Sponsorlu Bağlantılar:
  İnsan öleceğini anlar mı?
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 12-05-2009, 10:58 #1

efşan

Forumun Tiryakisi

İnsan öleceğini anlar mı?

“Sanki öleceğini biliyordu” sözü ne kadar doğru? İnsan kendi öleceğini hisseder mi?


Pravda gazetesinde yer alan habere göre William Green, Stefan Goldstein ve Alex Moss adlı doktorlar, bazı insanların, ölümlerine kısa süre kala bunu hissettiklerine yönelik iddiaları araştırdı.

HERKESLE VEDALAŞMIŞTI, ÖLECEĞİNİ BİLİYOR GİBİYDİ!

Gazetelerde çıkan bazı ölümlü kazalardan sonra kurban yakınlarının "Daha dün ölümden söz etmişti. Sanki hissetmiş", ya da ani kalp krizi sonucu ölen kimi kişilerin yakınlarının "Bütün işlerini yoluna koymuştu. Herkesi arayıp konuşmuştu. Sanki vedalaşmıştı" şeklindeki açıklamalarını toplayan üç doktor, daha sonra geniş kapsamlı bir araştırma başlattılar.

<ÖLENLERİN ORTAK ÖZELLİĞİ: "MELANKONİK RUH HALİ"

Hastanelere gelen ani ölüm vakalarında ölen kişilerin yakınlarıyla görüşüp, hastanın profilini ve son aylardaki davranışlarındaki değişimi ortaya çıkaran üç doktor, sonunda tüm kayıtları bir raporda toplayıp, bu kişilerde, ölüm tarihine yakın dönemde gelişen ortak durumları belirlediler.

Nihayi raporda "Ölüm tarihine yakın günlerde bunu hissetmiş gibi algılanan kişilerde, spesifik bir psikolojik durum söz konusu. Ortak davranış biçimi, işlerini yola koymak ve melankolik bir ruh hali şeklinde özetlenebilir" denildi.

ÖLÜME YAKLAŞIRKEN SALGILANAN HORMON

Bu garip melankoli durumu "merkezi sinir sistemini, mutlak sona hazırlayan hormonal bir değişiklik" olarak açıklayan üç doktor, bir süre önce Polonyalı fizik uzmanı Janusz Slawinsky'nin ortaya attığı tezi hatırlattılar. Buna göre ölmek üzere olan bir organizmanın her hücresi belirli bir anda, ani bir radyoaktif dalga yayıyor. Dr. Stefan Goldstein'a göre ise "garip melankoloik durumu yaratan hormonal değişim ile bu rafyoaktif dalga birbirine bağlı" diyor. Ancak bu konuya açıklık getirebilmek için yıllar sürecek araştırmalar şart.

Görüntüleme:9274, Cevaplar:0

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçeneklerİnsan öleceğini anlar mı? Konusuna Benzer Konular

insan aşık olduğunu nasıl anlar ?


Ben düşünüyodum eğer aşık olursam doğru kararlar vermeye çalışıcam şunu yapmayı unutmuyacam falan diyodum :mel: ama bişey fark ettim ben nasıl...

Sizce insan öleceğini hissedebilir mi?


Sizce insan öleceğini hissedebilir mi?

Hiç olmadık bir zamanda anlar insan gerçeğini


Hiç olmadık bir zamanda anlar insan gerçeğini Geçmişin derinliklerine gömmüştüm..Nicedir sevgiye olan Hasretimi. Her yeni günde..Biraz daha...

iNsAn SEviLdiGiNi nAsiL ANlAR?????


MRB arkadaslar....Ben sevgilimi cook ama coook seviyorum,o da beni sevdini soyluyor,ama hala inanacaim gelmiyor,sanki bir oyunmus gibi,seviyorum...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:49 .