Sponsorlu Bağlantılar:
  Pratik Bilgiler
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 28-08-2008, 10:29 #11

Gizay

Azimli Üye

Alıntı:
EmRe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

* Baş ağrısı için:
Kahve çekirdeğine limon suyu sıkın yavaş yavaş yiyin.(Birkaç tane)
basım aqRıo bakim gcck mi tşk.


Alt 15-06-2009, 12:58 #12

mrs.seater

Forum Heveslisi

pratik bilgiler

Ütünün sararttığı çamaşırın sararan kısmını nemlendirin. Üstüne mısır nişastası serpin. Sonra, bir bez aracılığıyla, nemli kısmı ütü ile kurutun. Leke yok olur.
Deri kaplı mobilyalar portakal ve ya limon kabuğuyla ovulursa yeni görünüşlü olur.
Yıkanabilir kumaşlarda kahve lekesini çıkarmanın en kolay yolu saf gliserin ile ovmaktır. Yarım saat bekledikten sonra her zamanki gibi yıkayın.
Kaplardaki kireci temizlemek için kabın içine yumurta kabuklarını bırakıp kaynatın.Veya bir miktar sirke döküp kaynatın. Kireç'in yok olduğunu göreceksiniz.
Kadife kaplı koltukların kadifeleri sirkeli suyla silinirse parlar.
Lavabonuzdan gelen kötü kokuyu gidermek için içine bir avuç kaya tuzu atın. Koku yok olacaktır.
Kurumamış kan lekesinin üzerine biraz nişasta serpmek ve nişasta kuruduktan sonra fırçalamanız yeterlidir. Kurumuş lekeler için de bir litre suya katacağınız iki yemek kaşığı amonyak işinizi görecektir. Leke bu karışım ile fazla bastırılmadan silinirse yok olacaktır.
İçinde yağ beklemiş şişeleri temizlemek için şişenin içerisine sirke ile parça halinde kaya tuzu atmalı ve iyice sallamalı. Bol su ile çalkaladıktan sonra şişeler ilk hali gibi olur.
Meyve suları örtünün üstüne dökülür dökülmez tuz serpin .Yıkadığınız zaman tertemiz olacaktır.
Limon kolonyası kullanarak oluşan çay lekesini çıkarabilirsiniz.
Halınız yağ lekesi olmuşsa karbonatla bunu temizleyebilirsiniz.Yağın üstüne bol karbonat döküp, biraz ovmak yeter, kuruduktan sonra iyice fırçalayın. Lekenin yok olduğunu göreceksiniz.
Muşamba ve marleylerdeki ayakkabı izleri ile diğer lekeleri çıkarmak için tiner kullanılır. Tiner bulunmadığı zamanlarda ise sirke aynı işi yapacak güçtedir.
İçinde yumurta kaynattığınız su mineral bakımından oldukça zengin olduğu için soğuduktan sonra bitkilerinizi sulayabilirsiniz.
Tıkanan lavabolarınızı kaynar sodalı su ile açabilirsiniz. Tıkalı yere döküp bir müddet bekleyin.
Donmuş camlarınızı tuza batırılmış nemli bezle silerseniz buzu rahat çözersiniz.
Kumaşlardaki tükenmez kalem lekelerini ispirtoyla silerek veya kumaşın o kısmını ispirtoya yatırarak çıkarabilirsiniz.
Bir bezi gliserine batırarak camları bu bezle silerseniz, gliserin camların terlemesine ve suyun süzülerek yerleri kirletmesine engel olur.
Eğer yıkanmayacak kumaşınız ruj lekesi olduysa alkolle silerek kolayca çıkarabilirsiniz.
Paslanmış demir malzemenizin üzerine bir miktar çinko parçası ekledikten sonra az miktarda sülfürik asit koyulmuş su içerisinde bekletirseniz pastan tamamen kurtulabilirsiniz.
Yağlı boya lekelerinden kurtulmak için lekeyi eter veya asetonlu bezle silmeniz yeterli olacaktır.
Giysilerinizde oluşan ter lekelerini amonyak şişesinin ağzına tutarak temizleyebilirisiniz. Kokuyu ise yarım çay kaşığı sirke karıştırılmış suya batırılan süngerle silerek yok edebilirsiniz.
Şarap lekesi taze ise lekeye tuz dökülür .Eğer leke beklemiş ise oksalik asit veya amonyak çözeltisi ila leke yok edilebilir.
Eğer lekeleri temizledikten sonra o bölgede renk açılması var ise o bölge seyreltik asetik asit çözeltisine batırılmış sünger ile silinirse rengin eski halini alması sağlanır.
Gümüşlerinizi 20 ml su içerisinde 10 g tebeşir tozu ve 10 g amonyak çözündürülerek hazırladığınız karışım ile ovabilirsiniz.
İpekli, yünlü kumaşlarınız baz çözeltilerinden, pamuklu, keten ve kenevir elyaf ise asit çözeltilerinde zarar görmektedir.
Organik leke çıkarıcılar (aseton, alkol, benzin, karbon tetraklorür, kloroform, eter) kullanıldıktan sonra bölge kuru bezle iyice kurutulmalıdır.
Elbisenizdeki fondöten lekesini, etere batırılmış bir bezle sildikten sonra sabunlu suyla yıkayın. Leke yok olacaktır.
Salça ve keççap lekesini yok etmek için sıcak su ile gliserini eşit miktarlarda karıştırın. Kumaşı bir saat boyunca bu karışımda beklettikten sonra her zaman kullandığınız deterjan ile yıkayın.
Terleme lekesi beyaz kumaşta ise oksalik asitle silin, durulayın, sonra oksijenli su ile
silin. Nazik kumaşta ise hafif amonyaklı veya limonlu su ile silin.Yünlü kumaşta kumaşı
birkaç saat sirkeli soğuk suda beklettikten sonra lekeyi temizleyebilirsiniz.


