi ile konuşurken başını geri çektiğini fark ederiz veya kendimiz ağzımızı kapatma ihtiyacı hissederiz. Her ikisi de birbirinden kötüdür. İnsan rezil olur! Ağız kokusuna genel olarak ağızda artakalan ve damakla dişler arasına sıkışan yiyecek parçaları neden olur. Ağız kokusunun ardında kötü beslenme alışkanlıkları veya bazı sağlık sorunları da gizlenebilir.

TÜKÜRÜK ARINDIRIR
Tükürüğün arındırıcı bir özelliği vardır. Tükürük salgısı azalınca bakteriler çoğalır ve kokmaya başlarlar. Örneğin;
* Sabahları ağzımız kokabiliraqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! çünkü tükürük salgısı uykuda hemen hemen sıfırlanır.
* Karnımız acıkınca ağzımız kokar. Sakız çiğnemek tükürük salgısını arttırdığı için biraz yardımcı olur.
* Vücut susuz kalınca da ağız kokaraqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! çünkü tükürük salgılaması azalır.
* Bazı hastalıklaraqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! ilaçlar ve alkol de tükürüğü azaltır. Kokulu yiyecekleraqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! sigaraaqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! çürük dişaqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! dişeti sorunlarıaqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! diş taşlarıaqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! dişetlerinde plaklar oluşmasıaqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! ağız ve boğazda iltihaplanmalar dışında; solunum yollarındaki sorunlaraqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! diyabetaqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! reflüaqız kokusuna CAY ve MAYDONOZ!!! karaciğer ve akciğer hastalıkları da ağız kokusuna yol açan etkenlerdir. Eczaneler ve marketler ağız kokusuna karşı ürünlerle dolup taşar. Ama çoğunun içinde sert kimyasallar bulunur ve ağız kokusunu kısa bir süre için maskeleyip bastırırlar. İsterseniz aşağıdaki önerilerimi deneyin.

DİŞ MACUNU YAPIN: Kendinize gayet sağlıklı bir diş macunu ve gargara hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm malzemeler; yemek sodası ile biraz hidrojen peroksittir. Antiseptik gücünü arttırmak için birkaç damla çay ağacı yağı veya okaliptüs yağı da ekleyebilirsiniz. İşte diş macununuz hazır!

SU!:
Ağzınızın kurumasına izin vermeyin. Tükürük vücudun doğal deterjanı gibidir. Onun daima bol bol salgılanmasına yardımcı olun. Tükürüğünüz arttıkça bakteriler azalır. Bunun yolu da su içmekten geçer.

MAYDANOZ:
Ağız kokusundan şikâyetçiyseniz daha az et ve daha az yağ tüketin. Beslenmede meyve ve sebzelere ağırlık verin. Her gün taze mayalanmış yoğurt yiyin. Maydanozun her zerresi şifalıdır. İçindeki klorofilden ötürü ağız kokusuna karşı da son derece etkilidir.

ÇAY KEYFİ:
Siyah çayın içinde ağız kokusuna yol açan bakterileri etkisiz hale getiren önemli bileşikler bulunur. Yemeklerden sonra içerseniz gayet iyi gelir. Bazen de yeşil çay veya nane çayı ile değişiklik yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir


#2
biLgi iCn sağoL canm ..


#3
teşk..ler bilgi için...!


#4
sabah kokmaması için ki sanmıyorum koktuğunu geceden vivident ile yatıyorm ben


#5
yorumlar içn Trk Silahl Kuvvetleri...


#6
Hmm TesK.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:08 .