Sponsorlu Bağlantılar:
  ÇOCUKLAR AŞKI NASIL GÖRÜYOR?
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 01-01-2007, 22:18 #1

kosedekigolge

Deneyimli

ÇOCUKLAR AŞKI NASIL GÖRÜYOR?


Biz bilemiyoruz ya da beceremiyoruz artık... herhalde yaş haddinden dolayı ama bakın küçükler nasıl görüyor aşkı!!

AŞK NEDİR..?

"Bazı yabancılar bana aşık olurlar. İçlerinden bu ne güzel kız derler. Ben de onların çok yakışıklılarına, çok yakışıklı derim. " (I.E. 5 yaş Kız)

"Birine sevgili olmaktır. Bir erkek bir kadına bir gül getiriyor. Kadın da ona aşık oluyor. Dudaktan öpüşürler. Evlenirler. Aynı odada yatarlar. Bir çocuk ya da iki çocuk doğururlar." (A.K. 6 yaş Erkek)

"Bir erkekle bir kadının birbirini sevmesidir. Birini görürsün; yüzü güzeldir, tarzı güzeldir, borçsuzdur. Güzel bir işi vardır. Herşeyi borçlanmadan alabilir. İşte o zaman aşık olursun. Birlikte olursun. Evlenirsin. Güzel bir evin olur, bahçesi büyük. Bence çocuklar küçük yaşlarda aşık olamazlar, evlenemezler." (O.I. İlkokul 3.sınıf Erkek)

"Gül diye bir kız var. Ona aşığım ama aşık olduğumu söylemek istemiyorum. O da bana aşık ama, o da söylemek istemiyor. Bu durum geçen yıldan beri duruyor. İlk önce ben ona aşık değildim. Onun bana aşık olduğunu duyunca ben de ona aşık oldum.Bazıları birbirine aşkını söyler; gezintiye çıkarlar. Bazıları da öpüşür, sevişirler. Bizim aşkımız normal gidiyor. Normal evlilik gibi...." (T.G. 2. sınıf Erkek)

"Aşkı filmlerden biliyorum. Birine ya da bir şeye karşı duyulan güçlü sevgi. Bizim sınıfta O.U. diye biri var. Hep kızların eteğini açıyor. Eteğini açıp bakıyor. Bu da aşk gibi bir şey.... " (D.H. İlkokul 2. sınıf Erkek)

"Çocuklar aşık olmaz. Ama yine de aşık olduğunu söyleyenler var. Ben kimseye aşık değilim. Üstelik kızlara sinir oluyorum. Çünkü hepsi şımarık. Bazıları bir bölüm çocuğa sarılıyor." (O.E. Erkek 7 Yaş)

"Bir tür sevgi. Bizim ailede hiç kimse kullanmaz bu sözcüğü. Bir tek evlilik yıldönümü gelince kullanırlar. Birbirlerine seni seviyorum derler." (D.K. Erkek 6 Yaş)

"Aşk evlenmek içindir. Çocuklar değil, büyükler aşık olur. Bazı çocuklar seksi filmleri severler. Ben öpüşme sahnelerinde masanın altına girer, gözlerimi kaparım. Bunlar utanç verici şeyler. Ayıp, ayıp.." (O.T. Erkek 5 Yaş)

"Bizim okuldan S'ye aşığım. Ama o bunu bilmiyor. Ben de söylemem. Cesaret edemem. Onu görünce heyecanlanıyorum. Yüzüne bakamıyorum. Sanki benim sevgimi biliyormuş gibime geliyor. Kendisi sarışın. Yüzüne bakamadığım için göz rengini bilmiyorum.." (D.K. Kız 1. sınıf

Görüntüleme:4504, Cevaplar:4

Alt 01-01-2007, 23:48 #2

efşan

Forumun Tiryakisi
vay be çocuklar çok güzel cevaplar vermiş
paylaşmın için teşekkğrler hazan


Alt 02-01-2007, 02:12 #3

kosedekigolge

Deneyimli
şimdiki akıl ve tecrübelerimizle çocuk kalbi kadar temizlense yürekler "çok daha iyi olacak" ama...Olsun o kadar saf olmasa temiz yürekler vardır henüz pek tanımasam da;
buna inanıyorum ve buradan sevgi dolu yıldızlar uçuruyorum ben o yüreklere...
Paylaştığın için teşekkürler.


Alt 02-01-2007, 12:06 #4

TrapeaK

Foruma Isınan Üye

Hehee çok güzeller yaa.

"Aşkı filmlerden biliyorum. Birine ya da bir şeye karşı duyulan güçlü sevgi. Bizim sınıfta O.U. diye biri var. Hep kızların eteğini açıyor. Eteğini açıp bakıyor. Bu da aşk gibi bir şey.... " (D.H. İlkokul 2. sınıf Erkek)

Bunun neresi aşk resmen sapıklık


Alt 15-01-2007, 22:31 #5

delikiz08

Foruma Alışıyor

"Birine sevgili olmaktır. Bir erkek bir kadına bir gül getiriyor. Kadın da ona aşık oluyor. Dudaktan öpüşürler. Evlenirler. Aynı odada yatarlar. Bir çocuk ya da iki çocuk doğururlar." (A.K. 6 yaş Erkek ehh yaklaşmışşş


Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerÇOCUKLAR AŞKI NASIL GÖRÜYOR? Konusuna Benzer Konular

Çocuklar Sevgisini Nasıl Gösterir?


Çocuğunuzu karşılıksız sevdiğiniz için bazen onun sevgi gösterilerini gözden kaçırabilirsiniz. Çocuğun gelişimi için önemli olan bu ayrıntıyı nasıl...

MİYOP(Gözü bozuk) kişiler NASIL GÖRÜYOR?? GİRİN VE GÖRÜN! bozuk & düzgün arası fark!


0,00 (ORJİNAL GÖRME) BOZUK OLMAYAN 0,25 NUMARA BOZUKLUK

Bu çocuklar nasıl dahi olabiliyorlar?


Bazı çocukların zeka puanı 130-140 ın üzerine çıkamazken bu çocuklar nasıl dahi olabiliyorlar? İşte cevabı.. Samsun Kadın Doğum ve Hastalıkları...

Yazın çocuklar nasıl beslenmeli?


Bebekler ve çocuklar sıvı kayıplarını ifade edemeyebilecekleri için anne- babaların çok dikkatli olması gerekir. Bu sebeple sıcaklıkların aşırı...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:20 .