Alt 18-06-2009, 16:55 #13

seher.pinar

Bizden Biri

Teşekkürler..
İşe yarayabilir.


Alt 16-08-2009, 23:26 #14

♫♪♫Mavibirdünya

hislerimkanıyor

Laptoplar İçin Pratik Bilgiler

Yeni bir Laptop aldınız ancak bilgisayarlar hakkında çokta iyi bilgilere sahip değilsiniz. Yakın zamanda sorun yaşayıp boşa para harcamamanız için size altın değerinde 10 ipucu.


1- Sabit diskimi bölümlere ayırmalı mıyım?

Bazı bilgisayar kullanıcıları sabit disklerini ilk aldıkları günkü gibi yani tek bölüm olarak kullanırlar. Fakat herhangi bir sistem sorunu ya da işletim sisteminde oluşabilecek bir hata sonucunda sabit disk içerisindeki bütün önemli bilgiler büyük olasılıkla C: bölümünde kalır ve bu da geri dönüşümü oldukça zor bir hadisedir.

Dosyalarınıza yeniden ulaşmak için işletim sisteminize bakım yapmalı Güncel Teknoloji Haberlerive eğer bu bakım sonucunda herhangi bir sonuç alamazsanız da sabit diskinizi kasanın içerisinden söküp diğer bir bilgisayara bağlamanız gerekir. Ardından iki disk arasında dosya alış-verişinde bulunarak kurtarmak istediğiniz dosyalara yeniden erişebilirsiniz. Ayrıca kullanmakta olduğunuz bilgisayarın bir dizüstü bilgisayar olduğunu düşünürsek sabit diski sökme işleminin bazı modeller dışında sadece teknik servisler tarafından yapıldığını da hatırlatmak gerekiyor.

Eğer sabit diskinizi ikiye ayırmış ve önemli dosyalarınızı işletim sisteminin kurulu olmadığı bölümde depolasaydınız bu durumla karşılaşmayacaktınız. Günümüzde artık çoğu dizüstü bilgisayar 60 ya da 80 GB kapasiteye sahip disklerle beraber geliyorlar. Hal böyle olunca ikiye ya da daha fazla bölüme ayırma işlemi için daha fazla alan ayırabilirsiniz.

