Güvensizlik nedir.. Güven kime duyulur..

#1
güvenin bir kez boşa çıkmasıyla başlayan ve süreklilik gösteren durumdur.
"yerine gelmez sarsılan güvenler" der sago bu konuyla ilgili.
güvenirsiniz... boşa çıkar güveniniz... her insana bir şüpheyle yaklaşırsınız. her şeyde bir yalan, bir yanlışlık payı olduğunu düşünürsünüz. çok insanın kalbini kırarsınız,üzersiniz güvensizlik sorununuz yüzünden. güvendiğim birisidir diyemezsiniz kimse için. en yakınlarınıza dahi güvenemezsiniz,kimseyi bulamazsınız güvenecek.zok zor kazanılan ancak bir anda kaybedilen duygudur. karşılıklı ilişkilerde beslenilen bütün duyguların en temelidir. olmazsa olmazdır... ...öpücüklerin eski tadını vermemesi.

huzurla uyunan kollarda gözyaşlarıyla uyanmak.

her saniyenin yeni bir hayal kırıklığına gebe olduğuna inanmak.

gözlerini kırpmaktan korkmak.

mutluluk anlarından korkmak.

ne iyiyi paylaşabilmek, ne kötüyü.

yaşanılan olay sonucu insanlara duyulan en berbat histir.hiç kimseye güvenmezsiniz,size yaklaşmaya çalışan herkesten şüphe duymaya kesin beni kullanmak için yaklaşıo samimi değil diye düşünürsünüz.herkes kazık atar kendimden başka kimseye güvenmem dersiniz.Kazık yemezsiniz ama kismeye güvenmediğiniz içinde hayatınız biraz zorlaşabilir,zira bütün işleri siz halletmek zorunda kalırsınız.yaşta geçiyorsa güvensizlikten dolayı evde bile kalabilirsiniz..Yani güven hususunda bu kadar araştırma yaptım.

Son 1ay da herseyimle kabuk degiştirdigimi fark ettim.hayat etki tepki meselesidir.Güvenmek zorunda degildir insan.Bugun yaşadıgım bir olaydan örnek vermek istiyorum.Yıllar yılı beni tanıyan bir insan bana güvensiz tedirgin oldugunu fark ettim.onu tanıdıgım günden beri bu güvensiz ve tedirginligine hep göz yumdum.Ama bugun fark ettimki bu yaptıgım hiç hoş degil.sanki zoraki kendime güven saglamak adına mücadele etmişim.sevgi agır basınca insan biraz dengesini kaybediyor.daha dogrusu şahsım adına ben kaybediyorum.Güven duymak sevmek inanmak gizemsiz acık ve net olmakdır.güven varsa sevgi zaten vardır.hemde gözü kapalı.Kısacası bu dünyada kimseye güven duymuyacan yüzeysel olacan karşındaki gibi.kurallar kaydelerine bakmıyacan.ne ekilmişse onu biçme gayreti altında yaşanmalı.Ama ben artık bu güven hususunda kendimi mezun olmuş hissediyorum.Vermeden almak allaha mahsıuz biz insanız diyorum.insan gibi olmalıyız..dundarın yazısını okudugumda ( insana en cok sevdigi kazık atar.)guven konusunu araştırmama sebeb buydu.insan cok sevmişse kazık yer.hemde sevgiden büyük gördügü kuralları için dir,yedigi bu kazık.cok ucuz bir kural.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:07 .