Peki disk bölümleme işlemi nasıl yapılır? Bu işlemi dilerseniz üçüncü parti yazılımlarla dilerseniz de Windows XP içinde yer alan bir araç sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle Bilgisayarım’a sağ tıklayın ve “Yönet” seçeneğini seçin. Ardından karşınıza gelecek olan “Bilgisayar Yönetimi” pencersinde “Depolama” kategorisinin altındaki “Disk Yönetimi" bölümüne gelin. Burada sabit diskinizdeki bölümleri detaylarıyla beraber görüntüleyebilir ve dilediğiniz kadar bölümler oluşturabilirsiniz.


2- Windows XP Home Edition mu yoksa Professional mi?

Bildiğiniz gibi Windows XP’nin en yaygın olan sürümleri “Home Edition” ve “Professional” olarak isimlendiriliyor. Peki üretici firma olan Microsoft’un neden iki adet sürüm çıkarma ihtiyacı hissettiğini hiç düşünmüş müydünüz? Cevap çok basit. Bilgisayarlarını ev ya da küçük çaplı ofislerinde kullanan bilgisayar kullanıcılarına yönelik olan Home Edition sistemi ilk bakıldığında Professional sürümle aynı gibi gözükse de bünyesinde oldukça fazla değişim bulunuyor.

Bunlardan ilki ve en göze çarpanı kesinlikle güvenlik politikası. Normal bir ev kullanıcısı için erişebileceği kaynaklar fazla olmayacağından dolayı Professional etiketi bulunan versiyonda güvenliğe daha fazla önem verildiği ve bilgisayarı daha etkin kullanan kullanıcılara yönelik olduğu belirtiliyor. Bundan dolayı güvenliğe daha önem veren kullanıcılar ve büyük çaplı ofislerde Windows XP Professional işletim sistemini kullanması gerekmekte.

Bütün bunların dışında bilgisayarlarına dışardan erişmek isteyen kullanıcıların da Professional versiyonu seçmesi gerekli. Çünkü “Uzak Masaüstü Bağlantısı” sadece Professional sürümde bulunmakta. Ayrıca ProfessionalPratik Bilgiler Home Edition’a nazaran daha gelişmiş veri yedekleme ve geri alma seçenekleri sunuyor.


3- F Klavye mi? Yoksa Q klavye mi?


Bilgisayar dünyasında bilindiği gibi iki adet klavye yerleşimi standartı bulunmaktadır. Bunlardan “Q” klavye düzeni “F” e göre dünya üzerinde daha fazla kullanıcı sayısına sahip bir oluşum olma özelliğini korumakta. Kullanıcıların klavyedeki tuşlara daha kolay bir şekilde hükmedebilmesi için geliştirilen bu sistemleri dizüstü bilgisayarınızı satın alırken seçebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızı aldığınızda kullandığınızdan daha farklı bir karakter setiyle karşılaşırsanız o zaman üreticini firmadan destek alabilir ve kullanmakta olduğunuz klavye düzenine göre modifikasyonlar yaptırabilirsiniz.


4- İşletim sisteminizi güncel tutmaya çalışın


Bilgisayarınızı güncel tutarak güvenlik tehditlerinden ve çeşitli sürprizlerden korunabileceğinizi biliyor muydunuz?
Bunun için Windows XP içerisinde kullanıcıya oldukça gelişmiş güncelleme seçenekleri sunan bir bölüm mevcut. Bu seçeneklere masaüstünüzde bulunan “Bilgisayarım” ikonuna sağ tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan “Özellikler” seçeneğine tıkladıktan sonra “Otomatik Güncelleştirmeler” bölümünden erişebilirsiniz.

Yalnız burada dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta var. O daPratik Bilgiler Windows XP’yi bilgisayarınıza ilk kurduğunuzda güncelleştirme ayarı “Otomatik” olarak seçilidir ve her gün gece 03:00’da aktif hale geçeceği belirtilmiştir. Zira gece saat 4’te bilgisayarınızın büyük olasılıkla kapalı olduğunu düşünecek olursak güncelleme işlemi gerçekleşmeyecek ve böylelikle sisteminiz tehdit altında olacaktır. Bunun içinPratik Bilgiler buradaki seçeneklerden size en uygun olanını işaretlemelisiniz. Bizim size önerimizse kesinlikle “Bana bildirPratik Bilgiler ancak onları otomatik olarak karşıdan yükleme” seçeneği. Böylelikle yeni güncellemeler çıkınca haberiniz olacak fakat eğer müsaitseniz yükleme işlemini başlatacaksınız.


5- Sürekli elektriğe takılı bir dizüstü bilgisayara mı sahipsiniz?

Dizüstü bilgisayarlarını genellikle ev ya da iş yerlerinde kullanan kullanıcıların dikkat etmediği oldukça önemli bir durum vardır. O daPratik Bilgiler elektriğe bağlıyken bilgisayarınız içindeki pili çıkarmamaktır.

Böyle bir durumda şehir elektriğine bağlı güç kablosundan gelen elektrik pilinizin üzerinden geçerek anakarta ve diğer parçalara ulaşır. Böylelikle pilinizin ömrü siz farkında olmadan oldukça hızlı bir şekilde azalır. Bu durumdan kurtulmak için tek yapmanız gereken eğer bilgisayarınızı uzun süre sabit bir mekanda elektriğe bağlayarak kullanacaksanız pili çıkarmanız. Bu durumda elektrik akımı direkt olarak pil aracılığı olmadan bilgisayarınıza ulaşacak ve bu şekilde pilinizin ömrünü büyük ölçüde arttıracaksınız.


6- Dizüstü bilgisayarıma sıvı dökülürse ne yapmalıyım?

Eğer böyle bir durum başınıza gelirse yapmanız gereken ilk işlemin bilgisayarı kapamak ve güçten kesmek olduğunu unutmamalısınız. Çünkü klavye setleri anakartın hemen üzerinde bulunur ve içerde oluşan sıcak havanın dışarı atılması için belirli bölgelerde havalandırma boşlukları bulunmaktadır. Dizüstü bilgisayarınıza kazayla dökülebilecek olan bir sıvı bu boşluklardan kolaylıkla geçerek kısa devre oluşmasını sağlayabilir. Böyle bir durum gerçekleşirse de kartlarınızdan herhangi birinin yanması muhtemeldir. Bu yüzden en çabuk şekilde elektriği kesmelisiniz.

Ardından ikinci olarak yapmanız gereken işlemse müdahale edilebilir bir konumdaysanız sıvı emici bir bez yardımıyla sıvıyı temizleyebilirsiniz. Eğer yapılabilecekler arasında sıvının fazla miktarda dökülmesiyle sizi aşan bir durum hissettiyseniz bilgisayarınızı en kısa süre içerisinde teknik servise götürmelisiniz.


7- Pilinizin ömrünü uzatmaya yardımcı olun


Belki size şaka gibi gelebilir fakatPratik Bilgiler sabit bir konumda değilseniz ya da dizüstü bilgisayarınız elektriği pil üzerinden alıyorsa masaüstü arka planınıza resim koymaktan kaçınmalı ve de görsel yönden zengin fakat sistem kaynaklarını zorlayan temalardan uzak durmalısınız. Çünkü bir arka plan resmi bile %5 – %10 arası pilinizi daha hızlı tüketmenizi sağlar. Eğer bu tasarrufu %20’lere çekmek istiyorsanız bazı görsel özelliklerden vazgeçmeniz gerekecek.

Bunun için masaüstünüzde bulunan “Bilgisayarım” ikonuna sağ tıkladıktan sonra açılacak olan menüden “Özellikler”e tıklayın ve buradan da “Gelişmiş” sekmesinde yer alan “Performans” bölümündeki “Ayarlar” butonuna tıklayın. Ardından karşınıza “Performans Seçenekleri” penceresi açılacaktır. Güncel Teknoloji HaberleriBuradan “En iyi performans için ayarla” seçeneğini işaretleyip işlemi onayladığınız andan itibaren işletim sisteminiz daha az pil ömrü tüketecek konuma gelecektir.


8- Pilinizin ömrünü uzatmaya yardımcı olun


Dizüstü bilgisayarınızdan İnternet’e kablosuz olarak bağlanıyorsunuz diyelim. Bu işlem içinse Wi-Fi teknolojisine sahip kartları kullanıyorsunuz. Eğer pilinizin ömrünün uzun bir şekilde gitmesini gerektirecek bir durumdaysanız ve eğer İnternet’e bağlanabilmeniz için bir Ethernet kablosu’nu kullanabiliyorsanız İnternet’e Ethernet aracılığıyla bağlanmanız yararınıza olacaktır. Bu durumPratik Bilgiler pil ömrünüzü uzatarak dizüstü bilgisayarınızı daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.


9- Güvenlik tedbirlerini almayı kesinlikle unutmayın

Eğer bir dizüstü bilgisayara sahipseniz sayısız kolaylıkların dışında beraberinde oldukça yüksek riskleri de kabullenmişsiniz demektir. Öyle ki; taşınabilir bir bilgisayar olduğundan çalınma riski masaüstü bilgisayarla göre oldukça yüksek. Bunun için gerekli önlemleri almalı ve eğer dizüstü bilgisayarınız çalınsa bile kötü niyetli kişilerin bilgisayarınız içindeki önemli bilgilere ulaşmamasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken bilgisayarınızın BIOS’una ve kullanıcı hesaplarınıza şifre koymanız. Böyle bir durumda bilgisayarınızı ele geçiren kişilerin bilgilerinize erişmelerini zora sokabilirsiniz. Ayrıca çalınan bilgisayarınızın seri numarasını kesinlikle bir yere not etmeniz gerektiğini unutmayın. Çalınma sonrasında üretici firmanıza belirteceğiniz olan seri numara bilgisayarınızın bir şekilde teknik servise gelmesiyle ortaya çıkacaktır.

10- Son olarak birkaç ipucu

Dizüstü bilgisayarlar taşınabilirliklerinin yüksek oluşu sayesinde beraberlerinde büyük riskleri de beraberlerinde getiriyorlar. Bu riskler arasında kullanıcıların başına en fazla gelense düşürme gibi büyük darbeler geliyor. Dizüstü bilgisayarlar oldukça hassas ürünler oldukları için bu gibi şiddetli darbelerden büyük ölçüde etkilenebilirler. Ayrıca elektronik ürünlerin yaşlanmasında rol oynayan en büyük etkenlerden biri olan tozlanmaya oldukça dikkat etmelisiniz. Bilgisayarınızı mümkün olduğunda tozsuz bir ortamda kullanarak ömrünü uzatabilmeniz mümkün.

Kullanımın konusundaki önerilerin işe yaradığı hiç kuşkusuz kullanıcılar arasında biliniyor ancak ileri derecede bir bilgisayar kullanıcısı değilseniz güvenlik riskleri ve internetten gelecek tehlikelere karşı yapabileceğiniz çokta fazla birşeyin olmadığını yine de hatırlatalımalıntı


Alt 10-11-2010, 04:10 #15

MoNNaNissHA

Foruma Isınan Üye

Soyulmuş patateslerin kararmadan saklanabilmesi için: Saklanacak kabın içine su, bir tutam tuz koyun. Buzdolabında saklayın gerektiği zaman suyla yıkayıp kullanın.


Alt 04-02-2011, 02:22 #16

Musty_92

Poser :)

Diş Sağlığınız İçin Pratik Tavsiyeler

Çayı ya da kahveyi çok mu seviyorsunuz?..


Fakat dişlerinizi mahvetmesinden mi korkuyorsunuz?

Telaşlanmayın.

Elbette ki bu içecekler dişlerinizde lekeler bırakır fakat gerçekte enerji içecekleri ve gazlı içecekler diş minesini florürle kaplı dişten bile aşındırabilir. Dişinizin minesi aşınmaya başladıysa, başınız dertte demektir. Bu adeta bakterilerin dişinizi işgal etmek için önünde beklediği kapının ardına kadar açılmasıdır.

Bir araştırmaya göre bütün gazlı içeceklerin diş minesine tesiri vardır fakat en büyük zararı masum görünen turunçgil aromalı gazlı içecekler ve enerji içecekleri veriyor. Alkolsüz bira en hafif etkiyi yapan içeceklerden biridir. Şaşırtıcı bir şekilde içeceklerin şekerli ya da şekersiz olmasının hiçbir önemi yoktur.

Çünkü bir kutu gazlı içeceğin içinde diş için daha güçlü bir bela var: asit. Bir içeceğin içinde ne kadar fazla ve kaç çeşit asit varsa dişlerinize o derece zarar verir. İçeceklerin etiketlerinde fosforik, sitrik, malik ve tartarik terimlerine dikkat edin. Bunlar diş minelerinin en kötü kabuslarıdır. Hasarın bir kısmını kolanızı bir pipetle içerek en aza indirgeyebilirsiniz. Pipeti ağzınızın arka tarafına doğru yerleştirirseniz asidin dişlerinize temasını azaltabilirsiniz.

Fakat onu orda tutmaya dikkat edin. Pipeti dudaklarınızın hemen arkasına yerleştirirseniz dişlerinizin aside maruz kalma oranını ve hasarı arttırırsınız.

Gazlı bir içecekten hemen sonra dişlerinizi durulamanız asitleri az da olsa temizleyebilir. Fakat bunun yerine su içmeniz daha mantıklı bir çözümdür.

Bilmekte fayda var:

Diş minesini dişleriniz için bir zırh olarak düşünün. Bu zırh aşındığında ya da zarar gördüğünde kendini onaramaz. İşte bu yüzden gazlı içecekler, turunçgillerin suyu ve enerji içecekleri gibi asitli içecekler inci gibi beyaz dişleriniz için çok zararlıdır.

Bu içecekler diş minesini sıyıran asitleri içerir( fosforik, sitrik, malik, tartarik asitler gibi). Fakat yeşil ve siyah çay diş minesine saldırmaz ve hatta içinde az da olsa florürü koruyan diş dostları vardır. irçok plan yaparlar. Unutmayın, hayat güzeldir ve umut doludur.


Alt 25-02-2011, 19:35 #17

tuqba_16

Foruma Alışıyor

GerçekTn FayDaLı BiLgiLeer. SaqoLL.. =)


Alt 20-04-2011, 17:34 #18

Diana.

Forum Üstadı

günlük hayatta çok gerekli bilgiler teşekkürler


Alt 12-06-2011, 02:17 #19

Grandels

Foruma Alışıyor

Güzel bilgiler bunlar.. hmm hmm hm... denemeli.


Alt 14-11-2015, 15:12 #20

efsunkar

Sarhoş eder,tenin meyhane

Evde tasarruf yapmanın püf noktaları

Evinizde alacağınız birkaç basit önlem ile faturalarınızı yarı yarıya indirmeniz mümkün.


Star TV ekranlarında yayınlanan Ana Haber'de Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği Kurucu Başkanı Özlem Denizmen tasarrufun püf noktalarını anlattı.

İşte dikkat etmeniz gerekenler:

- Koltukların kalorifer peteklerine çok yakın olmamasına dikkat edin. Isının yayılması için koltuk ile peteklerin arasında geniş bir mesafe olması gerekiyor.

- Evin dış cephesi yalıtım yapıldığı zaman %40 oranında tasarruf sağlıyor.

- Ampullerin üzerindeki tozu almayı unutmayın çünkü tozu üzerinde olduğu zaman ışık yetersiz gelebilir ve fazla ışığa ihtiyaç duyabilirsiniz.

- Sıcak yemekleri soğumadan bozdolabına koymamaya özen gösterin.


Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerPratik Bilgiler Konusuna Benzer Konular

Ev için pratik bilgiler


İşte evinizde her zaman yararlanabileceğiniz pratik bilgiler. Bu bilgileri okuduktan sonra yeni keşiflere hazırlanın..Vitrinlerde uzun süre duran...

(( PraTiK biLgiLeR )) mutFaK


Buzdolabınız bozuldu, ya da artık boş yer yok. Temiz bir kovayı musluk suyu ile doldurun. İçine bir çorba kaşığı sofra tuzu atın. Şişeleri...

Pratik Bilgiler


Çaydanlığınızın içinde biriken kireç tortusunu temizlemek için, 15 dakika kadar içinde sirke kaynatın. Sürahinizin dibi kir tutmuş ise, içine...

annelere pratik bilgiler


2010-12-20 / 10:26 Annelere, yeni doğan bebekleriyle ilgili önemli ipuçları.. Heyecanla beklediğiniz günler geride kaldı ve...

pratik bilgiler


Köpeğiniz için Pratik BilgiLer ! DERI · Köpeginizi insan sampuanlariyla yikamayiniz. · Köpeginizi en sik ayda bir kez yikayiniz. · Kedinizi...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 18:15 .